2024. május 20., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#204234
Csapadékos az oké,de enyhe volt a tavalyi? laza
#204233

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Külföldi idõjárási események (#8076)
#204232

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Külföldi idõjárási események (#8075)
#204231
Itt is nagyon jó idõ volt, T max 23,8 fok, mondjuk az erõs délnyugati szél rontott a hõérzeten, de marhajó volt kopaszodó fák mellett erõs szélben, pólóban nem fázni.
#204230

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Külföldi idõjárási események (#8074)
#204229
Nincs koztunk ebben vita, hiszen az, hogy novembertol áprilisig Európa nagyobbik felén pozitív T anomália legyen, ennek semmi koze a valósághoz. Ahogy majd belefutunk egy hidegebb fázisba, úgy váltanak majd a cfs térképek is kékre. 5 hónap múlva meg úgyis verifikálunk. vidám Apropó, mi van Torontállal? Rég nem láttam a fórumon.
#204228

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Külföldi idõjárási események (#8073)
#204227
omsz , november 3: Eleinte változóan felhõs lesz az ég, majd egyre több lesz a felhõ. Kezdetben elszórtan, estefelé már egyre többfelé esõ, zápor várható. A déli szél többfelé erõs, néhol viharos lesz. A legalacsonyabb éjszakai hõmérséklet 7 és 13, a legmagasabb nappali hõmérséklet 15 és 20 fok között alakul.
#204226
Én is november közepe-dereka felé várom az elsõ télies hideghullámot. Havat síkvidékre, hogy hoz e, az a jövõ zenéje, de véleményem szerint akkor érezhetjük meg az elsõ arczsibbasztó É-i szelet. Persze én is csak a megérzésemre, és a hosszantartó meleg hullámnak a véget érésére alapozok, aztán meglátjuk. Sosem lehet örökké nagyon enyhe az idõ, de hideg sem. havazas beteg
#204225
Nem hinném hogy csapadékos és enyhe lenne.
Mert akkor kiköpött mása lenne a tavalyinak. És két tök egyforma tél nincs.
Lehetõségek:
enyhe , száraz tél
csapadékos , hideg , zord tél
csapadékszegény , de hieg tél

Én a második lehetõségnek örülnék , de ott van a többi is szegyenlos
#204224
Köszönöm nevet Egyébként most néztem a CFS-t, még mindig tartja az enyhe + az átlagosnál kissé csapadékosabb tél verziót, még jó, hogy a beválás igen pocsék, különben ez rossz hír lenne a havazas és hideg kedvelõknek nevet Link
#204223
Pedig az idöjáráshoz ez is hozzátartozik, amit állitólag szeretsz. Szereted..?

Csodálatos: Link

Es egyben veszélyes persze...
#204222
Krisztián viharciklon duhos
De utálom!
#204221
Nem gondoltam volna, hogy rövidgatya-póló-papucs kombóban egyáltalán nem fogok fázni a városban, de így történt. És még csak hülyének sem néztek, ugyanis láttam lányokat egy szál topban vagy pólóban és szoknyában (hmmm... kacsint ), deszkás fiúk is egy szál trikóban mászkáltak, szóval senki meg nem mondaná, hogy október vége van, elképesztõ! De élvezhetõ, nagyon is nevet
#204220
Nem kell a jelenlegi makroszinoptikai korszak miatt sírnia a télváróknak. nevet
A zonális idõszakokat a téli félévben blockingos, hidegleszakadásos epizódok követik, és viszont. Az esetek messze túlnyomó részében ez a dolgok kimenetele, csupán néhány,"beteges" szezonban "ragad be" hónapokra a zonalitás (pl. 2006/2007)
Azt sem szabad elfelejteni, a zonalitás kiélezi a meridionális hõköntrasztot, a nyugati áramlási szalag fölött gyûlik a hideglevegõ. hideg

Link

Nem rossz, ugye?
#204219
Nem szeretek különösebben elemezni - mivel nincs megfelelõ képzettségem hozzá - de ha mindenképpen kell háttérmagyarázat, akkor az a következõ.
1. Megfigyelésem szerint hathetes ciklusok szerint változik az idõjárásunk (ami persze 4-8 hét is lehet).
2. Már több, mint három hét eltelt az utolsó hidegbetörés óta, és egyelõre a modelleken még a jele sincs a következõnek.
3. Ebbõl arra következtetek, hogy a következõ két hétben még nem lesz hidegbetörés, de mivel a ciklus igen ritkán nyúlik nyolc héten túlra, ezért a rákövetkezõ egy vagy két héten belül igen nagy valószínûséggel megtörténik. Ez november 16-23 környékére esik.

A makroszinoptikai felállás addigra a következõképpen alakul: a szibériai anticiklon átterjeszkedik az Urál európai felére és kialakul egy erõs magasnyomású központ az Uráltól nyugatra is (Perm - Nyizsnij-Novgorod környékén, vagy attól kissé északra). Ebbe a magasnyomású övbe fog berongyolni nyugat felõl egy erõsebb ciklon (a mostani angliai viharciklon valamelyik utóda), amit aztán blokkol az anticiklon. Ekkor ennek a ciklonnak a középpontja valahol Oroszország felett, Finnországtól kissé délkeletre lesz. Ennek a ciklonnak a hátoldalán fog ránk zúdulni (Norvégián és Svédországon keresztül) a sarkvidéki eredetû hideg levegõ. Ezért írtam, hogy nem Kelet-Európa felõl, hanem észak felõl várom a hideg elsõ hullámát. Ennek megfelelõen erõs szél és hózáporos jelleg lesz a meghatározó.

Ez a forgatókönyvem. Jelen pillanatban modellekkel még elõre nem jelezhetõ, ezért írtam, hogy jóslás. De valahol a zsigereimben érzem, hogy valami ehhez hasonló forgatókönyv fog megvalósulni.
#204218
Igen, ez az egyik faktor, a másik, hogy eddig olyan igazán erõs szelek nem is voltak.
Lásd ma, erõs lökésekkel kísért délies szél van, és máris szépen átkeveredett, kitisztult a felszín közelében, szép látásokat is adnak országszerte (30-40 km). Persze ettõl még ahogy mondtam, ez a por, szennyezõdés nagyrészt itt van a légkörben, hiszen légtömegcsere nem történt - mindaddig, amíg ez nem megy végbe, addig elég 1-2 gyengébben szeles nap, és megint leülepszik a szutyok.
#204217
Miért, könyörgök? A téli félév zonális idõszakaiban viharciklonok vannak (lehetnek) kacsint
Így volt ez 1978 novemberében is, aztán milyen hideg tél jött decemberre... hideg hideg
Ez volt a helyzet 1991 január elején is (akkor borult fel a viharban az a komphajó a Balti-tengeren) -elõtte is blockinghelyzet volt hideggel, meg utána is. Jó tél volt az, viharciklon ide, vagy oda. havazas
#204216
Decemberben pedig fürdõgatya, bikini, napolaj! laza kacsint
#204215
Így már világos, köszi. Tehát érezteti a hatását az, hogy október vége van, egyre kevésbé tud átkeveredni a levegõ. Szerencsére ezt kárpótolja az, hogy minden nap 23-25 fok van. nevet
Balage: szép fotó!
#204214
Tegnap reggeli köd a Duna felett, amibõl a Budai-vár emelkedett ki.

Link
#204213
Érdekesen alakult idéig a nyár 2. fele, illetve az õsz: az emlékezetes augusztusi 40 fokos tetõzés után szinte megszakítás nélkül csökkent a T, ez a tendencia október elején tetõzött, amikor 2-3 napra benézett a -5 fokos izoterma 850 hPA szinten. Azóta viszont a lehûlés nemhogy megtorpant, hanem a visszájára fordult, Az ezt elõidézõ makroszinoptikai alaphelyzet (félzonális, vagy ha úgy tetszik félblocking jellegû délnyugati irányítás, izlandi minimummal, kelet-európai maximummal) igen tartósnak mutatkozik, jelenleg jó esetben az idõszak felénél tarthatunk. A GFS N-Hemisphäre térképén szembetûnõ a hidegmag szibériai részének gyors terebélyesedése, ezzel együtt további hûlése. Ilyenkor 1 hét múlva nagy területen lehetnek -25 fok alatti értékek 850 hPA szinten, a negatív elõjelû prediktor így egy majdani kontinentális északkeleti hidegbetöréssel is összefüggésbe hozható, persze ehhez elõbb ki kell épülni a hatalmas szibériai AC-nak, de erre mév van bõven idõ.
Balintaj: mibõl következtetted ki, hogy az elsõ komolyabb hideghullám november 16-23-a között jön? Mert nekem úgy tûnik, hogy elméletileg akkor JÖHET (az elõttünk álló hétvégétõl számított 2 hét múlva) leghamarabb, de ez még persze korántsem jelenti azt, hogy tényleg be is fog következni?! Azaz egy kis makroszinoptikai háttérmagyarázatot szívesen fogadnék az úgymond jóslásodhoz nevet
#204212
Temetni a telet? nyelvnyujtas
Szerintem itt olyan tél lesz amit nemfogunk az ablakba tenni. Jó, igaz, találgatások tömkelege. De ez a nyugalom túl szép, hogy igaz legyen.

Majd amikor november közepén átrendezõdnek a légtömegek, és majd megint kapunk egy olyan márciusi genovai sorozatot... esetleg december elejétõl... Na az lesz finom. Jók az elõjelek. Persze még bármi lehet.
nevet
Egyébként napok óta ugyanaz. Reggel párásság, napközben pörkölõ napsütés, késõnyárias idõ... indián nyár. Az égbolt minõsége rossz amúgy... asztrofotóra alig jó. De bármi másra tökéletes idõ van, amit õsszel meglehet csinálni.
nevet
#204211
Tetszik vagy nem tetszik, ott van... Egy intenzívebb októberi ciklonfejlõdés miatt temetni az idei telet... LOL... Amúgy nem is olyan mély a közepe... A GFS és az ECM csupán 970-965 hPa közé várják a centrum legalacsonyabb állapotát... Az igazi "nagyvadak" 950 hPa alatt kezdõdnek...
#204210
Mikor volt utoljára viharciklon Anglia felett?
#204209
De ha egy meleg november a zord és havas december ára, akkor üsse kõ! A viharciklonok ritkán vezetnek blocking helyzethez, de utolsó szalmaszálnak még ott van Hari Seldon prediktora.
#204208
Nem jó ómen ez a viharciklon, nekem sem tetszik.
#204207
Szerintem a november még melegebb lesz , mint ez a hónap.
Akkor teljes lenne:
Szeptember - a leghidegebb
Október - jóval enyhébb
November - a legmelegebb õszi hónap
#204206
Majd hiszel benne ha 1 honapig folyamatosan nem lesz pozitiv T laza
#204205
Érdekesen alakul eddig október hónap idõjárása.
A hónap középhõmérséklete jóval átlagon felüli, mégis mindössze egy olyan nap volt, amikor a maximum hõmérséklet elérte a 20°C-ot (még október 21-én).
A napi középhõmérsékletek az ilyenkor szokásos csökkenõ tendenciával szemben inkább emelkedõ tendenciát mutatnak. Még a hónap elsõ öt napján volt 10°C alatti középhõmérséklet, azóta minden nap középhõmérséklete 10°C felett volt.
Az õszi szezon elsõ fagyos napjára továbbra is várnunk kell. Lehet, hogy majd az elsõ havazás hozza meg az elsõ fagypont alatti hõmérsékletet.

Jóslás: részemrõl november 16-23 közötti idõszakban várom az elsõ komolyabb téltámadást. Erõs északi, északnyugati széllel, hózáporokkal-hózivatarokkal sarkvidéki hideg (tenger felett végighaladó hideg levegõ) betörésével.

Kell most ez a meleg, lehet spórolni a fûtéssel. A várhatóan hideg december és január elsõ dekádja falni fogja a drága fûtési energiát.
#204204
Gabesz. Némelyik mondatod feladványként szerepelhetne egy általános iskolai nyelvtan versenyen.
kacsint
A böjtökben pedig nem hiszek.
#204203
Picit vitatkoznék a mondásokkal, igazándiból átnéztem a sok nép regulát és mindössze 10-bõl 2 alkalommal lehet rá úgy ahogy mondani, hogy stimmel. Szóval a nép regulákat helyén kell kezelni és kb legalább 1 hetes idõintervallumot kell ilyenkor venni, hogy rá lehessen húzni. Szóval ezt felejtsük el nagyon gyorsan, mert ilyen nem létezik. A régiek a téli idõtöltést a gyors tavaszodás várása miatt találtak ki, és próbáltak megfigyelni ilyen-olyan dolgokat.

Más, inkább gyúrjuk a mai, holnapi és szerdai napra, bizony jó magason tetõzhet a hõmérséklet és rekord is becsúszhat.
Ma: 25,8 Túrkeve 1923
Holnap: 25,4 Békéscsaba 1960, de itt tudok egy 26,3 fokot Harkakötöny szintén 1960
Szerda: 26,0 Pécs 1926, de itt is tudunk 26,7 fokot Ásotthalomról 1926-ból.
A holnapi napnak ha a 25,4 fokot nézem akkor van esélye, a többinek kevesebb de nem lehet teljesen kizárni. Hajrá rekord, és hosszú jó idõ:-)
#204202
Lassan itt van lepunk bele a novemberbe...homersekletileg joval joval melegebb mint amit megszoktunk..na most a november mar elsul ahogy elsul, nehezen tudnek elkepzelni egy atlag aluli nomevbert, viszont december mar hozhat ezt azt.Ha december atlag alatt zar nem hinnem hogy a Sziberia hideg elarasztasa miatt lesz ez, inkabb egy tipikus Karpat medencei zuzmaras hidegparnas egy hangu idojaras okozhatna velemenyem szerint.
Ma is kiskabatban jonni reggel melora majdnem mar novemberben hat eleg erdekes laza Ahogy mar mondtam meg lesz ennek a bojtje akar mar decemberben, de ahogy feljebb is irtam en a kodos hidegparnara szavazok, az olyan helyzetek bizony tudjak am a beka segge alatt tartani a nappali T-ket
#204201
Nem létezik.


Továbbra is mély megnyugvással tölt el, hogy komolyan vehetõ idõtávon belül nyoma sincs a kora télnek, de még a késõ õsznek sem. vidám Akt T 16 nyelvnyujtas
#204200
Igen ám, de milyen szél volt az? Rendre délies, délnyugatias, délkeleties... A lényeg az ilyenkor, hogy számottevõ légtömegcsere nem történt már hosszú-hosszú idõ óta, tehát ez az elõoldali, meleg, viszonylag magas nedvességtartalmú (persze nem úgy értem, hogy sok lenne a felhõzet a magasabb szinteken, de ez a felszín közeli 12-13 fokos Td azért relatíve magasnak számít) levegõ helyezkedik el a környezetünkben jó ideje, és ami nagyon fontos, hogy az alsó, napközben labilizálódó rétegek fölött most már az idõ elõrehaladtával egyre inkább stabil a rétegzõdés. Még ha nincs is a klasszikus értelemben vett inverzió a magasban, de azért olyan 1000 méter felett többé-kevésbé stabil, nem tud annyira átkeveredni nappal sem a légkör, mint nyáron. Emiatt tehát hiába is fújdogál mérsékelt, élénk szél, a délies légmozgás csak kavargatja ezt a szutykos levegõt. Nappal kicsit felkavarja, éjszaka megint visszaülepszik, fõként ha erõsebb talajközeli inverzió van párássággal, köddel, akkor meg különösképpen fel tudnak dúsulni ezek a porok, szennyezõanyagok.

A lényeg, hogy amíg légtömegcsere nem történik, magyarul egy jó erõs-viharos széllel, turbulenciával érkezõ északnyugati irányú hidegfront nem halad át az országon, addig ez maradni is fog. Mindig, minden évszakban ez a kulcsa a nedves, poros levegõ teljes átkeverésének, kipucolásának. Ezért szoktam mondogatni mindig is, hogy a Kárpát-medencében hetente egyszer rendre kellene egy viharos széllel járó északnyugati hidegfront, akkor mindig szépen kipucolná a dolgokat. nevet

Úgyhogy szép-szép az elõoldal, meg jó a 25 fok, csak hát vannak neki néha ilyen hátulütõi is. nevet
#204199
A zonális és a meridionális áramlásoknak van egy többé-kevésbé szabályos idõbeli váltakozása (Namias-ciklus) Ez alapvetõ légkörfizikai szabályszerûség, latolgatásainkban nem árt figyelembe venni! nevet
Ennek értelmében a zonális korszakokat meridionális követi, és viszont. A meridionális és zonális fázis hozzávetõlegesen 1 hónap távolságban van egymástól a téli félévben. (Ez természetesen átlagérték, a fázisok hosszában ingadozás van)
Pontosan ez a jelenség áll a hátterében az olyan "népi" szólásmondásoknak, hogy:
Ha Márton (nov.11) lúdja jégen áll, karácsonykor sárban tapicskál
Ha Katalin kopog, karácsony locsog
Ha fénylik gyertyaszentelõ (febr.2) az ízeket ( fûtésre való száraz szõlõvesszõket) vedd elõ

Az elsõ két mondás egyben azt is mutatja, hogy a korán jött hideg gyakran hamar kienged, utána hosszas enyhe idõszak következik. Saját 40 évnyi tapasztalataim messzemenõkig megerõsítik ezt. havazas laza
Persze, ez alól is van néhány kivétel. Volt pár év a negyvenbõl, mikor korán jött a hideg, mégis egész télen át tartott (1981, 1995) hideg hideg hideg
Elõfordult ennek ellenkezõje is: meleg volt az õsz, a tél "nem lõtte el a puskaporát" -aztán enyhe lett a tél is (1982, 2006)
De ezek "beteges" szezonok voltak, a cirkuláció átrendezõdései "valószínûtlen" utakon haladtak. Éppen ezért az ilyen esetek ritka kivételnek számítanak, bár, mint lehetõség, természetesen mindig adottak -idén is. zavarban
Viszont hosszútávú latolgatásainkban nem ezekbõl indulunk ki. nevet
A "normális" helyzet mégiscsak az, hogy október végi zonalitás nem jelenti, hogy a tél is zonális lesz, ahogy a mostani meridionalitás, hidegelárasztás korántsem garantálná a sok decemberi havat, kemény fagyot.
#204198
De még mennyire, hogy nem "kötelezõ":

Link

#204197
létezik,hogy 20 perccel ezelõtt dörgésre ébredtünk?
#204196
Ez nekem is eszembe jutott, de természetesen nem "kötelezõ", hogy korai/õsszel gyakori viharciklon-tevékenységet enyhe tél követ.

Pl. 2002-2003 tele. Link
#204195
Attól függ mit értesz "igen tartós" alatt. Ha december derekáig eltartóskodik, és utána jõ a kömény téli idõ minden szükséges kellékével, hosszú hetekig, én iszonyat mázlistának fogom érezni magam. Ha már a következõ hónapban vált, és a január februárt végig kell "szenvednünk" az nem lesz egy extra forgatókönyv. No utánam a vízözön.... hideg havazas
#204194
Nagyon nem tetszik nekem ez a viszonylag korai nyugati viharciklon. A viharokat persze szeretem, de attól tartok, hogy ez egy igen tartós zonális idõjárási ciklus kezdetét jelentheti. zavarban
Remélem, nem lesz igazam.
#204193
Most néztem meg a reggel készített videódat.
Nagyon pazar látvány lehetett! nevet
#204192
Jellegét tekintve nem hiszem, hogy lezárul. Csak a hõmérsékletek normalizálódnak.
#204191
Este Tamás az M1-en említést tett a száraz légköri homályról. Ugyebár nagyjából ez azt jelenti, hogy az RH nem túl magas (nem több 75 %-nál ??), viszont az lt. meg csak pár km, mert sok a levegõben a por, füst, stb. Na most azt nem értem, hogy ezt hogyan nem tudja kisöpörni a szél? Ugyanis az utóbbi idõben nem volt szélcsendes nap, mégis én is észrevettem, hogy elég trutyis a levegõ.
#204190
Jó kis déli szél volt ma, T max 23,2 fok.
Most is libeg még a levegõ, így kellemes idõ van kint.
Szép idõszak zárul le a hét közepén.
#204189
Ezt már én is megemlítettem mostanság.Egyszerûen fantasztikus és számomra megdöbbentõ hogy mennyi meleg-tartalékkal rendelkezik a légkör.A 10 fokos hPa többször is tanyázik a közelünkben,ebbõl is látszik hogy a meleg sohasem fogy el.
A légköri helyzet átrendezõdése szempontjából viszont ez a jelenlegi felállás nem rossz,Thermometer
az elõzõkben már többször is kifejtette az okát. Mindenesetre az atlanti ciklongyár egyelõre nem ismer akadályt.
#204188
A tél mindig "jön", a kérdés az, hogy mikor ér ide.
#204187
Azért nyári és a téli félévnek apavetõ eltérései vannak, de az áramlási rendszerekben, illetve a domináns rendszerekben nincs változás. Ha egy északi-déli áramlási korszak kialakul akkor az évtizedekig fennáll. Okát se én, sem a tudósok nem tudják egyelõre. Mivel sarki légtömeg nyáron olyan kicsi, így egy-egy beszakadástól kell csak tartani télen is van afrikai áramlás, de a napállás nem teszi lehetõvé pl a 30 fokot. Ettõl ez még létezik, de mind mondtam az eltérés pont a napállás miatt óriási, de ez egyszerû dolog.
A mostani ciklongyár ahogy növekszik a hótakaró és növekszik az szibériai maximum így csökken az ereje, mivel már nem csak Grönland mozgatja. Így az áramlás mély hullámzásba kezd és leszakad a sarki légtömeg itt tök mindegy hova, a lényeg, hogy fizikailag nem maradhat fent így hidegelárasztás megtörténik, de ettõl Izland mozgásba maradhat, de egy erõs anticiklon simán vissza tudja tartani. Azonban egyelõre még ott tartunk, hogy az északi zonális áramlás hozzánk enyhe légtömegeket hoz, Viszont segíti a szibériai maximum létrejöttét és erõsödését mivel ezek északon bizony havat sok-sok havat hullatnak. Így a dóm alakú kupola amely az anticiklont képviseli és igazán magas légköri szintre is felér szépen erõsödik, és terjeszkedik ami befolyásolja majd Európa telét is. Többnyire ritka az olyan tél amin egy-egy hét hideg nem alakul ki, de volt már rá példa.
Ha a zonális áramlási kép válik uralkodóvá akkor várhatjuk a telet nem jön, mint a szépséges 2006-07-es szezonban. Igaz ott sok szerencse is közbejátszott hogy enyhe tél legyen.
Nem kell félni tõle kb 500 évig olyan nem lesz, de 2000-2001-es tél simán létrejöhet akár.
Kár várni, mert egyelõre a zonális áramlásnak van itt az ideje még biztosan néhány hétig.
#204186
Az osztrákoknál szép kis mûsor volt, ráadásul ha nem szedte volna szét az Alpok, pont ide jött volna: Link zivatar

Szélkerék: Így van, én is néztem a Kendig kamera képeit, ott rövidebb ideig volt köd, és messzebb is. Az Írott-kõn még rosszabb lehetett a helyzet. Egyébként így animálva azért ott is jól nézett ki, ahogy hullámzott. nevet

Mici: Elfelejtettem gratulálni délelõtt a videódhoz, de most bepótolom. Fetcroll-nak is gratula a képekhez! nevet
#204185
Persze, nem teljesen kizárt, hogy a mostani cirkulációs "verkli" kisebb-nagyobb megszakításokkal eltartson 5-6 hónapig. Például, 1982, 2000 és 2006 rendkívül enyhe telét is az anticiklolnális-elõoldali, ill. zonális áramlási képek uralma elõzte meg már szeptembertõl.
Kizárni nem lehet, hogy ezek a " kellemes fõnmelegek" átnyúlnak novemberre, decemberre és januárra (február már nagyon nem valószínû)
Szóval, van ennek is némi valószínûsége, ez tagadhatatlan -az idõjárás nagyon faramuci dolgokat is tud produkálni.
De azért az a hihetõbb, hogy belátható idõn belül makrocirkulációs átrendezõdés zajlik le.

Utolsó észlelés

2024-05-20 18:51:39

Paks - Atomerőmű

26.6 °C

22502

RH: 42 | P: 1009.8

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

121826

Hírek, események

Miért nem láttam (még soha) a sarki fényt?

Időjárás-változás | 2024-05-13 08:01

pic
Pár infó az idei év eddigi egyik legizgalmasabb eseményével kapcsolatban.