2026. június 23., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#691474
Gyengén havazik,remélem megússzuk az ónost,bár kevés az esély rá sajnos. zavarban
GFS egész pöpec Link kis heti olvadás után visszatér a hideg.Azt hittem el van szállva lefelé az operatív Link de aztán egyáltalán nem.GEM is alig olvaszt,és ECM is elég hideg lett.Jó lesz ez a január,pörögnek a gázórák rendesen.  nyelvnyujtasfazik
#691473
...közben a GFS szerint csak vasárnapig kell kibírnom, aztán visszajöhet a jóság szeret 
ICON, ECM hasonló, GEM kicsit melegpártibb, UKMO nem hús, nem hal... AIFS pedig egy álom vidám

beillesztett kép

#691472
Őszintén szólva eddig elég gyengusz a sztori az egész Dunántúlt tekintve. Ami van csapi is záporos jelleget ölt a radaron és az sem vérmes. Még egy "hullám" lehet hajnalban de ha az is ilyen "tökös"lesz talán megússzuk az ónost komolyabb gondok nélkül a térség nagy részén.
#691471

beillesztett kép

#691470
Eddig leesett 2 centi, közben időnként ónos szitálás van, ha alábbhagy az intenzitás, de ez egyelőre tökéletesen konzerválja a havat szeret
#691469
A lángszórót mi azért megkaptuk, aztán vasárnaptól meg bármi lehet. 

beillesztett kép

#691468
Az abszolút hidegrekordot nem tudom, de utoljára -20 fok alatt 1985-ben voltunk a városban, akkor -21 fok volt. Sopronban dombtetőn van a mérőállomás, így hidegrekordoktól nem kell félnünk. A Fertőtó partján a mérőállomás derült szélcsendes időben 4-5 fokkal hidegebbet mér általában. A Soproni-hegységben lévő Hidegvízvölgy ettől is sokkal hidegebb, van ott is mérőállomás, talán az egyetem kezelésében, ennek adatait sajnos nem ismerem.
#691467
S ki tudja, még némi hidegpárna is lehet benne. Nomeg a nappal hossza egyelőre kevesebb, mint 9 óra.
#691466
Szombat délután kisütött a Nap és kihasználtam ezt egy kis nagy havas sétára otthon Pilisvörösváron a környező utcákban és egyébiránt a múlt hét keddi kiadós havazás után a héten először láttam lakóhelyemet nappali világosságban. Jó volt így látni. 
Mikor dolgozni indulok kora reggel még sötét van, mire hazaérek ugyan még nincs sötét, de már szürkület van.
Íme a képek, nem bírom megunni a vastagon porhavas táj látványát. Imádom! szeret

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#691465
ECM-nél már csak 3 nap a "lángszóró" nyugatra! szeret 

beillesztett kép

#691464
Itt csak -15,7, megyek vetem a borsót! szomorubeteg 
#691463
-16, 4 és még felhőket nem látni... hideg
#691462
Környékünkre mikortól vársz újra havasabb téliesebb időt?
#691461
Kicsit hűvös van odakünn nevet -17 fok
#691460
Amint kész lesz az új MetNet, ott a reklámmentesség mellett ehhez is hozzáférhetszszeret Napok/hetek/hónapok
kérdése laza
Ugyanitt webfejlesztői állás van kiadó!Bohóc
#691459
A "Magyarország klímaadatok" fülnék azt írja az oldal, hogy nincs jogosultságom megtekinteni.

Miként lehet jogosultságot szerezni?
#691458
Sopronban mennyi az abszolút hidegrekord?
#691457
Ha hideg van, talán hó is kerül valahogyan. Csak legyen hideg február végéig, addig csak esik még 20-50 centi hó. nevet
#691456
Nálam is néhány perce havazás kezdődött.
Gyenge, közepes az intenzitás. 
#691455
Ömlik a hó, szó sernt erős havazás
#691454
..persze azért mostanra itt is belekezdett. Nem egy Sopron, de havazik ismét. nevet
#691453
Egész pofasan esik a hó. Lepel már van nevet mármint új lepel a régin...hu de régen írtam le ilyet is nevet
#691452
szeret
#691451
A tél eddigi legszebb havazása van. Szélcsendben óriási pelyhekben ömlik a hó.
#691450
Itt meg a zajudi már megint szárítsa a levegőt hogy ne érje háú az új autókat!!!4!
De tényleg..elpártoltak tőlünk a melegfrontok. szomoruvidám
#691449
Szépen havazik, szeretvidám
#691448
Bizakodjunk a hóban és hogy elfogy a váltás előtt.
#691447
Végül itt ma sem lett meg a zord nap, -9,4 fok lett a mai minimum, a délutáni 0 fok már egész kellemesnek érződött. Érdekes itt, hogy a -10 fokhoz, hogy összejöjjön mennyi mindennek stimmelni kell egy időben.
#691446
Mi itt Lőrincen vastagon a pirosban. Ejj. 
#691445
Elég necces lesz a holnap délelőtt:

beillesztett kép

#691444
Borsodból, vagy Szabolcsból azért ne csodáld. 
Ebben a helyzetben Pécs egy másik dimenzió.
#691443
Nem baj, majd nyáron spórolnak a klímán, ja nem. 
#691442
"Ameddig a szem ellát én az esélytelen szokásos novemberi időt látom a folytatásban."

Délen igen. kacsint
#691441
Ahogy hűt, úgy fogy a hav is róla. vidám
#691440
Oké, most megint dől a hó szeret

Nano: köszi, majd beleásom magam vidám
#691439
Én szeretem a havat, de leginkàbb a  városon kívül ..a modellek muzatnak mindent is ..
#691438
Gyerekek, ez folyamatosan hűt:  laza

beillesztett kép

#691437
Igen arra is jártam  Vitka 1 cm friss volt reggel.
#691436
Valami ilyesmi képet mutatott a novemberi havunk is. Aztán lett belőle 13 cm, hófúvással.
De még egyszer mondom, az elmúlt telek hurka gyurka kínlódásai után, ez azért igenis reménykeltő.
#691435
Jó, akkor tessék: Link  laza

Itt még azt is megkapod, amit nem akartálvidám
#691434
Utoljára 2017-ben láttam jégtáblát a Dunán! És nem azért, mert elkerültem a folyót...
#691433
Közben volt egy mindent kifehérítő havazás, most viszont ónos szitálás van Bohóc
Talán ha nő az intenzitás, akkor még lehet hó, de most alakul a koripálya odakintnyelvnyujtas
#691432
Pl itt. 
A nappali plusszok után hajnalban akár még -1 fok is lehet. Hurrá, mindjárt izgalomba jövök...
Azt hogy 10 nap múlva mit mutat, totál felesleges nézegetni.

beillesztett kép

#691431
Nem fos az, csak két paramétert kell hozzá nézni kacsint (hulló hócsapadék vs hógyarapodás)
#691430
Bá... Bohóc... köszönöm, de a Kachelmann sajnos nem jeleníti meg táblázatosan, így pedig nehéz kiszámítani a különböző légrétegek rH-ját nyelvnyujtas
#691429
A Bereg Kapujában 1 centi esett reggelre nevet

De amúgy az ilyen klasszikus helyzetekben az tényleg egy más világszeret
#691428
Engedtessék meg, hogy lelkesedjünk, bárcsak mindig ilyen novemberi időt mutatna.
Ahhoz képest, hogy tartós enyhülés nézett ki, eléggé gyorsan kezd változni.

beillesztett kép

#691427
Itt elkezdett gyengén havazni de meg az rh val gondok vannak mert ömlenie kéne!
#691426
Csodálom, hogy egyesek még mindig hogy tudnak itt lelkesedni. Ameddig a szem ellát én az esélytelen szokásos novemberi időt látom a folytatásban.
Most már annyira a meglévő havat sem sajnálom. Az olvadás holnap már elkerülhetetlen. Itt a városban össze van már töpörödve, összejárva, koszos, összetömörödve, jegesedve... A friss hó sokkal szebb. Egy hétig megvolt, ez is nagy szó az utóbbi évtizedben! Holnaptól jöhet a locspocs!
#691425
Kb. 3mm, az olyan 4-5cm. Semmi ultra fosch nincs ebben. kacsint

Valójában a gfs a fosch, mivel az alapján 19h-ig èny-on már le kellett volna esnie 1mm csapadèknak. Nem esett. Mint ha nem számolna a nagyon száraz levegővel. 

Utolsó észlelés

2026-06-22 23:22:45

Szokolya - Jókai út (Tszfm 187 m)

18.3 °C

RH: 87 | P: 1020.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.