Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Hát nedvesnek Én sem mondanám.
Link
Száraz mint a puskapor Link
Na mindegy.ha bejönne a hidegpárna addig, akkor akár még fehér is lehet a Karácsonyunk.
Na mindegy.ha bejönne a hidegpárna addig, akkor akár még fehér is lehet a Karácsonyunk.
A várt váltás és a hőmérséklet csökkenés is legalább fél napot csúszott. Éjfélkor is még az eső esett.
Gyengén pluszos hőmérséklet várható ma is, így sokminden ebből nemigen marad napközben.
Gyengén pluszos hőmérséklet várható ma is, így sokminden ebből nemigen marad napközben.
“Öröm” nézni ahogy tőlünk néhány km-re van a csapadékzóna széle a radar szerint…?☹️
Itt hajnali 2- től havazik,vizes havunk van. 3 cm biztos,de majd kimegyek megnézni...
Egyébként nagyon szépen töltődik az Alföldön a csapadék, lesz meglepetés pár helyen
Szarvason volt egy jó vastag lepel, az utak is kásásak voltak. Azt hittem tovább tart majd a csapadék, de már csak gyengén havazgatott mire odaértem.



Ez nem atlanti lötty....Nem tudom de jó eséllyel lesz. Most 70%-ot mondanék.
Hány százalék, h lesz komolyabb lehűlés? Nem ilyen atlanti löttyök.
Nálunk otthon már ma megkezdődött, mert tegnap kezdett foltosodni a hóréteg, és így ma a napsütés melegítette annyira a talajt, hogy a száraz levegő ellenére így elég határozott és gyorsuló olvadás tudjon lenni. A körmendi kamerán is látványos, mennyit fogyott a hó reggeltől estig. Link
Meg az sem segít ilyenkor, hogy az udvaron nálunk is sok a fa, ahonnan a leolvadó, lecsöpögő hó(lé) gyorsabban olvasztja a talajon lévő havat is.
És ahogy vártam, a pénteki -3,6 foknál már nem is volt/lesz hidegebb. Szombaton még éppen összejött a fagy -0,1 fokkal, de ma már csak 0,2 fok lett a minimum, most éjjel pedig 0 és -1 fok között lesz talán.
Meg az sem segít ilyenkor, hogy az udvaron nálunk is sok a fa, ahonnan a leolvadó, lecsöpögő hó(lé) gyorsabban olvasztja a talajon lévő havat is.
És ahogy vártam, a pénteki -3,6 foknál már nem is volt/lesz hidegebb. Szombaton még éppen összejött a fagy -0,1 fokkal, de ma már csak 0,2 fok lett a minimum, most éjjel pedig 0 és -1 fok között lesz talán.
Egész hűvösre sikeredett ez a hét nálam.
A hőmérséklet egész héten nem haladta meg a +3 fokot.
A heti Tmax kereken 3 fok lett.
A hőmérséklet egész héten nem haladta meg a +3 fokot.
A heti Tmax kereken 3 fok lett.
Nem kell ide fene nagy hideg a havazáshoz, lásd Szerbia élőben, sőt
“Az előrejelzések szerint a havazás a jövő hét közepéig tarthat Szerbiában”
“Az előrejelzések szerint a havazás a jövő hét közepéig tarthat Szerbiában”
Nemsokára kezdődik a Dunántúl nyugati felén a hózabálás, hiszen hétfőn érkezik nyugat felől a melegfront.
Mindegy, szép volt ez a 4 db gyönyörű havas nap ott. Remélem mindenki kiélvezte, aki akarta.
Viszont a legnagyobb győztes a Dunazug -hegység lesz a jövő héten úgy tűnik. Hiába esett kevesebb, ill. jóval kevesebb hó, mint a Dunántúl nyugati felén, a Dunazug-hegység térségében kevésbé fogja éreztetni hatását az enyhülés a jövő héten, így a hegyekben egész héten szép havas maradhat a táj, a sík részeken, ahol van még érdemi összefüggő hóréteg, ott is nehezen fog kopni.
Mindegy, szép volt ez a 4 db gyönyörű havas nap ott. Remélem mindenki kiélvezte, aki akarta.
Viszont a legnagyobb győztes a Dunazug -hegység lesz a jövő héten úgy tűnik. Hiába esett kevesebb, ill. jóval kevesebb hó, mint a Dunántúl nyugati felén, a Dunazug-hegység térségében kevésbé fogja éreztetni hatását az enyhülés a jövő héten, így a hegyekben egész héten szép havas maradhat a táj, a sík részeken, ahol van még érdemi összefüggő hóréteg, ott is nehezen fog kopni.
Itt is olyan tízperces "havazás" volt az előbb, hogy egész télre beteltem vele.
Tőlem is már csak 15-20 km légvonalban, ennyire mélyre talán nem számolták.
Kübekháza: 20.7 mm
Makó: 20.2 mm
Kiszombor: 19.7 mm
Olcsvaapáti: 14.5 mm
Makó: 20.2 mm
Kiszombor: 19.7 mm
Olcsvaapáti: 14.5 mm
Hát lassan a Dunán is átkel az a csapadékzóna...
Kíváncsi vagyok Tolnán lesz-e belőle valami.
GFS-en kívül 1-2 mm-t majdnem minden modell számol oda éjjel.
Kíváncsi vagyok Tolnán lesz-e belőle valami.
GFS-en kívül 1-2 mm-t majdnem minden modell számol oda éjjel.
Az ecm ens is hasonló mint a gfs fáklya, egyre valószínűbb ez a hidegleszakadás: Link
?
Az egy bizonytalan helyzet egyszeri modellfutásának eredménye volt, egyetlen modellen.
Az 5-7 napon belül érkező hideg teljesen más téma, azt már nagy művészet lenne kikerülni. Amit az ECM-en 9 napra látsz annak az esélyéhez semmi köze egy lokális hómennyiség-térképnek.
Hó becslésről meg szó sincs, és nem is lesz még egy darabig.
Az egy bizonytalan helyzet egyszeri modellfutásának eredménye volt, egyetlen modellen.
Az 5-7 napon belül érkező hideg teljesen más téma, azt már nagy művészet lenne kikerülni. Amit az ECM-en 9 napra látsz annak az esélyéhez semmi köze egy lokális hómennyiség-térképnek.
Hó becslésről meg szó sincs, és nem is lesz még egy darabig.
Hát a radar alapján nem lehetetlen hogy Gödöllőn is lesz csapadék.
Üdv Szegeden!
Ezt most megszívtuk, mondjuk ki. De nem mindig van ez így. Viszont...a mai nap fényében (is) megmondom őszintén, kissé kétkedve nézem a mostanság linkelt képeket a fórumtársak részéről, de... a nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb biztos bejön nekik valamelyik űrfutás.
Ezt most megszívtuk, mondjuk ki. De nem mindig van ez így. Viszont...a mai nap fényében (is) megmondom őszintén, kissé kétkedve nézem a mostanság linkelt képeket a fórumtársak részéről, de... a nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb biztos bejön nekik valamelyik űrfutás.
Érdekességnek raktam be, űrtáv és nem is érdemes egyenlőre foglalkozni vele, hisz így ennek az esélye közel állna jelenleg a 0-hoz.
Egy ideje nem volt a maihoz hasonló erejű szélvihar az országban.Meg is lett az eredménye : a katasztrófavédőkhöz 250 riasztás érkezett ma a szélkárok miatt, és sajnos több városban is kidöntötte a szél a főtéren lévő karácsonyfákat.
Király. Majdnem annyira, mint a múltkori 200 m fölötti síkvidéki 30 centis hó Tolna meg Baranya határára.
Bárcsak bejönne, hogy Karácsonyhoz méltó időjárás lenne. Az lábas hideg?








