Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Az az északnyugati cuccos pont erre tart és az üllő előtt/alatt is látok innen friss keletkezést. Hátha...
Itt pár jóidő gomolyon kívül semmi sincs,vagyis a távolban látszanak a Pest melletti cellák.Esélytelenek vagyunk megint,holnaptól meg már legalább nem is kell reménykedni! 
Gusztustalan egy időjárása lett ÉK Dunántúlnak!
Gusztustalan egy időjárása lett ÉK Dunántúlnak!
Az emlúlt 40 nap csapadéka 21,2 mm. Éves: 154,2 mm. Valószínűleg ez marad az első félév összege is, mert…
Végre jön a jó idő!!
Végre jön a jó idő!!

Ráadásul július második felére végig 40-45 fokot vár.
Bírom ezeket a jósokat.
Itt úgy néz ki a mai napot is sikerül "megúszni" 0 mm-rel. A június eddig mindössze 14,4 mm, az éves pedig 160,4 mm.
2 napból 0 esemény 
Tőlünk keletre, délre, északra mindenfelé volt valami érdemi esemény. Itt pár csepergésen kívül semmi nem volt. Sebaj jöhet a 40 fok
Tőlünk keletre, délre, északra mindenfelé volt valami érdemi esemény. Itt pár csepergésen kívül semmi nem volt. Sebaj jöhet a 40 fok
Teljesen elmebeteg, és a sok laikus követője meg elhiszi, hogy ért hozzá, majd híresztelik, hogy Gyöngyösön szupercella volt. Büntetni kéne az ilyet.
Az esti órákra itt szerintem megint légköri karambol lehet majd a környéken valahol. Az északi, a duna - tisza - közi és az erdélyi zivatarok gustjai hamarosan indítják az eseményeket. Legalábbis nagyon remélem.
Itt is tegnap déltől mostanáig 6mm esett. Most a radar alapján a Mátra kap vizet. a Bükk most kimarad.
Itt is hasonló a helyzet, 2 zivataros nap, 2-szeri aszfaltnedvesítés. Talán a város déli részén eshetett 5+ mm.
Pár hete minden zivatar fölöttem vonult át, most meg rálépett valaki a hajszárító kapcsolójára...
Pár hete minden zivatar fölöttem vonult át, most meg rálépett valaki a hajszárító kapcsolójára...
Nemigen értem a riasztást ránk, ahogy tegnap sem értettem, persze tőlünk keletre helyzet van, de szemmel láthatóan áramlás irányban olyan stabil az égkép, mint a gyémánt…
A nagyobbik lányunk még erre a rovinji viharra is azt mondja, hogy semmi nem volt ahhoz képest, amit a Szigetközben éltek át 2024 júni elejé-közepén aznap, amikor asszem Te örökítetted meg a Szombathely melletti tornádót. Azt monda, olyan vihart én nem fogok tudni mutatni
Astromet megint szupercellázik. Mezociklonos struktúra Gyöngyösön.
Nem fogják fel hogy nincs nyírás?
Hát ezt is bebuktuk, legalábbis csapadékügyileg.
Aztán ha meg átment volna fölöttünk ez a hirtelen kialakult töm, lehet, hogy azon bosszankodnék, hogy mindent elvert a jég.
Aztán ha meg átment volna fölöttünk ez a hirtelen kialakult töm, lehet, hogy azon bosszankodnék, hogy mindent elvert a jég.
Ilyen jeges felhőszakadásban még nem volt részem…
Döbbenetes mennyiségű víz jött le, a sátrak állnak a vízben…
Döbbenetes mennyiségű víz jött le, a sátrak állnak a vízben…
Ezt a fotót még wetsom is megirigyelné! 
- - - - - - -
Közben itt hamar teledögüllőzte az eget az osztrák zivatar (aminek a kezdeti rakétás fázisáról sajnos lemaradtam ribizliszedés közben, már csak a kialakult kész Cb-t láttam), kíváncsi leszek, ez mennyire befolyásolja majd a későbbi eseményeket (de javítani azért valószínűleg nem javít az esélyeken).
- - - - - - -
Közben itt hamar teledögüllőzte az eget az osztrák zivatar (aminek a kezdeti rakétás fázisáról sajnos lemaradtam ribizliszedés közben, már csak a kialakult kész Cb-t láttam), kíváncsi leszek, ez mennyire befolyásolja majd a későbbi eseményeket (de javítani azért valószínűleg nem javít az esélyeken).
Valami nem stimmel, eddig fényévekkel gyengébb a mai nap a tegnapinál! A radaron esnek össze a meglévő gócok.
Ilyen távolságból én ki nem szúrtam volna, hogy tetvesek, mondjuk a fekete színük miatt jól beleolvadnak a környezetbe a fekete vezetékeken.
Fölöttem északon már nagy területen esik, kiterjedt zivatarok vannak. Kár, hogy azok mind a hegyekhez kötődnek, ami onnan lejön, az olyan mint a kutya vacsorája.
Nálunk pedig már - már az a félő, hogy egymástól veszik el a helyet és energiát, megjelenik egy Cu hum és pár perc múlva már fent van a tropopauzánál.
Nagyon jól néz ki a délután, már - már ziccernek tűnik, innen könnyű pofára esni.
Nagyon jól néz ki a délután, már - már ziccernek tűnik, innen könnyű pofára esni.
Hát igen, ebben bíztunk, hogy a gerinc tartósan nyugatabbra húzódik és a keleti oldala behorpad. Abból lehetett volna egy jobb fajta Medárd hazánkban. Már látszik, hogy nem lesz, telibe kapjuk a ganét a következő két héten bizonyosan. És szerintem könnyen lehet, hogy a nyár hátralévő részében is meghatározó lesz majd ez a csodás felállás...
Nem front okozza. Tipikus AC-peremhelyzet. Szakaszosan erkeznek nedvesebb léghullámok a magasnyomás peremén, így időnként labilizálják a dögmeleg légtömeget.















