Sziasztok!
A WS 2816 időjárás állomást a wetterlande.de oldalról rendeltem és 3 munkanap alaltt meg is érkezett. Akkor ez 53 ezer forintba került szállítással együtt. Az egész rendelés a németekre jellemző precizitással és egyszerűséggel ment még nekem is pedig én sem angolul sem németül nem tudok, egyedül a Google fordító volt a segítségemre. A doboz így néz ki:

beillesztett kép



A tartalma pedig így:

beillesztett kép


Azért kellett újat rendelnem mert a régi egyébként működőképes 433 MHz -en kommunikáló állomásomat egyre többször zavarják a környékemen lévő hasonló frekvencián működő egyéb eszközök és már olyan szinten hogy adott esetben több óra adat vész el. Azt is megfigyeltem, hogy a szintén régi WS 1600 -al soha semmi gond nem volt. Ez 868 Mhz -en megy és úgy tűnik rá nincsenek hatással a 433 -as eszközök. A WS 2816 is ezen működik.
Ami különösentetszik, hogy a PC -re kötés nem usb kábellel megy, hanem egy usb stick segítségével, amit párosítani kell a beltérivel. Így sokkal szabadabban lehet elhelyezni. Hatalmas előnye, hogy 1750 rekord fér el a saját memóriájában, ami kb. 6 nap adata 5 perces időközönként. A párosítást a Heavyweather program végzi el,
ami szabadon letölthető. Ezt elég egyszer elvégezni és akármilyen más gépen is megtehető, mert ilyenkor a beltéri és az usb stick rendelődik össze és ezek után bármilyen más gépben is használható.
Kizárólag elemrőlmegy minden: a beltéri is 3 db baby C, a kültéri Thermo-hygro 2 db baby C, a csapadékmérő 2 db ceruza elemmel és végül a szélmérő saját belső akkuval rendelkezik, amit egy napelem tölt.
Az üzembe helyezésismerős: először a csapadékmérőbe kell tenni az elemet, a szélmérőt a reset gombbal lehet indítani, ezután a kültéri thermo-hygro szenzorba, és végül a beltéribe. A szinkronizálás nekem gyorsan és elsőre megtörtént, ugyanígy a PC -re kötésnél is flottul ment minden.
A csapadékmérő az első billenésnél 0,2 mm-t mutat.
Az adatok akültériről nagyjából 15 másodpercenként jönnek, ez lényegesen sűrűbb mint a WS 2300 -nál.
„Temperature andhumidity data every 13 seconds
Wind data every17seconds
Rain data every 19seconds”
A szélmérőkanalas és ez minden bizonnyal érzékenyebb a turbináshoz képest, ráadásul képes hardveresen széllökést is mérni. Ez szintén hiányzik a WS 2300 -ból.
A kültérihez adott„árnyékoló” természetesen fabatkát sem ér, szerencsére levehető róla és rendes tányéros árnyékolóba helyezve remélhetőleg jókat fog mérni, ez még sajnos nem tudtam megtenni, de hamarosan ez is meglesz.

beillesztett kép



Azóta a végleges helyére került és és egy darabig az árnyékolóban társbérletben volt a régi szenzorral és szinte tized fokra, ill. 1-2 % -ra megegyezett a mérésük.
Lényegében kéthete vannak adataim és eddig nem vettem észre, hogy akár egy rekord is elveszett volna, miközben a másik állomásnál rendre voltak kimaradások. Eddig úgy tűnik, hogy a frekvencia problémára ez jó megoldás lesz, bár nem zárom ki a tévedés lehetőségét, mivel sem kimérni nem tudtam, sem ellenpróbára nem volt eddig lehetőségem.
Végül néhány grafikon a különbségekről, amik leginkább a kimaradásokról szólnak és a két  fajta szélmérő érzékenységbeli különbségéről. A színezett hátterű grafikonok a WS 2300, a fehér alapszínű pedig a WS 2816 adatai.

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép



Ha valamit kihagytam volna, kérdezzetek nyugodtan!