2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#575322
Ide csak ilyen jutott:

beillesztett kép



Meg a szegedi bombázó is látszik a délkeleti horizonton:

beillesztett kép

#575321
Hát ezek a dunántúli zivatarok töpörödnek össze. Kár. szomoru
#575320
Szeptember szépen kirántotta a szégyenből a 2022-es konvektív szezont.  laza
#575319
Micsoda képek! No meg az a Kaposfői UFÓkacsint
#575318
Szerda éjjelről ma csütörtökre virradóan érdeklődés hiányában elmaradtak térségemben a zivatarok.
Így a szerdai nap zivatarmentes lett.
Kedden viszont volt a délután derekán egy majdnem telibeverő apró kis cellácska, melyet a radar is bizonyított, a villám térkép is, és az otthoniak elmondása szerint is volt zivatar.
Így a szept. 27-i keddi nappal együtt a havi zivataros napok száma 3 db-ra, az éves zivataros napok száma pedig 41 db-ra emelkedett.
#575317
Köszönjük a képeket! Cassano, neked jobbulást! 
#575316
MInt valami téli kép. Amúgy nem hinném, hogy nagy bajuk lenne meg amúgy is lassan lehullatnák a leveleiket. A jég meg talán elég apró és nem sebezte meg a törzseket.
#575315

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép



beillesztett kép

Nagyon komoly szupercella volt látványos mezociklonnal. Orosháza déli és keleti részét megdarálta keményen.
#575314
Beszéltem idősekkel, és egy vadász bácsival is, azt mondták ilyet még nem láttak ami itt volt. 
#575313
SOME MORE "Tint" kelletett vón rá, meg egy BIT "highlightsssss"
#575312
Zselicszentpál. 

beillesztett kép

#575311
A cuccos,távolodóban délre; Az udvari paprikám, Az autó teteje, meg a fű a jégesőután 30 percre...

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

#575310
MAXIMUM FIREPOWER - ALL CANNONS FIREEE

beillesztett kép

#575309
A segge, meg egy LP tőle délre.

beillesztett kép


beillesztett kép

#575308
Link

Itt vannak a tompai képek. Amióta élek ilyet nem láttam. Gyümölcsfák K.O. Nem tudom túlélik-e.
#575307
Persze a Baranya alatti zivatar is befordul keletnek. szomoru 
#575306
A belvárosban (híd) nem volt annyira durva a jég méretileg és mennyiségileg sem, de azért voltak benne 2+-os darabok.

beillesztett kép


beillesztett kép

#575305
Azé ide is akar jönni valami. vidám 

beillesztett kép

#575304
BTK épület tetejéről (belvárosi állomás), amilyenre futotta hirtelen...:


beillesztett kép



beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

#575303

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

Brutál!
#575302
Hódmezővásárhely kellős közepén vagyok, és a metnet-es radart nézve benne voltunk a pirosban legalább 10 percig. Hát... aszfaltnedvesítésnek jó volt... Jelenleg gyenge eső. Viccnek is rossz. 

Cassano: Ezek alapján sok mindenre Te se számíts Orosházán! vidám
#575301
Szeged....

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#575300
Link
Link
#575299
Egyetem utca: itt fél percig 1-1,5 cm-es jég is volt.
#575298
Zivatar, jégesővel, 1 perc levélválasztó volt - borsónyi, de nagy sebességgel esett esővel.szomoru
T.akt 12,0 fok.
#575297
Ömlik, borsónyi jég, szél gyenge, szerencsére károk nem lesznek.
#575296
Szeged felett befeketedett újra a radaron, úgyhogy a városhoz érve visszaerősödött!
#575295
Heves zivatar egybefüggő dörgéssel, viharos széllel, monszunszerű záporral, kb. fél percig meggyméretű jéggel. Zöld színe volt egy részének.
Szerk.: újabb jégeső.
#575294
Itt a jég.

beillesztett kép

#575293


beillesztett kép

#575292
Közelít:

beillesztett kép

#575291
Na ott a dóm felett az kemény bombardment lehet. vidám 

beillesztett kép

#575290
Közelít... 

beillesztett kép



beillesztett kép



#575289
Ölég inhumánus.

beillesztett kép

#575288
Alakul Link
A radar alapján kicsit gyengült!
#575287
Az algopyrin annyit segít, mint a tic tac.
#575286
Most írtam rá pár perce ismerősre, hogy Mórahalmon van-e már valammi. vidám Na pont akkor ért oda. Ilyen apróbb jegek estek a videó alapján amit mutatott, de csak a széle súrolta őket.
#575285
Hétfőn lett kész az autóm, a júniusi jégverés 406db horpadást okozott... Most beálltam az épület alá. Próbálok fotózni.
#575284
Ideért egy záportömb. Teljes erővel nyomja. Dombok tűnnek el... Zselic romokban. vidám 

Szegednek hajrá!  Ismerős fotóz!
#575283
Pont ez a baj, rendesen bele is estem ebbe a nyavalyába, de bevettem egy Algot, hátha leviszi a lázam.
Bár ahogy megláttam a cellát, az adrenalin elkezdett dolgozni és már jobban vagyok. vidám
#575282
Brutál pusztítás Tompán
#575281
De csak a jeget fotózzák, az meg van itt a fagyasztóba is.
Telibe kapja Szegedet!
Nem is a legkeményebb önmagában, hanem hogy egyenesen megy, nincs körülötte semmi zavaró tényező, magányos, jól vadászható cella!
Telibe Szegedet!
Ha a szegedi metnetesek nem fotózzák le megfelelő szögből értékelhető képet nem készítenek, 1 hónap tiltást kapnak a metnetről! duhos  laza
#575280
Már 26 mm-nél tartunk éjszaka óta és még nincs vége... 
#575279
Időképen rengeteg fotó van a jégesőről, az utóbbi évek legkeményebb cellája ez dk-en, leszarnám a munkát, biztos levadásznám..

Már 3-4 cm benne a jég. 
#575278
Dehogynem! Itt eszem a kefét Vásárhelyen! És ha lelépek hamarabb, nem tudom kinullázni a hónapot...duhos
#575277
Brutális egy dög lett, eleinte bowechos, vonalas formája volt, most kör formájú lett, kíváncsi vagyok a látványra!
Szegedieeeeeek!
Szerintem fogalmuk sincs mi megy feléjük!
#575276
Attól még mehetsz vadászni,ha viszont szarul vagy akkor érthető.
Nincs még most se kép a bitangról? Közbe kiment a narancs heves zivatarra.
#575275
Lapátolj egy kis szenet a kazánba  laza
#575274
A mindenit!
Erről az szupercelláról eszembe jutott az a szörny, ami a Baja-Mezőhegyes vonalon tombolt jópár évvel ezelőtt és elintézte Dél - Békést. Pont ezen a pályán mozgott. Érdemes deszkázni előtte!
Ha nem lennék covidos, már indulnék is vadászni, de még így sincs kizárva...beteg laza
#575273
Itt viszont 23 fok van napsütéssel. Nagyon jó kint lenni. Nálam az elmúlt napokban nem volt sok csapadéknevet

Utolsó észlelés

2026-06-27 12:11:48

Ózd - Nagy Imre út

34.1 °C

RH: 33

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.