2026. augusztus 04., kedd

Csillagászat és űrkutatás

Adott napon: 
Keresés:
#915
Noli, alapjában igazad van, DE laza
Elõkerestem a "buherálás utáni" elsõ "tesztképeket", többek között a poros "kintfelejtett" CD-DVD sorozaton (a levegõbõl kihulló és leülepedõ port és mikroszemcséket fotóztam rajtuk, ezt lélegezzük be még relative tiszta levegõben is) különbözõ fényszögekben felvillanó szineket

beillesztett kép


A "háziport" most ne nézzétek, bár egy szolgálatvezetõ õrmester páros lábbal rúgna a ... laza Ekkor gondolkodtam el a célzatos próbálkozáson, ki tudja, hátha "olcsó" naptávcsõhöz juthatunk nevet A kiváncsiság hasznos eredményt is hozhat (de állítólag öregít kacsint )
Ui: elég tágnak tûnik a spektrum a képeken nevet
#914
Nem tudom, hogy megfelelõ hullámhossz-tartományt tudna-e szûrni, illetve a "barázda" nem folytonos vonal, hanem kis vájatok, lyukak sorozata, így is alkalmas lenne-e szûrõnek? Úgy tudom, hogy CD lemeznél a 780, DVD esetében 650 nanométer az alkalmazott lézer hullámhossza, vagyis az elgondolásod szerint ezekre lehetne vele szûrni.
#911
Na: Link ? laza A Nap "igazi" (képbõl lett kivágva), csak... kacsint

Utolsó észlelés

2026-08-04 20:31:03

Sopron - Jereván Lakótelep

34.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

162814

Hírek, események

Újra támad a forróság

Időjárás-változás | 2026-07-29 13:37

pic
Avagy ismét mérhetünk 40 fokot az országban.