Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nekem a Bëlga együttestől az:
"Egy-két-há,
Durva a nyár!"
című nóta jutott eszembe.
"Egy-két-há,
Durva a nyár!"
című nóta jutott eszembe.
Az első három sor ("csókirály" után szabadon) tűpontos.
220 felett a szobában 230 van. Azt gondoltam 57 év alatt, hogy ebben kell nyúlkálni, hogy ilyen előréket lássak. Némi por sem árt.
Most szemben állok azzal, amihez már nem elég az áram és a por.
A negyedik sor maga a félelem. Sajnos több is lehet ...
220 felett a szobában 230 van. Azt gondoltam 57 év alatt, hogy ebben kell nyúlkálni, hogy ilyen előréket lássak. Némi por sem árt.
Most szemben állok azzal, amihez már nem elég az áram és a por.
A negyedik sor maga a félelem. Sajnos több is lehet ...
Jesszus, már itt is?
Nem elég, hogy kicsit nem figyelek oda útközben, és naponta háromszor meg kell(ene) hallgatnom ezt a .....?
De legalább a szöveg vicces.
Én is hétfőre várom a tetőzést, és hát igen, talán 40 fok felett is...
És hát akkor
40 fok felett felett észre sem veszed, és elhagyod a valóságot,
40 fok felett átértékeled magadban a világot.
40 fok felett senki nincs veled, közelbe kerül halálod,
40 fok felett több már nem lehet a szobába zárt magányból.
Elnézést
És hát akkor
40 fok felett felett észre sem veszed, és elhagyod a valóságot,
40 fok felett átértékeled magadban a világot.
40 fok felett senki nincs veled, közelbe kerül halálod,
40 fok felett több már nem lehet a szobába zárt magányból.
Elnézést
Szerintem hétfőn lesz a tetőzés 41-42 °C-kal (illetve ÉNy-on már valószínűleg vasárnap, 40 °C körüli értékekkel), keddre a legtöbb modell már kicsit visszavett (de a 40 °C esetleg még akkor is meglehet itt-ott).
Nem akarok én lenni a buzgómócsing tippverseny szervező, de erre igazán ki lehetne írni valami versenyt...
