Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Fajtától függően persze, de sok szőlőtábla szinte teljesen elfagyott Kiskőrös és Soltvadkert között.
Reméljük legalább megérte a fáradozás.
Most hallom, Hajósi szőlők jó része elfagyott. De ahogy Szegedre mentünk, a soltvadkerti szőlők is nekem gyanúsan néztek ki, persze a kocsiból nehéz látleletet venni, de nem csodálkoznék, mert ott aztán a homok jól le tud hűlni hajnalra.
Most hallom, Hajósi szőlők jó része elfagyott. De ahogy Szegedre mentünk, a soltvadkerti szőlők is nekem gyanúsan néztek ki, persze a kocsiból nehéz látleletet venni, de nem csodálkoznék, mert ott aztán a homok jól le tud hűlni hajnalra.
Legalább sikeres volt a dolog? Láttam a képeket, menők voltatok!
Totálon vagyok, a tegnapot is végigdolgoztam a tüzelés után, ma is, már alig bírok arrébbmenni.
A stressz okozta idegi kimerültségről ne is beszéljünk!
A stressz okozta idegi kimerültségről ne is beszéljünk!
Igen! Bergeron. Direkt ilyen lett ültetve anno. Ezen tavaly védekezés nélkül a szeles szállított fagyos időben is volt 1 meggyesláda barack. Most meg rekordtermés várható.
Jó bőtermő. Milyen fajta? Nálam a Gönci megúszta a fagyot, viszont a moníliát nem tudtam teljesen kivédeni, mert csak egyszer sikerült permeteznem, azt is megkésve. Így van rajta kb. 5% moníliakár. Termés talán 10 kg lesz a 13 éves fán. Mondjuk már ennek is lehet örülni.
A Stanley és a Top Taste szilva viszont rogyásig van gyümölccsel.
A Stanley és a Top Taste szilva viszont rogyásig van gyümölccsel.



