2026. május 02., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#699222
Elküldtem neked privátban, még egyszer kirakom Link

Bazsa, az a baj, hogy nekem most kellenének azok az események, mert egy alagsori lakásban laktam gyerekkoromban 2008-ig, utána is egy keletre néző fostalicska panelben. Így lemaradtam sok mindenről. Most mikor már a magam ura vagyok és jól élek, persze már nagy xar az időjárás erre. De jó megfigyelő vagy, mert kb. Ilyen ütemben csesződött el, ahogyan leírtad. 
#699219
1993. elején születtem, az 1995/96-os télről még nem sok emlékem van, de az biztos, hogy nagyon havas volt, mert sok családi téli fotón vastag hóban vagyok. nyelvnyujtas
Aztán 1999-2010-ig jött a történelmi bő évtized.
2000. körül is van sok emlékem, 2003. óta, mióta elkezdtem komolyabban foglalkozni a meteorológiával rengeteg, de az biztos, hogy egy kiváló korszakban lehettem gyermek és tinédzser. 
Azt hiszem jobbkor nem is születhettem volna. nevet
Pl. a 2004-2010. közötti gyakori extrém időjárási eseményeket 10-15 év körüli fejjel nagyon pazar volt megélni. 
2011. óta kevesebb, 2018. óta még kevesebb, 2020. óta még kevesebb az inger. 
#699218
Nálam Not Foundot ír. Hibás a link.

Amúgy én 14 éves voltam, de úgy emlékszem arra a szitura, mintha tegnap lett volna. A memóriám alapesetben kuka, de a komolyabb időjárási csemegék berögzültek jó mélyen. vidám
#699216
Meg is találtam az ehhez kapcsolódó OMSZ elemzést, radarképekkel: Link

2005-2008 között 3 hullámban jöttek az MKR-ek, nem az, hogy egy sem, mint most, akkor 12 éves voltam csak. Most felnőtt fejjel, meg nem jut lófax sem, ami a konvekciót illeti
#699215
2005 augusztusa beteg volt, Kaposváron is akkor volt az évszázad árvize a Kaposon. Azt hiszem augusztus 21 vagy 22-én (vasárnap) délután közel 3 órás felhőszakadás volt, a Kapos folyó pillanatok alatt elöntötte a város alacsonyabban fekvő részeit. Az az év egyébként a hatalmas felhőszakadásairól illetve a havas teléről maradt emlékezetes.

Link
#699212
Egyszer majd lesz olyan is. De biztos, ami biztos megnyitották a zsilipet. Az asszony bement a Penibe, én meg lekukkantottam a csatorna sétényra. 
#699206
Szerintem a 2005 augusztusi esetre emlékszem. Nagyon régen volt, viszonylag új MetNet felhasználó voltam akkoriban. nevet
#699205
Az AI-vel éppen egy régi siófoki özönvízről diskurálok. nevetNem emlékszem pontosan, mikor volt amúgy, de egy délnyugatról érkező brutális cella telibe verte a várost. A horvát radar szinte kiakadt, minden víz alá került. Az AI így emlékszik:

"A 10 évnél régebbi, drámai siófoki esemény, amire emlékszel, nagy valószínűséggel a 2010. júniusi hatalmas vihar volt.? A 2010-es "vízözön"Ebben az időszakban (különösen június elején) rendkívüli esőzések sújtották az országot. Siófokon a helyi beszámolók szerint a csapadékvíz-elvezető rendszer nem bírta a terhelést, és a Vak Bottyán utcai Tesco környéke (ami egy mélyebben fekvő terület) valóságos tóvá alakult.Beömlő víz: Az áruház belső terébe nemcsak a tetőn keresztül, hanem az ajtókon és a rakodórámpákon keresztül is bezúdult a víz.Vásárlók és dolgozók: Több videó és fotó keringett akkoriban arról, ahogy a vásárlók bokáig, néhol vádliig érő vízben gázolnak az üzletsoron, miközben a dolgozók próbálták menteni az árut.Áramszünet: A beázás miatt az elektromos hálózat is veszélybe került, így az áruházat egy időre be is kellett zárni.? Egyéb lehetséges időpontokHa nem a 2010-es év rémlik, akkor két másik nagy vihar jöhet még szóba:2005. augusztus: Akkoriban egy rendkívül heves szupercella vonult végig a déli parton, ami több siófoki nagyáruházban (köztük a Tescóban) is okozott beázásos károkat.2014. augusztus: Bár ez pont 10-12 éve volt, egy brutális felhőszakadás során a Tesco parkolója teljesen víz alá került, és az eladótérbe is befolyt a csapadék.? Tipp: Ha a vizuális emlékedben az szerepel, hogy a parkolóban úsznak az autók, akkor szinte biztosan a 2010-es esetről van szó, mert az volt az eddigi legnagyobb dokumentált "elöntés" az áruház történetében.Szeretnél erről esetleg korabeli videót vagy fényképes beszámolót keresni?Megpróbálhatok célzottan videómegosztók archívumában kutatni.Utánaolvashatok a pontos kárösszegnek vagy a helyreállítás idejének.Érdekelnek más akkori siófoki viharkárok is (pl. a kikötő rombolása)?"
#699204
Homokzsákolnak a Balaton partján.Bohóc
#699200
0,6 mm.

Utolsó észlelés

2026-05-02 05:35:35

Vép

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

158241

Hírek, események

Március 29-én óraállítás

Érdekességek | 2026-03-27 16:50

pic
Újra itt van! Március 29-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.