Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Már vasárnap lehet durván 5 cm hó, de igaz a megmaradással még lehetnek problémák Link
Lehet nem értesz velem egyet de én nem szeretnék +5 +7fokos Szentestét még akkor sem ha cserébe most a modellek azt mutogatják hogy Karácsony után jöhetne nagy havazás,előbb jöjjön akár a száraz hideg a többit meglátjuk és ki kell mondani,pedig én optimista szoktam lenni de ki kell mondani hogy tegnaphoz képest jelentősen nőtt egy enyhe akár +5 fok körüli Szenteste és Karácsony első napjának esélye az ország jó részén ami számomra tragikus.remélem száraz tartóshideg irányába elmozdulnak a modellek.A 12 órás GFS futás remélem most egy összeáramlásos havazást ad nagy hideggel.nagyon sok enyhe Szentestét éltem meg az elmúlt években és röviden tömören ELÉG VOLT. nincs alku számomra semmivel.gyere vissza száraz hideg
Mediterránra én egyelőre még nem bazíroznék, de egy peremciklon a melegfrontjával 22-23 körül a már megüllepedett lábas hidegre, abban lehet fantázia.
Apró csírái egy ilyennek már itt is láthatóak.
Nemsokára lesz ICON fáklya, t2m és csapadék jó indikátor lehet.
Azt a zonalitásnak küldjük, apró jelzés erre a télre
Apró csírái egy ilyennek már itt is láthatóak.
Nemsokára lesz ICON fáklya, t2m és csapadék jó indikátor lehet.
Azt a zonalitásnak küldjük, apró jelzés erre a télre
Pont ezt kezdtem picit figyelni, hogy MÁR 20-a körül/utan egyből lehet valami , nem kéne "böjtölni" karácsonyig
.... hogy mi, azt még nemtom, de akár jól is kijöhetünk / kijöhetnénk már végre belőle ...
Kicsi nyugatabbra tolódás és máris ott lenne majd a cickó.
Donnie: banán biztos nem, de az ott egy bré
Kicsi nyugatabbra tolódás és máris ott lenne majd a cickó.
Donnie: banán biztos nem, de az ott egy bré
Hát ettől nem fog beérni a banán (meg ami belőle lehet).
Az atlanti blocking meg mint a cövek....

Az atlanti blocking meg mint a cövek....
ICON frissül, tolja nyugatra a hétfői leszakadást.
Link
vs
Link
Igen látványos az eltérés!
Sőt később még keményebb. Ilyen korai fullos hidegbetörés nem is tudom, volt-e eddig más modelleken.
Na még egy kicsit tol nyugatra, és....
Meg is van, miért tolta nyugatra. A GFS által számolt peremciklon sokkal gyengébb, ha egyáltalán létrejön. Link
Keményen néz ki ez is.
Link
vs
Link
Igen látványos az eltérés!
Sőt később még keményebb. Ilyen korai fullos hidegbetörés nem is tudom, volt-e eddig más modelleken.
Na még egy kicsit tol nyugatra, és....
Meg is van, miért tolta nyugatra. A GFS által számolt peremciklon sokkal gyengébb, ha egyáltalán létrejön. Link
Keményen néz ki ez is.
Igen én is úgy emlékeszem hog 17-18 as télen volt egy két 10+ cm-es hó. Én arra emlékszem hogy valamikor 3-4 évesen volt olyan hogy teljesen elsüllyedtem a hóban. Aztán persze ott van még 2010. 
Amúgy most kíváncsivá tett a GFS álomfutása. Most menni fog a meteopornó, (hol kiveszi hol berakja) aztán szépen lassan lőtávba érkezzünk és ha akkor is fogják mutogatni (Jó nem ilyen 40-50 cm hanem mondjuk 10-20) akkor már tényleg nagyon lehet reménykedni.
Apropó mi a fehér karácsony fogalma ? Ha mondjuk karácsony másnapján esik a hó, és megmarad az fehér karácsonynak minősül ?
Amúgy most kíváncsivá tett a GFS álomfutása. Most menni fog a meteopornó, (hol kiveszi hol berakja) aztán szépen lassan lőtávba érkezzünk és ha akkor is fogják mutogatni (Jó nem ilyen 40-50 cm hanem mondjuk 10-20) akkor már tényleg nagyon lehet reménykedni.
Apropó mi a fehér karácsony fogalma ? Ha mondjuk karácsony másnapján esik a hó, és megmarad az fehér karácsonynak minősül ?
Igen én is úgy emlékeszem hog 17-18 as télen volt egy két 10+ cm-es hó. Én arra emlékszem hogy valamikor 3-4 évesen volt olyan hogy teljesen elsüllyedtem a hóban. Aztán persze ott van még 2010. 
Amúgy most kíváncsivá tett a GFS álomfutása. Most menni fog a meteopornó, (hol kiveszi hol berakja) aztán szépen lassan lőtávba érkezzünk és ha akkor is fogják mutogatni (Jó nem ilyen 40-50 cm hanem mondjuk 10-20) akkor már tényleg nagyon lehet reménykedni.
Apropó mi a fehér karácsony fogalama ? Ha mondjuk karácsony másnapján esik a hó és mondjuk megmarad az fehér karácsonynak minősül ?
Amúgy most kíváncsivá tett a GFS álomfutása. Most menni fog a meteopornó, (hol kiveszi hol berakja) aztán szépen lassan lőtávba érkezzünk és ha akkor is fogják mutogatni (Jó nem ilyen 40-50 cm hanem mondjuk 10-20) akkor már tényleg nagyon lehet reménykedni.
Apropó mi a fehér karácsony fogalama ? Ha mondjuk karácsony másnapján esik a hó és mondjuk megmarad az fehér karácsonynak minősül ?
Ha jól emlékszem, Budapesten 2013 óta nem volt 10 cm-t meghaladó hóvastagság, tán 2019 januárjában lehetett 10 cm körül.
Szerintem légy türelmes, mert lehet, hogy még több évtizedet kell várnod az igazi nagyvadra. 
A hófanok legfőbb erénye a türelem, ezt a hosszú várakozással teli évek során majd megtanulod. Pont ez a szép ebben a szenvedélyben, hogy ritkán van beteljesülés, de az ekkor bekövetkező katarzis egy életre felejthetetlen marad. Többen vagyunk itt 50+-sak és látod, még mindig 1987-et emlegetjük.
A hófanok legfőbb erénye a türelem, ezt a hosszú várakozással teli évek során majd megtanulod. Pont ez a szép ebben a szenvedélyben, hogy ritkán van beteljesülés, de az ekkor bekövetkező katarzis egy életre felejthetetlen marad. Többen vagyunk itt 50+-sak és látod, még mindig 1987-et emlegetjük.
'19 januárjában volt 10-15 cm hó a városban január elején (ami két ciklon összege volt), illetve előtte decemberben is volt már 5-10 cm. Az a tél nem volt rossz, csak rövid, februárban már semmi sem volt.
Kis kölyökként én még ezekre nem figyeltem, kár érte. Pedig lehet jobban jártam volna. 
Egyébként '17-18 körül esett egyszer Januárban egy 10-13 cm, az se volt ám rossz.
Tavalyi év meg itt iszonyat gyatra volt.
Egyébként '17-18 körül esett egyszer Januárban egy 10-13 cm, az se volt ám rossz.
Tavalyi év meg itt iszonyat gyatra volt.
Ami hozzám "csak" 22 mm volt.
Le is mentettem, aztán be is raktam ide okosító példaként, hogy még 4 napra előre is mekkora kapufa tud lenni egy modellfutás. És most itt nem a tél királynője, a Gem volt a példa, hanem az ECM operatív.
Le is mentettem, aztán be is raktam ide okosító példaként, hogy még 4 napra előre is mekkora kapufa tud lenni egy modellfutás. És most itt nem a tél királynője, a Gem volt a példa, hanem az ECM operatív.
München kiváló választás, igen - már aki nem olyan finnyás, hogy csak az utcájában leeső hó hó.
Igaz, eddig 14-15 havas nap volt csak az elmúlt pár hétben, sokszor esett a hó, és bár sokszor volt kellően enyhe idő, hogy ne maradjon meg, ettől még csodaszép volt. Párszor hótakaró is kialakult, a max. hótakaró 5-6cm lehetett december 8-9 körül. Viszont sokkal könnyebben enyhül meg itt, nincs konzerváló köd, ritkább a hidegpárna, nincs "majd a medence megvéd" effektus, itt ha megenyhül, akkor nincs pardon, irány a 10 fok élénk széllel. A mostani enyhülés nem ilyen volt, lassan bekúszott a meleg, nagy köd lett, alig csípjük az 5 fokot.
Az igazi előnye a környéknek, hogy akkor lát itt az ember havat, amikor csak akar. Idén én pl. csak júniusban és szeptemberben nem láttam havat
(akkor is csak azért, mert nem mentem a hegyekbe), július elején pedig még síeltem egy napot
Télen pedig csak fél óra türelem kérdése, hogy annyi hóba ugorhassak, amennyit otthon (mindegy melyik városban) több év alatt hoz össze centinként a tél... A hegyek és az azzal járó elképesztő hómennyiségek elképesztő változás nekem (nekünk?) télfanatikus számára. Sose mentem még ezelőtt életemben olyan hóban, amiben alig bírtam haladni (1.5-2m): Link Itt kellett új menetelési módot kidolgoznom, mert nem tudtam lépni se a hóban: előredőlni a derékig érő hóban, vissza, előre, vissza, majd az előkészített tömörebb hóba előrelépni. Majd ismét: előre-vissza dülöngélés, majd lépés. Így már ment a 0.1 km/h 
Most hétvégén pedig volt pár centi olvadtabb hóréteg Münchenben, de kinek ne érne meg másfél óra vezetést ez?! 1500m, combközépig süllyedős hótakaró, kék ég, -5 fok, napsütés és teljesen behavazott utak?
Igen, München tele csapadékosabb (és télen szerintem ez a fontosabb), viszont enyhébb is egy fokkal. A sarki hidegek ritkábbak és olyan, hogy mediciklon nincs nagyon, viszont a nyugati és északi frontokból nem csak valami hegyek által megszűrt szemerkélés meg szállinga jut, hanem tisztességes mennyiség. A nyár viszont cserébe jóval hűvösebb, csapadékosabb és kevesebb a napsütés is... Itt pl. a klíma nem hogy nem divat, elképesztő ritkaság - és minek is, ha nyaranta 5 napot kellene használni?
Igaz, eddig 14-15 havas nap volt csak az elmúlt pár hétben, sokszor esett a hó, és bár sokszor volt kellően enyhe idő, hogy ne maradjon meg, ettől még csodaszép volt. Párszor hótakaró is kialakult, a max. hótakaró 5-6cm lehetett december 8-9 körül. Viszont sokkal könnyebben enyhül meg itt, nincs konzerváló köd, ritkább a hidegpárna, nincs "majd a medence megvéd" effektus, itt ha megenyhül, akkor nincs pardon, irány a 10 fok élénk széllel. A mostani enyhülés nem ilyen volt, lassan bekúszott a meleg, nagy köd lett, alig csípjük az 5 fokot.
Az igazi előnye a környéknek, hogy akkor lát itt az ember havat, amikor csak akar. Idén én pl. csak júniusban és szeptemberben nem láttam havat
Most hétvégén pedig volt pár centi olvadtabb hóréteg Münchenben, de kinek ne érne meg másfél óra vezetést ez?! 1500m, combközépig süllyedős hótakaró, kék ég, -5 fok, napsütés és teljesen behavazott utak?

Igen, München tele csapadékosabb (és télen szerintem ez a fontosabb), viszont enyhébb is egy fokkal. A sarki hidegek ritkábbak és olyan, hogy mediciklon nincs nagyon, viszont a nyugati és északi frontokból nem csak valami hegyek által megszűrt szemerkélés meg szállinga jut, hanem tisztességes mennyiség. A nyár viszont cserébe jóval hűvösebb, csapadékosabb és kevesebb a napsütés is... Itt pl. a klíma nem hogy nem divat, elképesztő ritkaság - és minek is, ha nyaranta 5 napot kellene használni?
Soha többet olyat! Nyugat rendesen kimaradt akkor is az eseményekből..
München kitűnő hely télen. Még az atlanti hidegfrontok is hoznak havat az Alpok északi oldalán ( tehát Münchenben is) a torlasztás miatt és akkor még a skandináv hidegbetörésekről nem is beszéltünk. Ott is ritkán esik nagy hó, de az 5-10 cm-es havak nagyon gyakoriak. Valamint 520 méter magasan fekszik. Ez sem utolsó dolog. Szóval hó szempontból jobb helynek tartom Budapestnél, izgalmasabb változékonyabb a tél ott, főleg ha északnyugati az irányítás.
Eltaláltad. 
Arra nem emlékszem valóban, ezért is várom mikor lesz egy igazi havas helyzetünk.
Arra nem emlékszem valóban, ezért is várom mikor lesz egy igazi havas helyzetünk.
Úgy is fogalmazhatnánk, hogy megvan az alapos okunk az óvatos bizakodásra
Ha 2000-2001-es születésű vagy, akkor 2 éves korodban megélhetted, csak gondolom nem emlékszel rá 
2003 eleje nagyot szólt még a fővárosban is.
2003 eleje nagyot szólt még a fővárosban is.
Hát ha ez az ünnepek után bejön akkor én megeszem a kalapom.
Nekem ez elsőre álomfutás lett a GFS-től, de nem lenne rossz irány.
Mondjuk az elmúlt enyhe telek után, mostmár tényleg kijárhatna egy hasonló szituáció.

(Szerk.:Én még 20 cm feletti havat nem igazán éltem meg, kíváncsi vagyok meddig kell várni rá, remélem nem sokáig.)
Mondjuk az elmúlt enyhe telek után, mostmár tényleg kijárhatna egy hasonló szituáció.
(Szerk.:Én még 20 cm feletti havat nem igazán éltem meg, kíváncsi vagyok meddig kell várni rá, remélem nem sokáig.)
Akkor simán bedobhatja egy operatív 10-12 nappal a nagy vadat én úgy gondolom. Tegyük fel megérkezne a hóvihar vagy a nagy havazás dec 27-re. Hát biztos nem 5 nappal előtte jelenne meg a modelleken!
Látom, Németországban jócskán megenyhült az idő. München jó választás a tél szerelmeseinek? Kérdem, mert Németország rendszerint télen gyorsan beenyhül, közelebb van az óceán. A Rajna mente különösen érzékeny.
Tegnap az AO átlag -1 körül volt, a medián -2. A legmagasabb tag +2, a legalsó -6ra ment.
Ma: átlag -2, a legfelső tag +1,5-nél, a legalsó kiszalad a skálából (-7,-8?), a medián tehát valahol -3 körül lehet
Ez jó 1 fokos csökkenés.
A NAO picit dominánsan lent volt tegnap, most egy picit jobban szór (pár tag átlag felett már) de ez hátha a keveredési zóna lehetőségének erősödését jelzi.
Ma: átlag -2, a legfelső tag +1,5-nél, a legalsó kiszalad a skálából (-7,-8?), a medián tehát valahol -3 körül lehet
Ez jó 1 fokos csökkenés.
A NAO picit dominánsan lent volt tegnap, most egy picit jobban szór (pár tag átlag felett már) de ez hátha a keveredési zóna lehetőségének erősödését jelzi.
87 - ben már pár nappal az eksön előtt "nagy havazásról" beszélt az országos meteorológiai intézet.
Viszont olyan mediterrán ciklonra igen amit a GFS 200 órán felül fogott. 970 hepás volt az a ciklon és az mondjuk bejött neki olyan időtávból. Jó pár éve volt. 2013-as hóviharos medet se t napon túl dobáltak. 10 nappal előtte kezdte el GFS is. Az meg már részletkérdés hol mi esik belőle és mi a ciklonpálya. Nem is volt rég emlékezzünk a most vasárnap felkanyarodó medet a GFS 8-10 nappal előtte adogatta már és komoly havazás is szerepelt rajta. A valóság? Jött a ciklon, havazott is persze gyengébb kivitelben, de az Olaszországi mélysége nem sokkal maradt el a legelőször dobált képekhez képest! Szóval nem mondanám hogy dec 26-28 környékén ne lenne esélytelen egy medi, elég a nyomásfáklyákat megnézni. Nyilván nem lesz minden futáson ott a ciklon ha a valóság hoz valami hasonlót netán
Igen, a pillanatnyi, múló révületen/mámoron és a lementett diagrammokon és hótérképeken túl ez kb. a következő napokban a garantált sírásra lesz csak jó 
Azért remélem, néha-néha lesz még 1-1 ilyen futás
De elemezni, ahogy eddig is, ezután is csak a fáklyák alapján lesz érdemes.
Azért remélem, néha-néha lesz még 1-1 ilyen futás
De elemezni, ahogy eddig is, ezután is csak a fáklyák alapján lesz érdemes.
Biztos nem bánnám, ha 28-29-én egy ilyen időben kéne egy Budapest-München utat levezetni
Kár, hogy ez arra az időpontra csak a 60 futásból 1 (15 napra GFS operatív) 
Az a baj, már előre látom holnap a károgást, hogy "megmondtam, hogy kiveszik", "páran felültek neki", meg "ennyit a mézesmadzagról". Mivel ez szerintem elkerülhetetlen (az örök pesszimizmust sugárzó reménykedők viselkedése sajnos nem megváltoztatható), így mindenkinek azt javaslom, már most vegye biztosra, ezt a nagy havazós szituációt minden modell ki fogja még venni és általában most (ilyen távból) még több hómentes futás lesz, mint havas. Egyetlen egy olyan havazásra sem emlékszem az elmúlt 15 évből, amit konstans, stabilan adtak volna az operatívok 5 napon túl
A hideg viszont már egész valószínű, így a korikat ideje kiélezni! Abban szerintem joggal lehet reménykedni, hogy - oly sok meleg december vége után - idén talán befagy 1-2 sekélyebb halásztó és mehetünk korizni!
Az a baj, már előre látom holnap a károgást, hogy "megmondtam, hogy kiveszik", "páran felültek neki", meg "ennyit a mézesmadzagról". Mivel ez szerintem elkerülhetetlen (az örök pesszimizmust sugárzó reménykedők viselkedése sajnos nem megváltoztatható), így mindenkinek azt javaslom, már most vegye biztosra, ezt a nagy havazós szituációt minden modell ki fogja még venni és általában most (ilyen távból) még több hómentes futás lesz, mint havas. Egyetlen egy olyan havazásra sem emlékszem az elmúlt 15 évből, amit konstans, stabilan adtak volna az operatívok 5 napon túl
A hideg viszont már egész valószínű, így a korikat ideje kiélezni! Abban szerintem joggal lehet reménykedni, hogy - oly sok meleg december vége után - idén talán befagy 1-2 sekélyebb halásztó és mehetünk korizni!
Ennek mi köze a közeledéssel történő elillanáshoz? - ezt ne tőlem kérdezd! 
A fecskéket hagyd csak a francba, mert ami biztos, hogy a nyár nem most jön!

Ez a szélvihar, ami várhatóan pénteken , hétvégén itt fog vendégeskedni, azt viszont nem szeressük!
Inább finoman jöjjön be a lábas, mint ránk rontja az ajtót bazsa!
A fecskéket hagyd csak a francba, mert ami biztos, hogy a nyár nem most jön!
Ez a szélvihar, ami várhatóan pénteken , hétvégén itt fog vendégeskedni, azt viszont nem szeressük!
Csak aztán majd nehogy jelenidő kód legyen abból a 61-esből a végén (aki nem vágja fejből: gyenge, folytonos eső).
"Egyelőre szerintem ezt a havazós témát engedjük el"
Teljesen egyetértek, még élénken él bennem a 25 mm hócsapadék előrejelzése négy! nappal az esemény előtt és lett belőle 7 mm fagyott-havas és szimpla eső turmix. Sőt még előző nap is benne volt a pakliban 2-3 cm vizes hó.
A 87-es nagy hóvihar kiszimatolására én is max. 5 napot tippelnék.
Teljesen egyetértek, még élénken él bennem a 25 mm hócsapadék előrejelzése négy! nappal az esemény előtt és lett belőle 7 mm fagyott-havas és szimpla eső turmix. Sőt még előző nap is benne volt a pakliban 2-3 cm vizes hó.
A 87-es nagy hóvihar kiszimatolására én is max. 5 napot tippelnék.
Az biztos. Nyíregyházáról a koliból indultam hazafelé, de akkor már a teszkóparkolós zászlórúd összecsuklott a rárakódott jégtől és a széltől, a fák meg úgy néztek ki mint a jégcsapok. A csuklós Ikarus oldala úgy lefagyott, hogy a buszvezető az ajtót nyitotta ki hogy jobbra ki tudjon nézni
Valaki megszámolhatná, mennyi dedikált GFS op (ECM op) futás született idáig
(GEM-et nem kell számolni, alapból az télen)
Ennek mi köze a közeledéssel történő elillanáshoz?
Nemsokára kiderül, hogy első fecske vagy csak kisiklás.
Egyelőre (továbbra is) jó, ha 5-6 napra ellátunk stabilan.
Buffon: peremciklonokból/hullámokból. És azért soknak nem nevezném, ahol a max átlag 0,7 cm/6 óra
Kerekesa: volt pár, de ezt a GFS OP-ot azért nagyon nehéz, ha nem lehetetlen lesz túlszárnyalni
Nemsokára kiderül, hogy első fecske vagy csak kisiklás.
Egyelőre (továbbra is) jó, ha 5-6 napra ellátunk stabilan.
Buffon: peremciklonokból/hullámokból. És azért soknak nem nevezném, ahol a max átlag 0,7 cm/6 óra
Kerekesa: volt pár, de ezt a GFS OP-ot azért nagyon nehéz, ha nem lehetetlen lesz túlszárnyalni
Ugye-ugye Májsztró?
Úgy el tudnak illanni ezek a tagok
ahogy közeledünk az időponthoz, hogy ihaj!
Szóval engedjük most el (vagyis ne görcsöljünk rá ideje korán), majd jövő hét elején már várhatóan körvonalazódni fog, hogy a hideg száraz lesz -e győztes vagy hideg vs a fehér arany házassága!A lánykérés megtörtént.......
Azért nem kell kardunkba dőlni eme térképek láttán, mert emlékeim szerint tavaly sokkal egyszerűbb és egyértelműbb volt sajnos a felállás - akkor nem volt kérdés, hogy "tiszta tavasz" lesz-e vagy sem Karácsonykor! (vagy rosszul emlékszem!?)
Most nagyban megvan az esélye egy hidegebb/zordabb ünnepeknek és úgy un block dec végének, mint az enyhébb óév végnek. Hogy lesz-e mérhető csapi (cm-ben!!), na ez a nagy kérdés, bízzunk a legjobbakban!
Szóval engedjük most el (vagyis ne görcsöljünk rá ideje korán), majd jövő hét elején már várhatóan körvonalazódni fog, hogy a hideg száraz lesz -e győztes vagy hideg vs a fehér arany házassága!A lánykérés megtörtént.......
Azért nem kell kardunkba dőlni eme térképek láttán, mert emlékeim szerint tavaly sokkal egyszerűbb és egyértelműbb volt sajnos a felállás - akkor nem volt kérdés, hogy "tiszta tavasz" lesz-e vagy sem Karácsonykor! (vagy rosszul emlékszem!?)
Most nagyban megvan az esélye egy hidegebb/zordabb ünnepeknek és úgy un block dec végének, mint az enyhébb óév végnek. Hogy lesz-e mérhető csapi (cm-ben!!), na ez a nagy kérdés, bízzunk a legjobbakban!
Így van ha az a ciklon mondjuk januárban érkezik, akkor 4-5 napra lebénul ország.
Aki szereti a szelet az örülhet, mert péntektől egy pár napon keresztül szeles nap vár ránk úgy néz ki.
Hát itt azért ezt nem mondanám.
A március 14-én délután zuhogó ónos miatt, itt kereken 3 napig nem volt se villany, se víz, se mobilhálózat. Valóban nem a másnap leeső 15 centi hó volt itt a szörnyű, hanem az azt megelőzően pálcikaként kiboruló villanyoszlopok sokasága. Mi itt azt se tudtuk akkor mi van a Dunántúlon, vagy akár a szomszéd faluban. A MetNet társalgóban lezajló kommentáradatot is csak napokkal később tudtam visszaolvasni.
Itt legendásnak számítanak azok márciusi a napok.
A március 14-én délután zuhogó ónos miatt, itt kereken 3 napig nem volt se villany, se víz, se mobilhálózat. Valóban nem a másnap leeső 15 centi hó volt itt a szörnyű, hanem az azt megelőzően pálcikaként kiboruló villanyoszlopok sokasága. Mi itt azt se tudtuk akkor mi van a Dunántúlon, vagy akár a szomszéd faluban. A MetNet társalgóban lezajló kommentáradatot is csak napokkal később tudtam visszaolvasni.
Itt legendásnak számítanak azok márciusi a napok.
Azért ne felejtsük el, hogy ez 11-12 napra van, ahhoz képest azért mocorognak a csapigörbék, szóval egyáltalán nem rossz az, aztán meglátjuk, hogy a következő futások mit hoznak: Link
Igen de pont emiatt azoknak közük sincs az armageddon medihez az OP-on.
Sajnos egyetlen tag sem támogatja az OP-ot ebben most.
A hozzánk mutogatott fáklyán sem éri el az 1 cm-t (!) se az átlag, szóval nem nulla, de majdnem az is.
"Számítottam rá, de nem gondoltam volna" klasszikus esete
MC: persze értem én, de a 0 tag azért mégis mellbevágó... legalább 2-3 lehetett volna.
Sajnos egyetlen tag sem támogatja az OP-ot ebben most.
A hozzánk mutogatott fáklyán sem éri el az 1 cm-t (!) se az átlag, szóval nem nulla, de majdnem az is.
"Számítottam rá, de nem gondoltam volna" klasszikus esete
MC: persze értem én, de a 0 tag azért mégis mellbevágó... legalább 2-3 lehetett volna.
Pedig ez nem rossz. Ne gondold hogy 12 nappal elötte 10-20 tag adjon 20-50 cm havat.
Bőven ugorhatnak még a tagok a napokban 




