A köv. 36 órában pont olyan változatos idõjárásban lesz részünk, mint ami az éppen csak elkezdõdött évszakra jellemzõ. Meleg-, majd hidegfront éri el térségünket, végül pedig észak felõl a középszintû teknõ déli vége is benyomul a Kárpát-medence fölé.

A melegfrontoz kapcsolódó csapadékképzõdés már jelenleg is látható a radarképeken, igazából ennél sokkal több izgalmat várhatóan nem okoz. Fõként az északi, északkeleti országrészben várható jelentõsebb esõ, záporesõ e front hatására.

Napközben a melegfront mögött egy gyenge MNSZ húzódik az ország fölé, ennek hatására erõsen felhõs/borult idõre lehet számítani az ország nagy részén. Ennek ellenére erõs lesz a nappali felmelegedés, köszönhetõen a megélénkülõ (Zala-Somogy tájain megerõsödõ, viharossá fokozódó) délnyugati szélnek. Jellemzõen 9-14 fok között alakulhat a Tmax, de helyenként a 15-16 fok is összejöhet.

Erre a relatíve meleg légtömegre érkezik meg a délután közepe táján egy markáns (7-12 fokos csökkenés 850 hPa-on) hidegfront. A HF elõtt valószínû egy kis labilizálódás, ez kiegészülve a jelentõs nagytérségû triggerekkel (frontális emelés, konvergencia, itt-ott jet-divergencia, örvényesség-advekció, hegységeknél orográfia) okozhat némi vagy akár komolyabb konvekciót is. De talán pontosabb megfogalmazás, ha a nagytérségi emelõhatásokat tekintem az események fõ mozgatórugójának, és ezt egészítheti ki helyenként az egyéb labilizálódás. Nagy zivatarkitöréssel azért nem érdemes számolni, de jó esély van pár bedörrenésre, és még jobb heves, beágyazott záporokra, akár graupellel kísérve. Egyes területeken - nagyobb valószínûséggel délen - könnyen elõfordulhat, hogy már a 2. márciusi napon letudja az idõjárás az egész hónapra elvárható csapadékmennyiséget.

A hidegfront mögött nem lesz túl vészes az északnyugatira forduló hátoldali áramlás, de a felhõzet gyors kitakarítására ez is elég lesz.

Keddre virradóan azonban az északi, északkeleti tájak fölött ismét felhõsödés valószínû. A teknõ-tengely közeledése a vertikális hõmérsékleti gradiens erõteljes növekedését okozza, északon 30 fok fölötti tetõzéssel. Emellett menetrend szerint érkeznek majd a masszív örvényességi mezõk, kiváló alapot nyújtva az újabb konvekciónak. Némi MUCAPE, TI/LI sem zárható ki. Ekkorra azonban már beáramlik a hideg levegõ hazánk területére, így a sima záporok mellett, havasesõ-, hózápor is felkerülhet a menüre, ill. ezek nem-konvektív formája, ha gyengébb lesz a labilizálódás. Leginkább az Esztergom-Debrecen vonaltól északra esõ területek részesülhetnek a fináléból, de lokálisan másutt is kialakulhat egy-egy cella.

Bár a szélnyírás önmagában támogatná szupercellák képzõdését, de azért a labilitási viszonyok messze állnak majd az ideálistól, úgyhogy nagy tétben nem fogadnék jelenlétükre.