Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Buta kérdés, most akkor holnap este készüljünk egy kis "csapatàsra" vagy sem? Konkrétan csak hó érdekel, ónos után tk-lesz
Mármint az a problémás, hogy alacsony az Rh?
Szellőztetéssel csökkenni fog bent az Rh.
A ruhaszárítóra tegyetek bevizezett törölközőket.
Szellőztetéssel csökkenni fog bent az Rh.
A ruhaszárítóra tegyetek bevizezett törölközőket.
Az UM sem mutat havat csak a határokhoz, dél, kelet.. így nem lesz ónos legalább sok helyen
Ritka szép képződmény lenne a GFS által 240 óránál megálmodott Maine államtól Szentpétervárig tartó ciklonális mező, ritkán látni ilyet
Szerinted kihatással van a várható brutális ciklondömpingre a Kanadát, különösen a Prarie tartományokat sújtó brutális hideghullám?
Asszony várandós, meg most vendégek is vannak, több emberrel emelkedni szokott 1 fokot amúgy is, amúgy 23 átlagban. Inkább a benti Rh a problémás, de azzal nem tudunk mit kezdeni a szellőztetésen kívül.
A Dunántúlon már beindult a lángszóró? 
Meglepő ez az enyheség pedig ott lepel is van.
Meglepő ez az enyheség pedig ott lepel is van.
Durva az a 37 fok eltérés a külső belső hőmérséklet között
Nem sok kissé az a 24 fok? Jól mér az a benti szenzor? Inkább lennénk kint mint bent ilyen "hőségben",dehát kinek mi
Nálunk azért jó hogy a Gem - en kívül semmi nem mutat csapadékot hogy csak pozitívan tudunk meglepődni. Ha a Duna mellett keletre kanyarodik fel és nem áll meg fél úton…
Takt -3.3 fok de a Td durva -8 fok
Takt -3.3 fok de a Td durva -8 fok
Vajon Irkutszkban is tömegiszonya van a hidegnek?
Roppant ízléstelen egy íromány így épp karácsonykor.
Tudsz te jobbat is.
......
Remek, hangulatos hideg téli este!, imádom a havas zordulat naplemente óráit. , Még ez a kis szélfútjta hó is tudott varázsolni!
Roppant ízléstelen egy íromány így épp karácsonykor.
......
Remek, hangulatos hideg téli este!, imádom a havas zordulat naplemente óráit. , Még ez a kis szélfútjta hó is tudott varázsolni!
GFS nálam is lefelezte a holnap esti havat amit az ICON jelzett, viszont a 29-re a csapadékot szintén hóban számolja.
Radar eddig nem túl bíztató nekünk, Duna vonalától keletre fog felmenni ez a tömb. Aztán lehet képződik majd...
Pár km-el arrébb ÉK-re egy masik völgyben, Felsővály-ban már -13. Hát szép minimumok lesznek...
Nincs nekik.
Itt lehet nézni halmazállapotot, de itt nincs fent a 06z. Link
A 12z már fent lesz, reméljük tovább növeli a lehetséges havat - ha már a félkegyelmű GFS éppen lenullázta...
MC: nyugi a GFS már több napja szinte semmi csapadékot nem ad holnapra, míg az összes többi modell igen. Főleg ECM növelt most jó nagyot. ICON se rossz, stb.
GFS-ről majd holnap ilyenkor mondunk ítéletet
Itt lehet nézni halmazállapotot, de itt nincs fent a 06z. Link
A 12z már fent lesz, reméljük tovább növeli a lehetséges havat - ha már a félkegyelmű GFS éppen lenullázta...
MC: nyugi a GFS már több napja szinte semmi csapadékot nem ad holnapra, míg az összes többi modell igen. Főleg ECM növelt most jó nagyot. ICON se rossz, stb.
GFS-ről majd holnap ilyenkor mondunk ítéletet
Pont azt néztem én is, nem tűnik úgy, hogy elszállt volna lefele, mert egész nap hideg volt ott -6; -7 között ugrált
Szégyentelen az egész...Engem se érdekel már. Az esemény előtt fél nappal azt a 4-5 cm havam is kiszedi. Semmirekellő telek ezek az utóbbi években itt. Ebből is ha esne max kedd reggelig maradna meg. Szánalom
Friss GFS jelentősen csökkentett, pedig nagyrészt hó lenne szerinte! Lehet már tényleg csak a radart kéne nézni, mert ez idegörlő...
Geri, hát igen, évekkel ezelőtt egy délnyugatinak kb. azon kellett izgulnia 10, 20 vagy 30 cm hó fog esni! Most meg évek óta megy ez a töketlenkedés! Azért a szezon első leple csak meglesz, már ennek is örülni kell ilyen ínséges időkben!
Geri, hát igen, évekkel ezelőtt egy délnyugatinak kb. azon kellett izgulnia 10, 20 vagy 30 cm hó fog esni! Most meg évek óta megy ez a töketlenkedés! Azért a szezon első leple csak meglesz, már ennek is örülni kell ilyen ínséges időkben!
Az egész karácsonyt felperzselő atlanti forróság is valamelyik random kiemelt GFS taggal volt jelezve, kijelentő módban anno bő 1 hete

Ja igen a tolnai össz hó meg 5,5 mm ha a ma éjfél előttre számoltat is beleveszem. Remélem az ónos már nem fog játszani, elvégre hátoldalon lennének szinte végig.
Ja igen a tolnai össz hó meg 5,5 mm ha a ma éjfél előttre számoltat is beleveszem. Remélem az ónos már nem fog játszani, elvégre hátoldalon lennének szinte végig.
Nálam is kegyeskedett lemászni nullára a tének.
Bezzeg Északkelet. Azok a síkvidéki mínusz 5-6-7-ek nem kutyafülék, miközben nálunk meg érik a banán!
Bezzeg Északkelet. Azok a síkvidéki mínusz 5-6-7-ek nem kutyafülék, miközben nálunk meg érik a banán!
ECM 18Z-00Z-06Z hómennyiségek Tolnára holnapra: 0,3 - 1,1 - 4,5 mm 
Talpig fagyban!
ICON meg már majdnem 7 mm.
Imádom az ilyenfajta visszatáncolást!
Fhelyszín: Érd, mindjárt átállítom.
Ja igen, a szerdai csapadékben megint nőtt a vegyes aránya. Link
Talpig fagyban!
ICON meg már majdnem 7 mm.
Imádom az ilyenfajta visszatáncolást!
Fhelyszín: Érd, mindjárt átállítom.
Ja igen, a szerdai csapadékben megint nőtt a vegyes aránya. Link
Kezd töltödni a radar, közben az egész napos 0 és +1 fok közötti hőmérséklet után lementünk fagypont alá! Huu de necces lesz ez, de remélem valamennyi havat azért látunk majd!
Az a gáz, hogy norvégéknak nincs ikonja az ónosra. Azt is hónak jelölik. De szóljatok, ha tévednék.
Itt 5.5 mm hozott a 3 nap. Hó csak ma reggelre lett mikro lepelnyi. Azért így is szép lett az erdő tőle.

Hű, ez nem semmi!
Itt még +1 fok van, nemrég kellemesen enyhe időben, napsütésben fociztunk, bringáztunk a gyerekkel a Puskás Aréna melletti parkban.
Itt még +1 fok van, nemrég kellemesen enyhe időben, napsütésben fociztunk, bringáztunk a gyerekkel a Puskás Aréna melletti parkban.
Úgy gondolom a hidegnek tömegiszonya van. A meleg kimondottan szereti. Ezt mintha valaki nagyvárosi hőszigetnek nevezte volna el. Talán azért, mert a meleg szereti a betont,aszfaltot,meg ha segíti sokmillió kipufogócső,radiátor,kályha,konvektor,gázégő,villanysütő.klímaberendezés. Na meg a tömény CO2 kupolát is szeretik, mint a vírusok a denevért. A hideg ettől kipusztul, a meleg meg osztódik, terjed mint a ragály. Persze ez csak 0 fok táján játszik,-10-nél 2-3 fokos hőemelkedés nem számít.
Ma sem sok helyen (jég és hómentes tájak) volt 3 fok, az OMSZ vagy 100 adatos hőtérképén csak 5-öt láttam.Most meg már +1,-8 közt mérnek ami egyes előrékben reggel lenne. Lesznek még itt az idén meglepetések, nem csak karácsonykor vannak csodák (lásd húsvét !).
Ma sem sok helyen (jég és hómentes tájak) volt 3 fok, az OMSZ vagy 100 adatos hőtérképén csak 5-öt láttam.Most meg már +1,-8 közt mérnek ami egyes előrékben reggel lenne. Lesznek még itt az idén meglepetések, nem csak karácsonykor vannak csodák (lásd húsvét !).
"A fővárosnak újfent külön nagy taps!
Ebből a hideg fordulatból ilyen elcseszett módon kijönni megint csak művészet volt! "
Igen ez igaz, de az elmúlt időszak csalódásai után, jól kijönni lett volna művészet.
Ebből a hideg fordulatból ilyen elcseszett módon kijönni megint csak művészet volt! "
Igen ez igaz, de az elmúlt időszak csalódásai után, jól kijönni lett volna művészet.
Nálam a hétfői csapadékmentes nap után kedden és szerdán nyom lett havazásból, melyből lepel jött össze szerda hajnalban, reggelre.
A csütörtök-pénteki csapadék kerek 2 mm lett mindössze ( csütörtökön 0,6 mm lett a napi csapadékösszeg késő estétől -péntek kora reggelig a fagyott eső, ónos esőből. A pénteki csapadék pedig 1,4 mm lett a reggeli ónos esőből, majd délelőttől - szombat reggelig az időszakos gyenge, csepergő esőből, jel. záporokból.
Egész pontosan csütörtök késő estétől - szombat reggelig 9 db kisebb csapadékhullám ért el vagy érintett.
És ez mindössze kerek 2 mm-re volt elég.
Ezzel a havi csapadékösszeg 38,9 mm-re nőtt.
Az éves csapadékösszeg pedig 565,6 mm-re nőtt.
Idei lesz 2007-es rendszeres méréseim óta a 2. legszárazabb évem ( a 2. helyezett eddig 2015. volt 582,5 mm-el, de ezt idén már biztosan nem sikerül meghaladni, hiszen egyik modell előrejelzés sem számol közel 20 mm csapadékkal térségemre az év hátralévő 5 napjára ).
Remélem jövőre sokkal több csapadék lesz, mint idén, bár ha tippelnem kéne, szerintem száraz lesz 2022. is.
A csütörtök-pénteki csapadék kerek 2 mm lett mindössze ( csütörtökön 0,6 mm lett a napi csapadékösszeg késő estétől -péntek kora reggelig a fagyott eső, ónos esőből. A pénteki csapadék pedig 1,4 mm lett a reggeli ónos esőből, majd délelőttől - szombat reggelig az időszakos gyenge, csepergő esőből, jel. záporokból.
Egész pontosan csütörtök késő estétől - szombat reggelig 9 db kisebb csapadékhullám ért el vagy érintett.
És ez mindössze kerek 2 mm-re volt elég.
Ezzel a havi csapadékösszeg 38,9 mm-re nőtt.
Az éves csapadékösszeg pedig 565,6 mm-re nőtt.
Idei lesz 2007-es rendszeres méréseim óta a 2. legszárazabb évem ( a 2. helyezett eddig 2015. volt 582,5 mm-el, de ezt idén már biztosan nem sikerül meghaladni, hiszen egyik modell előrejelzés sem számol közel 20 mm csapadékkal térségemre az év hátralévő 5 napjára ).
Remélem jövőre sokkal több csapadék lesz, mint idén, bár ha tippelnem kéne, szerintem száraz lesz 2022. is.
Na akkor az említett pár kép Bátka környékéről és a faluból:
A bátkai halastó befagyva:
És még 2 az utcából:




A bátkai halastó befagyva:


És még 2 az utcából:










