Pontosan. A legdurvább októberi végi havazás 2003. október 23-ról 24-re virradóan történt. Emlékszem H. Bóna Márta jelentette az időjárást még déli harangszó után 22-én napközben, illetve este is. Másnap már Vissy Károly volt reflektorfényben. H. Bóna Márta 23-ára erősen felhős, borongós időt jelzett egy közeledő mediterrán ciklon hatására, napközben már megélénkülő olykor megerősödő északi, északnyugati széllel.
Még zömmel kezdődő esőkről szólt azt előrejelzés.
Másnap 23-án Vissy Károly az esti híradó után az éjszakai óráktól egyre többfelé említett esőt, amit az északi, északnyugati megyékben az éjszaka második felében havas eső, a magasabban fekvő vidékeken, később síkvidéken is havazás vált fel. Erős, időnként viharos északi, északkeleti szelet említett, ami tökéletesen bejött, hiszen este már a borongós ég mellett Egerben tovább erősödött a napközben még élénk, olykor erős északi, északkeleti légáram. Este már a huzatos részeken viharos süvítést lehetett hallani.
Este 10-kor nyugovóra tértünk, majd éjjel 3-kor ébredtem fel arra, hogy a sötétítő függöny között olyan narancsos színű az ég. Rögtön felugrottam és kinéztem, miközben nem hittem az álmos szememnek, hogy libatollak hullanak vagy mi ez. Óriási pelyhekben ömlött a hó, amit erős alkalmanként viharos északkeleti szél kavart, az erkély és az a lakásunk keleti fekvésű volt, így az erkélyre miután kimentem felvettem egy köntöst és éreztem a tél leheletét a szélben, dermesztő hidegnek tűnt így elsőre a 2003-as forró nyár és meleg szeptemberi időszakok után. A fűben már fehér volt, de szerintem még nem rég történhetett meg a váltás, mert az aszfalt csutak vizes volt és még csak nem is kásásodott igazán. Reggel 6-ig még lepihentem, aztán miután kinéztem újra összefüggő, kissé olvadozó, latyakos hóréteg fogadott, fehér volt az egész táj, az utakon persze vegyesen, ahol kevésbé járták ott volt némi latyakos hó, másutt vizes volt. A fűben 3-4 cm körül alakult, és reggel 6 órakor a szél sem fújt már, a legtöbb fákon még zöld vagy zöldessárga, de nyáriasan dús lombkorona volt. Azt ez a pár centi hó széthúzta, lenyomta, azt hittem a 8 emelet magas jegenyenyarak szétszakadnak a súlya alatt, úgy szét nyíltak a sudár fák ágai, mint egy virág. A látvány addig volt szép amíg napközben ki nem sütött a nap és el nem kezdte megzabálni. Napközben újra feltámadt a szél, hideg, kora téli időjárás volt.
Ez pár nap után véget is ért, erős déli áramlással a novembert már tavasziasan indítottuk, 1-jén a temetőben lekerült a pulóver is, kellemes meleg idő lett. Aztán 2003/2004 tele elég nyögdécselve indult és folytatódott, bár volt egy pár sarki hidegbetörés, viszont nem maradtak meg olyan emlékezetes események arról a télről, mint elődjéről a 2002/2003-as télről. 2004. február 12 körül lehetett a legemlékezetesebb nap arról a télről, mikor Egerben hózivatar alakult ki. Akkoriban még visszajártam a költözés után, és akkor érkezett egy komoly hidegbetörés viharos északkeleti széllel, délután 3 körül északkelet felől nyárias zivikre jellemző feketeség, majd villámlott és dörgött, aztán viharos kifutószél és a hegyek eltűntek teljesen, a látótáv kb 50 m lehetett max, sűrű, brutális hózápor kísérte a cellát. Fél óráig tartott, 5-6 cm lett az eredmény. A közlekedés lelassult, esti sötétség állt be teljesen 3 órakor. Másnap reggel keményen fagyott, a patak szélén hártyásan jegesedett is. Igaz ezen a télen amilyen gyorsan jött a hideg, olyan gyorsan távozott is. 2004 március elejéről rémlik egy nagyobb akció, ott sajnos előoldalon voltunk, így havas eső esett, olykor havazott, máskor tiszta eső, míg a Dunántúlon a hátoldalon kiadós havazás, hófúvás is előfordult sokfelé. Nem volt a tipikus gyenge telek kategóriája természetesen, viszont túl nagy hóra + együttesen vele hidegre nem emlékszem. 5-6 cm volt a legtöbb hó felénk ami azon a télen ki tudott alakulni, az is a hózivatar révén. nevet
Egyébként a folytatásban én még novemberig jócskán a melegebb, enyhébb időnek drukkolok, hála még nálunk nem indították el a központi fűtést. 22-23 fokos a lakás, ez így ideális. A továbbiakat elég nehezen fogják a modellek, még mindig vannak kisebb-nagyobb változtatgatások hosszabb távon. Kíváncsi vagyok mi lesz a végeredmény, egyelőre a ciklonaktivitás erőteljes, így tartós nyugalom, hosszú indián nyár, mint tavaly volt, elég kicsi eséllyel realizálódhatna. Tudom a tavalyi ősz a csapadékhiány miatt sok gondot okozott, ám nekem number 1. nevet