2026. augusztus 26., szerda

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY 2.0 - 2026. augusztus, tippek 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
0.7 °C
#580481
Nem, akkor éjjel itt csak hószállingózás volt, pár pehelymaradvány látszott a fűszálakon reggel.
2-án esett ugye 1 cm, de az délelőtt 9-re jött össze, és pont fél 7, háromnegyed 7 körül kezdett megmaradni a hó. Egy lepelnek már talán elment akkor, de a hótakarós naphoz cm-ben mérhető hó kell.

Közben gyorsan átváltottunk hóba, és már ki is alakult lepel a füvön, tetőkön. nevet Mondjuk a radar alapján mindjárt le is megy rólunk ez a tömb, de mögötte még jön egy.
1.1 °C
#580475
Itt a váltás, fagyott eső, de már hó is van benne.
Most azért már több modell is mutat 1-2 cm havat reggelig, jó lenne legalább 1 hótakarós napot behúzni decemberben. vidám

Utolsó észlelés

2026-08-26 12:02:13

Romhány - Dózsa György út.

25.0 °C

00000

RH: 49 | P: 1018.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

163262

Hírek, események

Mi történt Európa éghajlatával?

Érdekességek | 2026-08-11 11:42

pic
Abban szerintem meglehetősen nagy egyetértést mérne egy reprezentatív felmérés a Kárpátokkal ölelt hazánk népeinek körében, hogy valami megváltozott az éghajlatunkban.