Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Uhh. Ezek nagyon durvák! Leesett az állam.
Egy zivataros nyári éjszakán nincs kedved red sprite timelapse videó készítéséhez? A helyszín megfelelõ lenne
Én 640*480 vagy 1280*720-as videókat szoktam feltölteni. Általában xvid codecet használok és a "target quantizer" 1 és 2 közötti érték (ezzel lehet a minõséget állítani).
Egy zivataros nyári éjszakán nincs kedved red sprite timelapse videó készítéséhez? A helyszín megfelelõ lenne
Én 640*480 vagy 1280*720-as videókat szoktam feltölteni. Általában xvid codecet használok és a "target quantizer" 1 és 2 közötti érték (ezzel lehet a minõséget állítani).
Sziasztok!
Az elmúlt 1-2 hónapban próbálkoztam madarak meg mókusok fotózásával a Népligetben a 200-as telével. Itt vannak a jobban sikerült képek:
Link
Az elmúlt 1-2 hónapban próbálkoztam madarak meg mókusok fotózásával a Népligetben a 200-as telével. Itt vannak a jobban sikerült képek:
Link
EZ eszméletlen. Õszinte leszek engem a város fénye által megvilágított köd nyûgözött le
ÍGy felgyorsítva mint egy tenger ami alul hangulatvilágítással van megtoldva.
Biztos tudtok abban segíteni., hogy hogyan kell feltölteni videót (timelapse) a youtubra, úgy hogy jó minõségû legyen? Ezt nekem nem sikerült kisilabizálni... ezért pártoltam át a videa.hu-ra, de látom a Micimackó videóit, meg másokét is hogy elég jól néznek ki...
Kornél
Hétfõrõl keddre virradó éjszaka otthagytam a fényképezõm a Kékestetõi észlelõtoronyban... ez lett belõle:
Link
(egy kicsit még lehetett volna hosszabb a Tejúttal, meg az idõközök túl ritkák lettek az egyes (egyébként 30s-os) expók között (2 perc), így nem elég sima...de majd legközelebb)
nappal:
Link
üdv. Kornél
Link
(egy kicsit még lehetett volna hosszabb a Tejúttal, meg az idõközök túl ritkák lettek az egyes (egyébként 30s-os) expók között (2 perc), így nem elég sima...de majd legközelebb)
nappal:
Link
üdv. Kornél
Valóban szép képe van! Egyszer kipróbálnék egy ilyen szerkót, igaz dobolni nem(sem) tudok..
Nem bizony! Olvastam is valahol, hogy az ultrakompakt vonalat a nem túl távoli jövõben kiszoríthatják majd a telefonok. Azt hiszem itt az élõ példa. :-)
De itt van néhány zsebgép: Link Túl nagy különbség nem látható, fõleg "fészbúk", "májvip" méretben - amire "kell"...
De itt van néhány zsebgép: Link Túl nagy különbség nem látható, fõleg "fészbúk", "májvip" méretben - amire "kell"...
A második nagyon tetszik, mávos képeslapos. :-))
______________
Telefont váltottam, ilyen képet készít: Link Szerintem egy telefontól nem rossz végeredmény.
______________
Telefont váltottam, ilyen képet készít: Link Szerintem egy telefontól nem rossz végeredmény.
:-))))))))))))
De most másik video van, mint tegnap.. Van benne szép szivi a helikopter alatt :-)
:-o
De most másik video van, mint tegnap.. Van benne szép szivi a helikopter alatt :-)
:-o
Sziasztok! nem szokásom az ilyen meg tudom hogy ez nem a vatera,szóval vkit érdekel lenspen?
1290 huf külföldrõl hozatom!
1290 huf külföldrõl hozatom!
Persze, mert akkor jégkorszak volt és így senkinek nem jutott eszébe hûtõszekrényt feltalálni...
Igazából az akkumulátorokat már a neandervölgyiek is ismerték, de a sorozatgyártással vártak a hûtõszekrény megjelenésére...
Vajon hol tárolták az akksikat eleink, míg még nem volt feltalálva a hûtõszekrény? ;-)
A legjobb ha teljesen feltöltöd és úgy tárolod, ha legalább fél évnél hosszabb ideig nem használod. Ha több, mint egy évig nem használod, 1 év után ismét fel kell töltetni.
És bármily meglepõ, ha hûtõszekrénybe teszed, jobban megtartja a töltést!
És bármily meglepõ, ha hûtõszekrénybe teszed, jobban megtartja a töltést!
Elõször is gratula skyshooternek, abban a képben minden benne van a katasztrófáról.
rafy, az oldalad el van mentve, egyszerûen muszáj idõnként megnéznem õket, mert azt láthatom rajtuk, amiért magam is rabja vagyok a meterológiának, természetnek és a szemednek hála ezeknek közvetett módon tanúja lehetek én is.
Másodszor, egy kérdésem lenne hozzátok.
Karácsonyra kaptam egyik szerettemtõl egy akksit a gépembe, viszont jelenleg erre még nincs szükségem, ha majd romlik a mostani kapacitása akkor viszont jól fog jönni.
A kérdésem az ,hogy most elrakjam-e így ahogy kaptam és ha kell majd akkor munkába fogom, vagy már most érdemes feltölteni és úgy elrakni pihenni?Nem tudom mi a jobb megoldás az élettartam szempontjából.
Elõre is köszönöm a válaszokat!
rafy, az oldalad el van mentve, egyszerûen muszáj idõnként megnéznem õket, mert azt láthatom rajtuk, amiért magam is rabja vagyok a meterológiának, természetnek és a szemednek hála ezeknek közvetett módon tanúja lehetek én is.
Másodszor, egy kérdésem lenne hozzátok.
Karácsonyra kaptam egyik szerettemtõl egy akksit a gépembe, viszont jelenleg erre még nincs szükségem, ha majd romlik a mostani kapacitása akkor viszont jól fog jönni.
A kérdésem az ,hogy most elrakjam-e így ahogy kaptam és ha kell majd akkor munkába fogom, vagy már most érdemes feltölteni és úgy elrakni pihenni?Nem tudom mi a jobb megoldás az élettartam szempontjából.
Elõre is köszönöm a válaszokat!
Épp lejárt a szerkesztési idõ... (bocs)
Mielõtt a Nikont megvettem a Pixinfón kértem tanácsot, arra kaptam ott egy ilyen választ "hosszú záridõs" kérdésben:
"...ha lehet referenciának használni a pixinfós teszteket... akkor hosszú záridõs éjszakai felvételhez a nikon d5000, d90 d300 ....stb típusok a legjobbak..
nézd meg a * hotpixel kivonással, szintállítással kiemelve képet nikon meg konkurenseknél...
egyedül a nikonnál nem látszik semmi
pl egy canon 50D vel(ami mellesleg bõven drágább és magasabb kategória)
Link
Link
persze ez nyilván egy manipulált eset...
alapesetben nem látszik semmi canonnal sem...
de szélsõséges esetben mondjuk, még hosszabb expo..."
"remélem ezzel nem szítok fel itt nagy canon-nikon ellentétet... amit mellesleg tök feleslegesnek tartok..."
Remélem nem baj, hogy beidéztem ezt a pár sort. Egyébként most, hogy mindkét típus volt/van a birtokomban, a fentieket 100%-ban megerõsíthetem!
Mielõtt a Nikont megvettem a Pixinfón kértem tanácsot, arra kaptam ott egy ilyen választ "hosszú záridõs" kérdésben:
"...ha lehet referenciának használni a pixinfós teszteket... akkor hosszú záridõs éjszakai felvételhez a nikon d5000, d90 d300 ....stb típusok a legjobbak..
nézd meg a * hotpixel kivonással, szintállítással kiemelve képet nikon meg konkurenseknél...
egyedül a nikonnál nem látszik semmi
pl egy canon 50D vel(ami mellesleg bõven drágább és magasabb kategória)
Link
Link
persze ez nyilván egy manipulált eset...
"remélem ezzel nem szítok fel itt nagy canon-nikon ellentétet... amit mellesleg tök feleslegesnek tartok..."
Remélem nem baj, hogy beidéztem ezt a pár sort. Egyébként most, hogy mindkét típus volt/van a birtokomban, a fentieket 100%-ban megerõsíthetem!
Az elsõ egy szenzorhiba volt (állítólag), a kék szín olyan volt minden képen mintha kiégett volna, a gépet kicserélte a szerviz. (Sajnos csak 4-5 nap múlva a vásárlás után kezdtem használni, így a 3 napos csere ugrott.) A másik gép fokozatosan egyre több hotpixelt termelt, elõször csak hosszabb záridõnél késõbb már normál nappali körülmények között tucatszám minden képen ott fénylettek. Ezeket a rossz pixeleket szoftveresen "kikapcsolták", utána is jött elõ még pár de már nem volt annyira zavaró. Aztán ki-be kapcsoló hibásodott meg, elõször nem lehetett bekapcsolni (szerviz megoldotta) utána két hét múlva nem lehetett kikapcsolni. Amikor ebbõl a javításból visszakaptam, pár hét múlva potom áron eladtam...
Köszönöm mindenkinek!
Érdeklõdnék, hogy nálad mi volt a gond? A 4 garanciás javításra gondolok!
Érdeklõdnék, hogy nálad mi volt a gond? A 4 garanciás javításra gondolok!
Gyönyörû válogatás, élmény volt nézegetni a képeket.
A többieknek is gratula a képekhez.
______________________________________
Ihletet kapva egy a közelmúltban egy másik oldalra felkerült képtõl gondoltam én is próbálkozom a téli "gömbvillám" fényképezéssel. Noha a légköroptikában már írtam errõl egyszer, de tegnap este újabb kísérletet tettem a kertben. A kép 30 másodperces záridõvel készült. Ebbõl kb 20 másodpercig körözgettem a kezemben a kis gömb plazmalámpámmal, és a fennmaradó pár másodpercben egy színes ledlámpával megvillogtattam a fa ágait, hogy legyen "saját" fénye is a jelenségnek. Semmilyen képmanipulációra nem volt szükség. Tehát íme életem legjobb kamugömbvillámképe: Link (Eredeti helyén: Link )
A többieknek is gratula a képekhez.
______________________________________
Ihletet kapva egy a közelmúltban egy másik oldalra felkerült képtõl gondoltam én is próbálkozom a téli "gömbvillám" fényképezéssel. Noha a légköroptikában már írtam errõl egyszer, de tegnap este újabb kísérletet tettem a kertben. A kép 30 másodperces záridõvel készült. Ebbõl kb 20 másodpercig körözgettem a kezemben a kis gömb plazmalámpámmal, és a fennmaradó pár másodpercben egy színes ledlámpával megvillogtattam a fa ágait, hogy legyen "saját" fénye is a jelenségnek. Semmilyen képmanipulációra nem volt szükség. Tehát íme életem legjobb kamugömbvillámképe: Link (Eredeti helyén: Link )
Szép fotók Rafi! Kedvencem Link
....
Fireball: Nekem is volt 1000D-m, de én annyit küzdöttem vele, hogy nem sok jó emlékem maradt vele kapcsolatban... 8 hónap alatt 4 garanciális javítás, ebbõl egy csere volt. Nem a zárszerkezettel volt baj. Most Nikont gyûrök én is, nekem ez sokkal jobban bejön.
Ezt csak halkan jegyzem meg, sztem (meg valahol olvastam is) a hosszú záridõs képeknél a Nikon jobban teljesít.
Most biztos lesz aki rám cáfol de én nem vitázni akarok...
....
Fireball: Nekem is volt 1000D-m, de én annyit küzdöttem vele, hogy nem sok jó emlékem maradt vele kapcsolatban... 8 hónap alatt 4 garanciális javítás, ebbõl egy csere volt. Nem a zárszerkezettel volt baj. Most Nikont gyûrök én is, nekem ez sokkal jobban bejön.
Most biztos lesz aki rám cáfol de én nem vitázni akarok...
Köszi!
Jó fényeket majd az új géphez! Türelmetlenül várjuk a képeket! *-*
Jó fényeket majd az új géphez! Türelmetlenül várjuk a képeket! *-*
Köszi a tanácsokat, akkor azt hiszem el van döntve! : ) Végül úgy oldom meg, hogy marad a mostani kis kompakt gépem is és megkíméltebb sorsot kap a tükörreflexes. : )
Aztán meg látjuk mi lesz az arány : D ..de a viharvadászatot mondjuk kihagyom vele : ))
A képeidet pedig néztem tegnap, hát állam leesett!!!! A hatalmas viharfelhõsök a kedvenceim, hihetetlen!! Jó helyen, jó idõben, gratulálok hozzá!!
Aztán meg látjuk mi lesz az arány : D ..de a viharvadászatot mondjuk kihagyom vele : ))
A képeidet pedig néztem tegnap, hát állam leesett!!!! A hatalmas viharfelhõsök a kedvenceim, hihetetlen!! Jó helyen, jó idõben, gratulálok hozzá!!