Légköroptika
Azaz!Gyönyörûek!
Mindjárt összerakom.Kisgéppel csináltm valamit,csak én nem tudtam kirohanni tanítás közben... [esõ]
Mindjárt összerakom.Kisgéppel csináltm valamit,csak én nem tudtam kirohanni tanítás közben... [esõ]
Hm, ott is? :-) Link Sajnos nem a legjobbak, éppen hogy ki tudtam rohanni tanulás közben. Várom a képeket!
szerk.: ja igen, a színek... Azt hittem kisütött a nap, az egész táj vöröses-narancsos fényben úszott pár percig. Gyönyörû volt! Sajna nem a legjobban fogta meg a gép, muszáj voltam a WB-on a cián felé tolni hogy élethûbb legyen (szinte teljesen vörösbe folyt a kép, így sokkal reálisabban adják vissza a színeket).
Zseegee, látom nálatok is volt egy kis színe a naplementének. :-) Grat!
szerk.: ja igen, a színek... Azt hittem kisütött a nap, az egész táj vöröses-narancsos fényben úszott pár percig. Gyönyörû volt! Sajna nem a legjobban fogta meg a gép, muszáj voltam a WB-on a cián felé tolni hogy élethûbb legyen (szinte teljesen vörösbe folyt a kép, így sokkal reálisabban adják vissza a színeket).
Zseegee, látom nálatok is volt egy kis színe a naplementének. :-) Grat!
Valami észvesztõen gyönyörû volt a naplemente!!!!
Valamit próbáltam fotózni...Majd este kiderül milyen lett...
Valamit próbáltam fotózni...Majd este kiderül milyen lett...
Jah, itt is megvannak egy helyen a sekélyköd feltételei, csak körülötte egy kis sámli magasságú domb sincs! 
Hát ehhez kellenek a gyönyörû zalai dombok, amelyek alatt ott kanyarog valamely kis folyócska, s a lapályán megül a köd. A ködhatárról biztosan látni zöld fényt.
Itt mostanában van minden reggel, sõt késõ nyáron is elég sûrûn volt hajnalonta köd, de itt a horizontot megpillantani, ebben a katlanban! :/ Lehetetlen!
Basszucitera!
Biztos volt zöld fénye, csak nem látta. Anyám, ha egyszer én ILYEN ködöt találnék napkeltekor valahol.......
Biztos volt zöld fénye, csak nem látta. Anyám, ha egyszer én ILYEN ködöt találnék napkeltekor valahol.......
Köszönöm! Azért nemsemmi, hogy még mindig van hamu a levegõben. Elég lassan ülepedik ki!
Ígéretes az égkép valóban, én most valami halo félére vágyom.
Betegszabin vagyok.
Betegszabin vagyok.
Ámberek!
Figyeljétek a eget,mert nagyon jó a légkör!
Ma reggel 3/4 órán belül 4! KH-t láttam!Nem voltak eszméletlenek,de azok voltak;a fotózás 2 okból nem sikerült:
1. Vezettem
2. Nem volt nálam a gép
Figyeljétek a eget,mert nagyon jó a légkör!
Ma reggel 3/4 órán belül 4! KH-t láttam!Nem voltak eszméletlenek,de azok voltak;a fotózás 2 okból nem sikerült:
1. Vezettem
2. Nem volt nálam a gép
Fiúk-lányok, most volt idõm megnézni a képeiteket, érdemes volt, nagyon szépek!
Rafi, a vulkániád csuda jó, még a halvány krepuk is látszanak!
Rafi, a vulkániád csuda jó, még a halvány krepuk is látszanak!
Felhõcske képei mesések! Hadd ragadjak ki közülük néhányat. A sorban a második fotó: a cirrokumuluszon keletkezett lyukak nem mások, mint diszkontinuitások. A harmadik és negyedik fotó: a felhõ éles kontrasztja a kristálytiszta éggel mûvészi értéket sugall, akárcsak a hatodik és a hetedik felvétel.
Ezt én is megjegyeztem tegnap este kempeter (29655) szép fotója kapcsán.
Nagyszerû, Dávid! Végre, akad már valaki, aki megtapasztalhatta a ködiv méretének változásait. Ez az élmény bizony felér a leglátványosabb, legsikerültebb állóképpel. Próbálja ki más is!
Szerintem mindegyik felvételeden éppen a látóhatár vonalán, egy kicsit afölött lehet a nap.
Elég sûrû köd lett, így kimentem az udvarra egy reflektorral ködívet fényképezni, de nem jártam teljes sikerrel.
A ködívet sikerült létrehozni, így most elõször láttam élõben ilyet.
A fényképezés azonban nem sikerült, ugyanis semmi sem látszik a képeken.
De legalább tapasztalatot szereztem, pl. jó volt látni, hogy változik az ív sugara a lámpától való távolság függvényében.
Az elõzõ hozzászólásomban már javítva vannak a linkek.
A ködívet sikerült létrehozni, így most elõször láttam élõben ilyet.
A fényképezés azonban nem sikerült, ugyanis semmi sem látszik a képeken.
De legalább tapasztalatot szereztem, pl. jó volt látni, hogy változik az ív sugara a lámpától való távolság függvényében.
Az elõzõ hozzászólásomban már javítva vannak a linkek.
Mára csak ennyi látványosság jutott: Link ...de azért örülök hogy végre legalább az eget láthattam. :-)
Körülnéztem a képeim között, de klasszikus záporfényes képet csak kettõt találtam. Ez 2007. július 24-én készült egy hidegfront zivatarzónájának elvonulása alatt. Link Ez pedig szinte napra pontosan egy évvel késõbb, 2008. július 21-én: Link Ekkor még biztosan fent volt a Nap az égen, mivel ugyanekkor készítettem szivárványos képet is.
Emellett van egy kép, ami 2008. február 6-én készült, de itt szerintem már lebukott a Nap, és úgy világítja meg a virgákat. Link Végül még egy kép tavaly május 1-jérõl, szivárványdarabka + megvilágított virgák: Link
Emellett van egy kép, ami 2008. február 6-én készült, de itt szerintem már lebukott a Nap, és úgy világítja meg a virgákat. Link Végül még egy kép tavaly május 1-jérõl, szivárványdarabka + megvilágított virgák: Link
Kell hozzá egy Petri-csésze és kis hexán / sebbenzin. Ha jól emlékszem, mi ez utóbbival gyûjtöttük õket. Néhányan lengetik a csészét a levegõben, de ez teljesen felesleges, maguktól is beleesnek, ha gyémántpor van. Egyszerûen kiteszed a csészét, és belepotyognak a kristályok. Csak arra kell vigyázni, hogy ne lehelj rá, míg a mikroszkóp alatt nézed, mert azonnal ráfagy a leheleted, és kezdheted újra a gyûjtést.
Az már Alex elõadásán is szöget ütött a fejembe, hogy vajon milyen módon gyûjtik be a minta jégkristályokat a halofotósok?
De volt! És ez a fontos. Magam csak puszta szemmel lesem a ködivet mesterséges fényben.
Wow! Csodás! Akkor már nekem nem is szükséges ködívet fényképezni! Kísérlet lefújva! Frankó kép lett!
Köd van, autó van, fényképezõgép nincs!
De kipróbáltam
kb. 100-120 m Lt.-nál halvány volt!
De kipróbáltam
Brutális!!! Ennyit számít, hogy nem egy 90-100km/h kamion fényét kell fotózni. :-) Gratula!!!
Kimondhatatlanul szép! Zoli, a fotód megállná a helyét a világ legrangosabb folyóiratának címlapján! Bravó!