Egyelőre ilyen felállásban (jel erősségekkel) sikerült elhelyeznem. A tapasztalat, hogy sokkal rosszabbul veszi a netatmo központi egysége a wifi jeleket mint más wifis műszer. Pl. ahol a wifis megfigyelő kamera kiválóan működik, vagy telóról jó tudok netezni ott a netatmo rá se kapcsolódik a hálózatra.  Pedig vettem egy komoly wifis jel erősítőt a conradtól 150-200 méterre legalább jó, a kert végéből is tudok wifizni.
Amit még észrevettem. A csapadék szenzort jóval közelebb kell tenni a központi egységhez, sokkal gyengébb a rádiójel vétele, mint a szél vagy a külső hőmérő szenzor.
Viszont a külső burkolat nélkül a kültéri hőmérő egység nagyon jó, most úgy van 2 jel, hogy közötte van egy komplett melléképület, a csapimérő majdnem  mellette van, a szélzászlóra meg ugye rá lehet látni, vagyis szabad rálátás. 
Szóval ügyelni kell az elhelyezésekre:
A széllökéseket az 5 perces időközökben is méri vajon ? Máshogy nem mérhet mert van egy átlagos szél és egy lökéses adat. Tehát valószínűleg feldolgozott adatokról lehet szó már a megjelenítésnél.

Érdekes ha nincs jel mert (pl. kihúzpm a központi egységet és visszadugom) akkor megjelennek a köztes adatok is, azaz valamilyen módon a külső érzékelők tárolják az adatokat akkor is, ha nem tudja azokat azonnal továbbítani. Azért adatcsomagos korábbi műszerek ezt nem tudták. Az elem töltöttség kijelzés is nagyon hasznos infó , illetve hogy a rádójelet is kiírja az egységek között. Gyanítom, hogy ilyenek miatt magasabb is az ára mint más érzékelőknek.
A csapadékot a helltakival tudom ellenőrizni majd. Sajnos már nyugdíjaztam, mert a belső tölcsér része széttöredezett. De átmenetileg felélesztem.

beillesztett kép