Igazából az egész frontálzónán vannak kis peremciklonok, és az események fő mozgatórugója a magassági teknő/örvény lesz, ami majd elősegíti, hogy az ország felett is kialakuljon egy peremciklon.

Kíváncsi leszek amúgy, hogy a Kőszegi-hegység (vagy akár a Soproni, bár utóbbit nem látom valószínűnek) kap-e ismét havat. Most azért kicsit rosszabbak az esélyek szerintem, a modellek többsége szerint 3 UTC környékéig még pluszban vagy 0 °C körül lesz a T850, így a csapadék eleje biztosan esőben fog lejönni ott is, utána pedig -1, -2 °C-os T850-et várnak, ami kb. 1 °C-kal magasabb, mint ma reggel. Ha addig kitart az intenzív csapadék, az lenyomhatja a halmazállapot-váltást a magasabb csúcsokig, de a meteologix-et végigpörgetve még a legoptimistább modellek is csak 8-900 m-es fagyhatárral számolnak (szemben a ma reggelre várt 5-800 m közötti fagyhatárral, ami a valóságban 650-700 m között lehetett a hegység déli - némileg főnös - oldalán, nem sokkal a ~700 m-en lévő Hörmann-forrás alatt volt a halmazállapot-váltás), így necces lesz.
Egyébként a váltás elég éles volt, az aszfaltos úton mentem ott, egy pár 100 m-es viszonylag egyenes, de kb. 30-40 m-t emelkedő szakaszon az elején már kezdett havas eső esni, de először nem volt egyértelmű, úgy tűnt, mintha pár virágszirmot sodorna a szél, aztán mentem kb. 100 m-t, és ott már látszott, hogy az útszakasz utolsó harmadában már nagy pelyhes havazás van, az egyenes rész legvégén pedig már kezdett is megmaradni a fűben. vidám