Érdekes, hogy olyan szavakat adtok a számba, amit le sem írtam. Én éghajlatváltozásról beszéltem és nem globális felmelegedésrõl. A kettõ nem ugyanaz. Mert az éghajlatváltozásba belefér pl. a száraz éghajlati elemek megváltozása: csapadékosabbá válik egy adott terület éghajlata.
Amikor leírtam, hogy éghajlatváltozás, rögtön pontosítottam is " azaz szélsõségek gyakoriságának növekedése ", mert én is érzékeltem, hogy nem értelmezhetõ teljesen ez az esemény, ebben a kategóriában.

A szélsõségek gyakoriságának nõvekedése pedig valós.
kp írta: "Egy terület éghajlatához hozzátartoznak a szélsõségek is, hiszen mi is a szélsõség? Az átlagostól vett "elég nagy" eltérés. Az "elég nagy" a pl. statisztikus értelemben vett -95% és +95% gyakoriságon kívüli értékeket jelent. Ezért a szélsõség természeténél fogva hozzá kell hogy tartozzon az éghajlathoz, hiszen így lett definiálva."

Igy nem csak egy sivatagban történõ áradás lehet szélsõséges idõjárási esemény, hanem világ másik végén a monszun elmaradása, vagy az Európát sújtó hõségrekordok, aszályok és egyéb szélsõségek is. Ezek egyre gyakrabban forulnak elõ, akkor csak az a vége, hogy globális szinten a szélsõségek gyakorisága növekszik.