Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Fél 9 elmúlt és még mindig 32 fok van. Fújdogál a déli szél ami miatt itt jellemzően nagyon magas minimumok tudnak kialakulni, sőt már ma is bőven trópusi éjszakánk volt, ugyanis reggel 21,2 fokról indult a felmelegedés. Holnap jó eséllyel 30 fok vagy az fölötti napi közép jöhet.
Lement. Gyönyörű vörös volt, talán azt akarja ezzel sugallni, holnap még több tüzelőt tesz a kemencébe... 
Ja meg Szegeden fotóztam, bár szerintem az egész országban hasonló lehetett a látvány
Ja meg Szegeden fotóztam, bár szerintem az egész országban hasonló lehetett a látvány

Ma már igen csak emberes meleg volt nálam is.
A Tmin 19,1 fok volt, így a trópusi éjszaka ma még nem jött össze, a Tmax viszont már elérte a 38,2 fokot, mellyel 2020. óta mai a legmagasabb mért értékem, két tizeddel felülmúlva a korábbi legmagasabb 2022. július 23-án mért TopMax értéket, mely kereken 38 fok volt.
Amúgy meg legutóbb 13 éve, 2013. augusztus elején volt nálam a mainál is melegebb, akkor 38,7 fokos Tmax volt.
De az biztos, hogy még sok kéne az eddigi abszolút rekordomhoz, melyet 2007. július 20-án mértem, 40,4 fokos TopMax értékkel.
A mai napi közép T. 28,65 fok volt és az sem kizárt, hogy a következő napokban bemérem életem első 30 fokos napi közepét.
A Tmin 19,1 fok volt, így a trópusi éjszaka ma még nem jött össze, a Tmax viszont már elérte a 38,2 fokot, mellyel 2020. óta mai a legmagasabb mért értékem, két tizeddel felülmúlva a korábbi legmagasabb 2022. július 23-án mért TopMax értéket, mely kereken 38 fok volt.
Amúgy meg legutóbb 13 éve, 2013. augusztus elején volt nálam a mainál is melegebb, akkor 38,7 fokos Tmax volt.
De az biztos, hogy még sok kéne az eddigi abszolút rekordomhoz, melyet 2007. július 20-án mértem, 40,4 fokos TopMax értékkel.
A mai napi közép T. 28,65 fok volt és az sem kizárt, hogy a következő napokban bemérem életem első 30 fokos napi közepét.
Az az állatkerti mérő, nem hiteles. Mondjuk azt hittem, minden térképről letiltották azt, ezek szerint mégsem.
Egyetértek, ez az idöintervallum a legjobb, csak hát tömegközlekedéssel mentünk ott meg ugye szűkös az időkeret sajnos.
Egyébként azt meg is szerettem volna kérdezni tőletek, hogy amikor ránagyítok a Tmax-os térképre akkor miért ír ki 41.2-t max-nak a 40 helyett? 

38,3 C lett a maximum. Tegnap éjfélkor állt le a szél, akkor tudtam szellőztetni a házat, most is fújdogál a szél.
Minket itt már megtanított a Balaton, hogy délelőtt csak 10-ig, délután 16 óra után van strandolás és akkor elég az 50 faktor.
Minket itt már megtanított a Balaton, hogy délelőtt csak 10-ig, délután 16 óra után van strandolás és akkor elég az 50 faktor.
Jó neked. Közelebb vagy a (T)jóhoz, mint én. Nekem ehhez pakolni, utazni kellene ...
Siófoknál a víz tegnap már már forrónak érződött, ugyan nem tudom hivatalosan most hány fokos, de az első 200 méter pokoli. Ha az ember frissülni akar akkor minimum a bólyákig kell menni. Keddre gyanítom még durvább lesz
Én amúgy sz@rrá égtem az 50 faktoros krém ellenére is pedig nem világos a bőröm.
Én amúgy sz@rrá égtem az 50 faktoros krém ellenére is pedig nem világos a bőröm.
A mai forró napot egy kis hőlégballonozással indítottuk Polgárdiban, hajnal 5-kor kellemes 20 fokban emelkedtünk fel. Érezhető volt, hogy egy melegebb rétegen mentünk keresztül. Végül majd 1000 méterig mentünk fel. 6-kor a nap már komolyan égetett, végül egy bő órányi repülés után landoltunk.
Itthon 20.6 fokról indulva 38.2-ig jutottunk végül.
A képeken a kelő nap és Balaton keleti medencéje negyed, fél és háromnegyed hatkor.
Abban ülünk
Itthon 20.6 fokról indulva 38.2-ig jutottunk végül.
A képeken a kelő nap és Balaton keleti medencéje negyed, fél és háromnegyed hatkor.




Abban ülünk

Itt a szomszédban nálam 38,0 lett ma.
Ha realizálódik a légtömegben még bent lévő 2, 3 fokos tartalék, valóban rámehetünk a 40-re itt közép-északon is még normális fekvésben is, az Újpest/Budakalász-féle állomások meg hát...
Ha realizálódik a légtömegben még bent lévő 2, 3 fokos tartalék, valóban rámehetünk a 40-re itt közép-északon is még normális fekvésben is, az Újpest/Budakalász-féle állomások meg hát...
Meglett a 38°C.- Jó eséllyel talán hétfőn meglehet a 40°C is.
Kedd reggel irány a Balaton part. Ideje korán lefotózom a napot a szolár newtonnal, mert van egy akkora beforduló napfoltcsoport mint ide lacháza'.
Kedd reggel irány a Balaton part. Ideje korán lefotózom a napot a szolár newtonnal, mert van egy akkora beforduló napfoltcsoport mint ide lacháza'.
Történelmi időket élünk az biztos, egész délután 38 fok körül voltunk. Ezt elérő vagy meghaladó hőmérséklet utoljára itt 2013 augusztusában volt, azonban ilyen tartós, ennyire magas hőmérsékletre itt nem emlékszek, ami több napon keresztül tartott volna.
Tmax 38,3°C, új abszolút rekord, mióta mérek. Felénk hasonló érték 2017 augusztusában fordulhatott elő
38,5 fok lett a maximum, ennél melegebb 2017. augusztus 3-án volt utoljára, akkor 38,9 fok volt 

szerk: Mikor először láttam, konkrétan a lángok is látszottak a távcsővel. De elég lokalizált... busz? ház? Kemény.
Eddig ma 38,4 a Tmax, így a 16,6 fokos Tmin-nel 21,8 fokos a hőingás. Szerintem hétfőn, kedden simán beverjük a 40-et itt is.
Tmax. 39,4°C, amióta mérek a legmagasabb érték, megelőzve ezzel a 2022 júliusi 39,3°C-ot.
37,1 °C lett a Tmax, így a hőingás 20,1 °C. Ez egyébként az 5. legmagasabb hőmérsékleti érték, amit itt mértem 2006. óta (és új júniusi rekord is, de minden bizonnyal még nem a végleges).
Tavaly kiszáradtak körülötte a hatalmas nyárfák, nagyon sajnálatos dolog ez a Duna eredeti árterületén…
Egyébként csak én vettem azt észre, hogy az estofex mostanában nem szeret 3-asokat kiadni?
Gyerek hátsó ülésről sóhajtozott amikor beültünk a pokolba és meglátta:
- 410 fokra azért nem számítottam.
- 410 fokra azért nem számítottam.

Fincsi felhők voltak az előbb errefelé, néha szépen kitakarták a fúziós reaktorunkat.
Nekem fura, hogy ennyire eltér a környezetéhez képest (37-36 °C). Mondjuk az újpesti műszer szintén zenész...

