2026. június 24., szerda

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#704166
Az az északnyugati cuccos pont erre tart és az üllő előtt/alatt is látok innen friss keletkezést. Hátha...
#704165
Ma már nem járt nekünk csapadék, így is van rendjén!
#704164
Nekünk ismét a tàvoli "mozizás" maradt nevet

beillesztett kép

#704163
Ez a gyönyörű karfiol van tőlünk keletre. Eső nuku eddigvidám

beillesztett kép

#704162
Itt pár jóidő gomolyon kívül semmi sincs,vagyis a távolban látszanak a Pest melletti cellák.Esélytelenek vagyunk megint,holnaptól meg már legalább nem is kell reménykedni! zavarban
Gusztustalan egy időjárása lett ÉK  Dunántúlnak! hány
#704161
A Zágráb alatti is megindult errefelé:

beillesztett kép

#704160
Teljes döbbenet: Trieszt felől jön a harmadik tömb. Elvileg ideér….
#704159

beillesztett kép



Hatalmas viharok Róma közelèben.
#704158
Az elvonult zápor eredménye 23,0 mm.
#704157
Csak aztán nehogy ezzel kapcsolatban igaza legyen! vidám
#704156
Az emlúlt 40 nap csapadéka 21,2 mm. Éves: 154,2 mm. Valószínűleg ez marad az első félév összege is, mert…
Végre jön a jó idő!!

beillesztett kép

#704155
Ráadásul július második felére végig 40-45 fokot vár.vidám Bírom ezeket a jósokat.
#704153
Itt úgy néz ki a mai napot is sikerül "megúszni" 0 mm-rel. A június eddig mindössze 14,4 mm, az éves pedig 160,4 mm.zavarban
#704152
A radart elnézve... Sajó-völgye...
#704151
2 napból 0 esemény Bohóc
Tőlünk keletre, délre, északra mindenfelé volt valami érdemi esemény. Itt pár csepergésen kívül semmi nem volt. Sebaj jöhet a 40 fok zavarban
#704150
Dörög és szép lassan jöneso

beillesztett kép

#704149
Délkelet felé az égkép Lágymányosról.

beillesztett kép


#704148
Soltvadkert-Selymes

beillesztett kép

#704147
Teljesen elmebeteg, és a sok laikus követője meg elhiszi, hogy ért hozzá, majd híresztelik, hogy Gyöngyösön szupercella volt. Büntetni kéne az ilyet.
#704146
Az esti órákra itt szerintem megint légköri karambol lehet majd a környéken valahol. Az északi, a duna - tisza - közi és az erdélyi zivatarok gustjai hamarosan indítják az eseményeket. Legalábbis nagyon remélem.szeret
#704145
Ötdörgéses száraz zivatar volt Bohóc 
Tőlem 3 km-re 8 mm felett jött le... eszem megáll, komolyan...
#704144
Itt is tegnap déltől mostanáig 6mm esett. Most a radar alapján a Mátra kap vizet. a Bükk most kimarad.
#704143
A mátrai Csörgő patak most szépen nézhet ki nevet
#704142
Itt is hasonló a helyzet, 2 zivataros nap, 2-szeri aszfaltnedvesítés. Talán a város déli részén eshetett 5+ mm.
Pár hete minden zivatar fölöttem vonult át, most meg rálépett valaki a hajszárító kapcsolójára...
#704141
Ez maradt a lila pacából:

beillesztett kép

#704140
Eger dörgés csöpörgéssel , legalább 26 fokra enyhült a forróság.
#704139
Nemigen értem a riasztást ránk, ahogy tegnap sem értettem, persze tőlünk keletre helyzet van, de szemmel láthatóan áramlás irányban olyan stabil az égkép, mint a gyémánt…
#704138
A nagyobbik lányunk még erre a rovinji viharra is azt mondja, hogy semmi nem volt ahhoz képest, amit a Szigetközben éltek át 2024 júni elejé-közepén aznap, amikor asszem Te örökítetted meg a Szombathely melletti tornádót. Azt monda, olyan vihart én nem fogok tudni mutatni laza
#704137
Astromet megint szupercellázik. Mezociklonos struktúra Gyöngyösön. vidám Nem fogják fel hogy nincs nyírás?
#704136

beillesztett kép

#704135
Hát ezt is bebuktuk, legalábbis csapadékügyileg.
Aztán ha meg átment volna fölöttünk ez a hirtelen kialakult töm, lehet, hogy azon bosszankodnék, hogy mindent elvert a jég. nevet
#704134
Ilyen jeges felhőszakadásban még nem volt részem…

Döbbenetes mennyiségű víz jött le, a sátrak állnak a vízben…
#704133
Felhőszakadás gyanú (Rovinj)
#704132
Irányunkba esik szét minden úgylátom jön a dögüllő.
#704131
Ezt a fotót még wetsom is megirigyelné! szeret

- - - - - - -

Közben itt hamar teledögüllőzte az eget az osztrák zivatar (aminek a kezdeti rakétás fázisáról sajnos lemaradtam ribizliszedés közben, már csak a kialakult kész Cb-t láttam), kíváncsi leszek, ez mennyire befolyásolja majd a későbbi eseményeket (de javítani azért valószínűleg nem javít az esélyeken).
#704130
A határ menti szörny Zalaegerszegről.

beillesztett kép



beillesztett kép

#704129
Itt, és a környékünkön lassan, de biztosan elkezdődött a mai móka.

beillesztett kép

#704128
No, erre kíváncsi leszek. Valószínűleg betojik ez is vagy esetleg átugrik.

beillesztett kép

#704127
Még a végén kiderül, milyen jó hely ez az Isztria

ugyanis megint jönnevet

beillesztett kép


#704126
Divergencia van rendesen. Néhol van 1-1 konvergencianevet
#704125
Valami nem stimmel, eddig fényévekkel gyengébb a mai nap a tegnapinál! A radaron esnek össze a meglévő gócok.
#704124
Ilyen távolságból én ki nem szúrtam volna, hogy tetvesek, mondjuk a fekete színük miatt jól beleolvadnak a környezetbe a fekete vezetékeken. nevet
#704123
Számomra a világ legszebb felhői. nevet (bocsi a tetves vezetékek miatt)

beillesztett kép

#704122
Fölöttem északon már nagy területen esik, kiterjedt zivatarok vannak. Kár, hogy azok mind a hegyekhez kötődnek, ami onnan lejön, az olyan mint a kutya vacsorája.
#704121
Nálunk pedig már - már az a félő, hogy egymástól veszik el a helyet és energiát, megjelenik egy Cu hum és pár perc múlva már fent van a tropopauzánál.vidám
Nagyon jól néz ki a délután, már - már ziccernek tűnik, innen könnyű pofára esni.Bohóc
#704120

beillesztett kép



Itt már megy egy ideje, de az összes önmegsemmisítő módban van laza
#704119
Hát igen, ebben bíztunk, hogy a gerinc tartósan nyugatabbra húzódik és a keleti oldala behorpad. Abból lehetett volna egy jobb fajta Medárd hazánkban. Már látszik, hogy nem lesz, telibe kapjuk a ganét a következő két héten bizonyosan. És szerintem könnyen lehet, hogy a nyár hátralévő részében is meghatározó lesz majd ez a csodás felállás...
#704118
Kezdődik a mai rakéta - party.  laza
#704117
Nem front okozza. Tipikus AC-peremhelyzet. Szakaszosan erkeznek nedvesebb léghullámok a magasnyomás peremén, így időnként labilizálják a dögmeleg légtömeget.

Utolsó észlelés

2026-06-24 01:19:01

Ercsi

23.8 °C

09000

RH: 60 | P: 1016.2

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.