2026. június 28., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#704676
Fél 9 elmúlt és még mindig 32 fok van. Fújdogál a déli szél ami miatt itt jellemzően nagyon magas minimumok tudnak kialakulni, sőt már ma is bőven trópusi éjszakánk volt, ugyanis reggel 21,2 fokról indult a felmelegedés. Holnap jó eséllyel 30 fok vagy az fölötti napi közép jöhet. 
#704675
Nálunk még nem ment le. nyelvnyujtas
#704674
Lement. Gyönyörű vörös volt, talán azt akarja ezzel sugallni, holnap még több tüzelőt tesz a kemencébe...  laza
Ja meg Szegeden fotóztam, bár szerintem az egész országban hasonló lehetett a látvány

beillesztett kép

#704673
Ma Szlovénia is csúnyán elesett:


beillesztett kép

#704672
Köszi! nevet
#704671
Ma már igen csak emberes meleg volt nálam is.
A Tmin 19,1 fok volt, így a trópusi éjszaka ma még nem jött össze, a Tmax viszont már elérte a 38,2 fokot, mellyel 2020. óta mai a legmagasabb mért értékem, két tizeddel felülmúlva a korábbi legmagasabb 2022. július 23-án mért TopMax értéket, mely kereken 38 fok volt.

Amúgy meg legutóbb 13 éve, 2013. augusztus elején volt nálam a mainál is melegebb, akkor 38,7 fokos Tmax volt.
De az biztos, hogy még sok kéne az eddigi abszolút rekordomhoz, melyet 2007. július 20-án mértem, 40,4 fokos TopMax értékkel. 

A mai napi közép T. 28,65 fok volt és az sem kizárt, hogy a következő napokban bemérem életem első 30 fokos napi közepét.
32.1 °C
#704670
Az az állatkerti mérő, nem hiteles. Mondjuk azt hittem, minden térképről letiltották azt, ezek szerint mégsem.
#704669
Nem inkább szárazgőz-szerű volt a víz? lazaBohóc
#704668
Egyetértek, ez az idöintervallum a legjobb, csak hát tömegközlekedéssel mentünk ott meg ugye szűkös az időkeret sajnos.
#704667
Egyébként azt meg is szerettem volna kérdezni tőletek, hogy amikor ránagyítok a Tmax-os térképre akkor miért ír ki 41.2-t max-nak a 40 helyett? zavarban

beillesztett kép

#704666

beillesztett kép

#704665
Én még várok a fürdéssel 33.8 fok van.
#704664
Hol tart most a top Tmax ?
#704663
38,3 C lett a maximum. Tegnap éjfélkor állt le a szél, akkor tudtam szellőztetni a házat, most is fújdogál a szél.
Minket itt már megtanított a Balaton, hogy délelőtt csak 10-ig, délután 16 óra után van strandolás és akkor elég az 50 faktor.nevet
#704662
Tmax 36.9 fok
#704661
Jó neked. Közelebb vagy a (T)jóhoz, mint én. Nekem ehhez pakolni, utazni kellene ... laza
#704660
Siófoknál a víz tegnap már már forrónak érződött, ugyan nem tudom hivatalosan most hány fokos, de az első 200 méter pokoli. Ha az ember frissülni akar akkor minimum a bólyákig kell menni. Keddre gyanítom még durvább lesznevet
Én amúgy sz@rrá égtem az 50 faktoros krém ellenére is pedig nem világos a bőröm.
#704659
A csúcs itt 37.7 fok lett ma. Valószínű hogy hétfőn elérjük a 40 fokot is.  zavarban
#704658
A mai forró napot egy kis hőlégballonozással indítottuk Polgárdiban, hajnal 5-kor kellemes 20 fokban emelkedtünk fel. Érezhető volt, hogy egy melegebb rétegen mentünk keresztül. Végül majd 1000 méterig mentünk fel. 6-kor a nap már komolyan égetett, végül egy bő órányi repülés után landoltunk.

Itthon 20.6 fokról indulva 38.2-ig jutottunk végül.

A képeken a kelő nap és Balaton keleti medencéje negyed, fél és háromnegyed hatkor.

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


Abban ülünk vidám

beillesztett kép

#704657
Itt a szomszédban nálam 38,0 lett ma.
Ha realizálódik a légtömegben még bent lévő 2, 3 fokos tartalék, valóban rámehetünk a 40-re itt közép-északon is még normális fekvésben is, az Újpest/Budakalász-féle állomások meg hát... 
#704656
Meglett a 38°C.- Jó eséllyel talán hétfőn meglehet a 40°C is. 

Kedd reggel irány a Balaton part. Ideje korán lefotózom a napot a szolár newtonnal, mert van egy akkora beforduló napfoltcsoport mint ide lacháza'. vidám
#704655
Történelmi időket élünk az biztos, egész délután 38 fok körül voltunk. Ezt elérő vagy meghaladó hőmérséklet utoljára itt 2013 augusztusában volt, azonban ilyen tartós, ennyire magas hőmérsékletre itt nem emlékszek, ami több napon keresztül tartott volna.
#704654
Tmax 38,3°C, új abszolút rekord, mióta mérek. Felénk hasonló érték 2017 augusztusában fordulhatott elő
#704653
Akkor simán elkel a melegzokni  laza
#704652
Itt csak egy nyavalyás 38,1°C-os maxot sikerült összehozni szomoru laza
#704651
Garázs és egy autó.
Bővebb infó: Link
#704650
Bohóc
#704649
Kunszentmiklós Tmax: 38 °C.
#704648
Lesz.
#704647
Lesz ma ötnapos előre?
#704646
38,5 fok lett a maximum, ennél melegebb 2017. augusztus 3-án volt utoljára, akkor 38,9 fok volt szeretBohóc
#704645

beillesztett kép

II. ker-ben is ég valami a Látó-hegy? alatt.

szerk: Mikor először láttam, konkrétan a lángok is látszottak a távcsővel. De elég lokalizált... busz? ház? Kemény.
#704644
Eddig ma 38,4 a Tmax, így a 16,6 fokos Tmin-nel 21,8 fokos a hőingás. Szerintem hétfőn, kedden simán beverjük a 40-et itt is.
#704643
Tmax. 39,4°C, amióta mérek a legmagasabb érték, megelőzve ezzel a 2022 júliusi 39,3°C-ot.
#704642
37,1 °C lett a Tmax, így a hőingás 20,1 °C. Ez egyébként az 5. legmagasabb hőmérsékleti érték, amit itt mértem 2006. óta (és új júniusi rekord is, de minden bizonnyal még nem a végleges).
#704641
Ez az újpestihez képest idilli környezet.  laza
#704640
Tavaly kiszáradtak körülötte a hatalmas nyárfák, nagyon sajnálatos dolog ez a Duna eredeti árterületén…
#704639
Itt az állomás:

Link


szerk:  ez jobb szög:

Link
#704638
Pápocnál megint égett egy gabonatábla és egy erdő, illetve Acsádnál szintén.

Link
Link
#704637
Egyébként csak én vettem azt észre, hogy az estofex mostanában nem szeret 3-asokat kiadni?
#704636
Jóvanna, meleg van  laza
#704635
38,3, lófasz  laza
#704634
76,7 fok....azért az nem semmi.kacsint laza

Tmax.: 38,2 °C.
Takt.: 37,8 °C.
#704633
kacsint
#704632
Gyerek hátsó ülésről sóhajtozott amikor beültünk a pokolba és meglátta:

- 410 fokra azért nem számítottam.

beillesztett kép

#704631
Pont ennyinél járunk itt is. laza
38.3 °C
#704630
38,3 fok van szeretBohóc
Utoljára 2019. július 1-én volt melegebb, 38,4 fokkal. 
#704629
Fincsi felhők voltak az előbb errefelé, néha szépen kitakarták a fúziós reaktorunkat.

#704628
Nekem fura, hogy ennyire eltér a környezetéhez képest (37-36 °C). Mondjuk az újpesti műszer szintén zenész...
#704627
Nem tudom volt e valaha a történelemben, hogy nyáron napokon át magasabb Budapest hőmérséklete, mint Dubainak… 

Utolsó észlelés

2026-06-28 14:51:21

Bécs, Ausztria - [179 m tszf.]

39.1 °C

13505

RH: 22 | P: 1016.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.