2026. június 28., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#529446
Erős kifutószél már van, mellette nagyobb villámok. Nemsokára megérkezik. nevet
#529445
Az elmúlt 24 óra 0,8 mm.   Talán az Erdély felől jövő zivatarokból lehet végre itt is valami. 
#529444
Olyan nem létezik, hogy ennek legalább a vaskos széle ne találjon be!
21-re lapot húztam, nem locsoltam az este (vendégek voltak), de egyszerűen lehetetlen ezt elhibázni innen! Ezen rajta van a nevünk csecse kis masnival átkötve! vidám

Most lépi át a ráckevei Duna-ágat, és Gyál mellett az északi vége.... sakk-matt, muszáj neki!

Szerk: azannyát micsoda villámparádé Pécel magasságában... olyan nincs, NEM LÉTEZIK hogy ide nem talál be ez a dög!! vidám
Ahogy írtam: DK-i áramlás, HCS, ha most nem, akkor mikor???
#529443
A kifutószél megjött délről...halkan morog..
#529442
Ne foglalkozz már a modellekkel, ilyenkor már a radart kell nézni. No meg a sűrűn villogó délkeleti égboltot... kacsint Amúgy én sem locsoltam...  laza

Szerk.: Így van, ezt már nem nagyon hibázhatjuk el. kacsint
#529441
Megjött a nagy vörös paca, áram el. Szél, eső, szikrák és dübörgés.
#529440
Hát ez eddig egy nagy nulla.
Most komolyan mikor fogok jelentős esőzést látni? szomoru
#529439
A modellek próbálnak az utolsó percekben is cserben hagyni, de a radaron látom, amit látok: ebből lehet akár 7-8 mm is! Truváj!
Kint van a narancs riasztás felhőszakkerre, bár tény, hogy nem locsoltam, szóval még lehet bukta is akár.
#529438
Sziasztok.
Szerintem én lefekszem aludni.
Érthetetlen volt számomra a 2-es felhőszakadás riasztás kiadása majd  ezt  gyorsan le is vették.
Nagyon kellene  a csapadék mert kiszárad a patak amiből a tavat lehet pótolni.
#529437
Lehet hogy jobban keresnék azzal a munkával!kacsint
#529436
Már hangja is van..és keletkezés keletebbre is..
#529435
Az előbb kimentem nézelődni, D-i DK-i irányba van némi villogás. Dörgés még nem hallatszik. Vihar előtti csend van, teljes szélcsend, fura is Pécs után ez a csend.
Nézem a radart, a Bp alatt böszmeteg remélem telibeveri Pázmándot és az egész Velencei-tó környékét. 
Még ébren leszek, ha elered tuti kimegyek és kiállok az esőbe nevet 
#529434
Én sem értek egyeseket, hogy miért ilyen pesszimisták ide vonatkozóan. szegyenlos
Pont az történik, amit a modellek várnak. Reggelig nem igen lesz alvás várhatóan. zivatar
#529433
A műhold alapján könnyen kitalálható hol lesz most izgalmas az időjárás Európában. szeretLink
Üde színfolt Európa közepén. 
#529432
Hú, ez most nagyon irányban van. A szippantó szél most élénkül.
#529431
Érdekes, hogy ma dél óta kint van Budapest és térségére az 1. fokú riasztás felhőszakadás lehetősége miatt.
Este óta megértem, de addig?! Miért!? nevet
#529430
Van rá esély hogy a Budapest alatt lévő cella át jön veszprém megyéig? Bár szerintem szét esik addigra
#529429
Cic-cic vidám

beillesztett kép

#529428
Csenger 26, Tarpa 20..

Mohács 46, Sátorhely 42 mm.

Fülöpháza 24, mellette Soltszentimre 1 mm.
#529427
Elkezdődött. Egyre erősebb záporok érkeznek szünetekkel, kiadós csapadékra lenne szükség.
#529426
Na nézzük! Túl alulkormányzott a cucc, na de hátha! A Bihar előterében lévő képződés (is) jó lehet, az ívet elnézve.
#529425
Esőtáncos vagy? laza
#529424
Talán mint ha most Erdélybe kezdene számunkra megfelelő helyen jó irányba éledni ez meg az.? Ha nem így lesz akkor csapadék hijján várható, hogy  holnap behívnak dolgozni. 
#529423
Este 10-ig:
Sonkád 39,0 mm
Vámosoroszi 23,0 mm
Csenger 18,8 mm

(Fetivízig)


——————-
Itt meg kezd egyre jobban “elzáporosodni” a csapadék. Nagycseppes epizódok szakítják meg az eddigi esőt, illetve hatalmas cseppek koppannak az előtetőn az eső közben is.
#529422
Kecskeméten elég szép felhőszakadás kerekedett, néhány lecsapóval, elég sok villámlással.
#529421
‘Battának jó lesz laza

Itt kitartóan esik az eső. Sőt, egyre erősebben az utóbbi 5 percben. Még hallgatni is gyönyörű. Dörgés már több mint 1 órája nem volt
#529420
Na éjfél fele eléri Pest környékét ha nem is zivatar legalább egy kisebb eső, de ahogy nézem a Duna-Tisza közén is elindult a keletkezés. nevet
#529419
Na jön az MKR-em, végre.
#529418
Kecskemét körül vannak a celláim, persze most megint dk-i ott az áramlás.hány
#529417
Elméletileg van még kraft dögivel:

beillesztett kép

#529416
Kérdeztém, hogy a kiterjedt zivatarzóna mikor érkezik dk felől, vagy porszem került a......? 
#529415
Pont minap jött velem szemben.

Kiszáradhat a Velencei-tó? Ökológiai/történelmi kibeszélő tavaink állapotáról

Link
#529414
A nyírségi szörny robbantja a térséget. Lehetnek szerencsés helyek akár felénk is. 
#529413
Az is valami...
Az egész rendszer közvetlenül előttünk f*sta össze magát, csak egy kis szél volt és más semmi.beteg
Bezzeg utánunk már egy új cella bombázza lecsapókkal a H.böszörmény melletti részt...
#529412
Délkelet felé villog...
#529411
Amúgy most egész csecse eső van a stratiform uszályból. Több, mint a semmi...
#529410
Utálatos papírforma... laza

beillesztett kép

#529409
Hát legyen igazad de én ide akkor se várok nagy dolgokat, a délkeleti irány elég rossz. Csendes esőnél még elmegy de zivatarozásnál nem jellemző, hogy onnan kapnánk jelentős csapadékot.
#529408
Szerintem ma már ok nélküli a figyelmeztetés Heves, Nógrád, Komárom, Pest,  Győr és talán még Vas megyére is. Szerintem. De ott van még a szombat... nevet. Kelet felé villog az ég. De esik össze, gyengül a rendszer is a radar alapján..
#529407
Törölt tartalom
#529406
Az egész rendszer úgy ahogy van tolódik/csúszik észak felé, így oké, hogy keleties az áramlás, de a képződés fokozatosan jön felfelé. Valamikor hajnal 2 és délelőtt 11 között lehet Pest környékén zivatarozás a modellek szerint kacsint
#529405
Na, most indult meg Fejér megye felé.. gyere csak gyere. Megálltam este a Velence korzónál, sírni tudtam volna, olyan botrányos állapotban van a Velencei-tó... szomoru 
#529404
Grat! Azt hitten Dubrovnik hűvösebb, de csak minimálisan. A csapadék is szinte mm-re ugyanannyi. 
#529403
A gust elbarmolta az egészetbeteg Plusz a Mózes-effektus.

beillesztett kép

#529402
Odalent az M6-os végén egész pazar kis rendszer állt össze, csak a folyamatos esőtől nem lehetett sokáig kintről dokumentálni, így többnyire csak az autóból figyeltük, hallgattuk a lecsapódömpinget szeret
Egy-két kép, meg egy videó azért született:



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép


#529401
Napoli. Először Splitre vagy Dubrovnikra gondoltam.
20.0 °C
#529400
Békésen esik. Néha dörren-dörren egyet. 9 mm környékén járunk a Netatmo szerint. nevet 
Elfogadnám ezt az időjárási helyzetet... úgy egy hétig. vidám 
#529399
Most én is arra tippelnék hogy Pest alatt fog elmenni.
Remélem tévedek.
#529398
Itt már vagy kemény 1mm lejött jóindulattal  laza
#529397
Én nem, bízva az időjárásban. Csak nem szopat be.

Utolsó észlelés

2026-06-28 16:27:02

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

39.0 °C

RH: 37 | P: 1019.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160926

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.