2026. június 28., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#543425
Hát nedvesnek Én sem mondanám.  laza Link zavarbanSzáraz mint a puskapor Link 
Na mindegy.ha bejönne a hidegpárna addig, akkor akár még fehér is lehet a Karácsonyunk.
#543424
Élvezzük ki a pillanatot, ami most fogad minket odakint! 

beillesztett kép

#543423
A várt váltás és a hőmérséklet csökkenés is legalább fél napot csúszott. Éjfélkor is még az eső esett. 
Gyengén pluszos hőmérséklet várható ma is, így sokminden ebből nemigen marad napközben. 
#543422
Szerencsére nincs mindig igazad! kacsint
Grat a havacskához!havazas
#543421
“Öröm” nézni ahogy tőlünk néhány km-re van a csapadékzóna széle a radar szerint…?☹️
#543420
3 cm a hóréteg, ahol teljesen megmarad. Az út vizes, latyakos. 

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép

#543419
Na,titkon azért ilyesmiben remènykedtem szeret
Jaú reggelt!

beillesztett kép



beillesztett kép


#543418
Itt hajnali 2- től havazik,vizes havunk van. 3 cm biztos,de majd kimegyek megnézni...
#543417
H A V A Z I K havazas
T.-akt.: +0,1°C
#543416
Hogy verjem bele, jövőhètvègèn 2 napos disznóvàgàs  laza
#543415
Igazi téli idő.

beillesztett kép

#543414
Nyomja neki itt is ... laza
#543413
Egyébként nagyon szépen töltődik az Alföldön a csapadék, lesz meglepetés pár helyen nevet
#543412
Hát nem kicsit zuhan be... Link
És ez már nem késő őszi nedves trutyi nevet  Link
Már csak szűk 5 unalmas nap nevet
#543411
Szarvason volt egy jó vastag lepel, az utak is kásásak voltak. Azt hittem tovább tart majd a csapadék, de már csak gyengén havazgatott mire odaértem. 

beillesztett kép





beillesztett kép



beillesztett kép


#543410
Ez nem atlanti lötty....Nem tudom de jó eséllyel lesz. Most 70%-ot mondanék.
#543409
Lapatolhat Bari apraja, nagyja!  lazahavazas
#543408
Hány százalék, h lesz komolyabb lehűlés? Nem ilyen atlanti löttyök.
#543407
Törölt tartalom
#543406
Nálunk otthon már ma megkezdődött, mert tegnap kezdett foltosodni a hóréteg, és így ma a napsütés melegítette annyira a talajt, hogy a száraz levegő ellenére így elég határozott és gyorsuló olvadás tudjon lenni. A körmendi kamerán is látványos, mennyit fogyott a hó reggeltől estig. Link
Meg az sem segít ilyenkor, hogy az udvaron nálunk is sok a fa, ahonnan a leolvadó, lecsöpögő hó(lé) gyorsabban olvasztja a talajon lévő havat is.

És ahogy vártam, a pénteki -3,6 foknál már nem is volt/lesz hidegebb. Szombaton még éppen összejött a fagy -0,1 fokkal, de ma már csak 0,2 fok lett a minimum, most éjjel pedig 0 és -1 fok között lesz talán.
#543405
Ilyen az amikor nem kiszedi, hanem beteszi. laza
1 hét: Ez bizony lábas!

beillesztett kép

#543404
Egész hűvösre sikeredett ez a hét nálam.
A hőmérséklet egész héten nem haladta meg a +3 fokot.
A heti Tmax kereken 3 fok lett.
#543403
Nem kell ide fene nagy hideg a havazáshoz, lásd Szerbia élőben, sőt
“Az előrejelzések szerint a havazás a jövő hét közepéig tarthat Szerbiában”havazas
#543402
Nemsokára kezdődik a Dunántúl nyugati felén a hózabálás, hiszen hétfőn érkezik nyugat felől a melegfront.
Mindegy, szép volt ez a 4 db gyönyörű havas nap ott. Remélem mindenki kiélvezte, aki akarta. kacsint

Viszont a legnagyobb győztes a Dunazug -hegység lesz a jövő héten úgy tűnik. Hiába esett kevesebb, ill. jóval kevesebb hó, mint a Dunántúl nyugati felén, a Dunazug-hegység térségében kevésbé fogja éreztetni hatását az enyhülés a jövő héten, így a hegyekben egész héten szép havas maradhat a táj, a sík részeken, ahol van még érdemi összefüggő hóréteg, ott is nehezen fog kopni.
#543401
Itt is olyan tízperces "havazás" volt az előbb, hogy egész télre beteltem vele. kacsint
#543400
Itt meg már esni se akar hét óra óta. 
#543399
Tőlem is már csak 15-20 km légvonalban, ennyire mélyre talán nem számolták. 
#543398
Kübekháza: 20.7 mm
Makó: 20.2 mm
Kiszombor: 19.7 mm

Olcsvaapáti: 14.5 mm
#543397
Most sűrűn esik a hó nevet Végre. Nagy valami nem lesz de csak kifehéredik Baja is...szeret
#543396
Hát lassan a Dunán is átkel az a csapadékzóna...
Kíváncsi vagyok Tolnán lesz-e belőle valami.
GFS-en kívül 1-2 mm-t majdnem minden modell számol oda éjjel.
#543395
Az ecm ens is hasonló mint a gfs fáklya, egyre valószínűbb ez a hidegleszakadás: Link
#543394
Dikk!

Barabás 9,5 mm
Márokpapi 12,1 mm
Namény 12,6 mm
#543393
?
Az egy bizonytalan helyzet egyszeri modellfutásának eredménye volt, egyetlen modellen.
Az 5-7 napon belül érkező hideg teljesen más téma, azt már nagy művészet lenne kikerülni. Amit az ECM-en 9 napra látsz annak az esélyéhez semmi köze egy lokális hómennyiség-térképnek.

Hó becslésről meg szó sincs, és nem is lesz még egy darabig.
#543392
Hát a radar alapján nem lehetetlen hogy Gödöllőn is lesz csapadék.vidám
#543391
Üdv Szegeden! kacsint 

Ezt most megszívtuk, mondjuk ki. De nem mindig van ez így. Viszont...a mai nap fényében (is) megmondom őszintén, kissé kétkedve nézem a mostanság linkelt képeket a fórumtársak részéről, de... a nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb biztos bejön nekik valamelyik űrfutás. 
#543390
Hát ez a csapadék is egy nagy hurka volt itt. Valag eső. Azt hittem hogy legalább 1-2cm hò lesz, de semmi. esohány 
(Helyszín Szeged) 
#543389
Akkor azért vár 2m-en 0 fok körüli T-t.
#543388
1,5 mm esett ma, nagyrészt eső
#543387
Ja. Mi tartott ennyi ideig?vidám
#543386
Jah pont ugyanaz a makrofelállás volt.
Nem.
#543385
laza

beillesztett kép

#543384
Eleinte szerintem Jeges-tengeri beütést kapna...
#543383
Itt nem akar váltani. De a T miatt nem lenne megmaradás.
#543382
Már -2,4nevet
#543381
Érdekességnek raktam be, űrtáv és nem is érdemes egyenlőre foglalkozni vele, hisz így ennek az esélye közel állna jelenleg a 0-hoz.
#543380
Egy ideje nem volt a maihoz hasonló erejű szélvihar az országban.Meg is lett az eredménye : a katasztrófavédőkhöz 250 riasztás érkezett ma a szélkárok miatt, és sajnos több városban is kidöntötte a szél a főtéren lévő karácsonyfákat.
#543379
Király. Majdnem annyira, mint a múltkori 200 m fölötti síkvidéki 30 centis hó Tolna meg Baranya határára.
#543378
Volt egy kisebb csapadék szünet, na mondom a következő etap már jobb lesz, mivel csökkent a T... De nem, szakad az eső és barmennyire zoomoltam a kis szemem, egy árva pihe nincs benne zavarban
Viszont reggel óta még mindig nem esett több 2 mm-nel, szetfagyott a zöldike! 1-es alà....
#543377
December 28...? Hát jó. 
#543376
Bárcsak bejönne, hogy Karácsonyhoz méltó időjárás lenne. Az lábas hideg?

Utolsó észlelés

2026-06-28 17:51:03

Rákóczifalva

37.4 °C

na00

RH: 23 | P: 1017.1

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160926

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.