2026. január 14., szerda

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#505006
96-120 óránál a 2 GFS-en a medet kiváltó ciklon már Amerikai partjainál figyel. Annyi Hogy Para nem viszi annyira délre, így az előoldal sem lenne akkora. ECM-en is beleolvad a teknőbe, de túl délnyugatra egyelőre, azért előtte a nagy előoldal nevet Izgalmas futások jönnek a napokban.
#504997
Azért reménykedem én is hogy bejön....
Ha mégsem, akkor sincs baj, mert virtuálisan már így is örömet szerzett a számítógép által renderelt időjárási helyzet esztétikája. Valamint jó volt egy kicsit a múltba révedni, és felidézni a 87-es emlékeket, amikor hétfő délután - már ragyogó napsütésben - egy órás gyaloglás után hazaérkeztem az iskolából és a radiátor melege mellett próbáltam felengedni a lilás színben játszó ujjaimat, majd egy-két perc múlva az örömöt, amikor megéreztem a viszkető érzést, ahogy az elgémberedett végtagok lassan kezdtek életre térni.
#504988
Gerinek hasonlókat mindig sikerült előkatatni.. laza
Amúgy jelen időtávban pont annyi a beválási esélye mint hogy nem fog. Már megint pénteken leszünk okosabbak. nevet 
Amúgy bátyám a gyereknek rendelt valami 40 ezres hóágyút. Ma jött meg hát kíváncsi leszek átugrok hozzá este.. Gondolom játékszer persze.. 
#504986
Arról meg már ne is beszéljünk, hogy a pár 100 km-es tili-toli, ami a mi kis országunkban már jelentősnek számít (egy-egy kiragadott településre nézve pedig pláne), globálisan gyakorlatilag semmitmondó, és így nem is mond sokat az adott modell "jóságáról".
1.0 °C
#504978
Ha ritkán is, de van amikor bejön a dolog. Pl 2013 március, 2012 február is jó példa erre, vagy 2017 januárja, 2018 március.

Azt gondolom a fáklya nem véletlen zuhan vissza közel -20 fokig...
Link
#504977
10 napra előre minden télen van ilyen modellfutás, csak ember kell hozzá, aki kikeresi a sok modell kimenetből.
Csak a GFS-nek van napi négy futása 30 peturbált taggal. Az egy nap 120 különböző modell futás, egy egész télen 120x90=10800 db. 
Ha veszem az ECM-et, GEM-et és JMA-t már közel 40.000 futásnál tartunk. A futásoknak mondjuk 12 óránként van egy képkockája, 10 napra az 2x10=20 képkocka. 20x40.000 = 800.000 lehetséges modell képkocka egy télen.
Már csak egy "fanatikus" kell hozzá, aki a 800.000 képkockából kikeresi az adott tél legszebb virtuális helyzetét.
#504975
Ide pl. a Para volt az első, ami visszavette a csapadékot jövő hétre, most már mindegyik visszacsökkentette. Ez persze csak egy eset szintén, a 8cm havat múlt szerdára pl. utolsóként fogta. A lényeg, hogy mindet nézni kell, hisz a beválásuk közel van egymáshoz, a "jobb" csupán azt jelenti, hogy leegyszerűsítve pl. 100ból 53 esetben az OP nyer, 47 esetben a Para. Ezzel nem az jön ki, hogy mindig A-nak lesz igaza és B-nek sosem, hanem azt, hogy hol erre, hol arra billen az igazság, a végén meg ha jobb, akkor OP kuka, és Para előlép OP-vé. Nekünk csak előny, ha több jövőképet látunk, hisz minden egyes modell (kivéve talán JMA meg NAVGEM vidám ) segít abban, hogy tisztábban lássunk. Ezt persze ésszel kell csinálni, ami nehéz feladat. Ezt a Para futást pl. inkább csak kinevetni lehet, hisz komolytalan 260+ órára ilyeneket nézni egy 6Z futásból, de attól még poén nevet Viszont sok modell adja már a lilulást tőlünk északra, azt már el kell kezdeni komolyan venni: Link Skandinávia és Kelet-Európa lehűl rendesen. Ebből pedig ezerféle helyzet lehet, zakatoló előoldallal és extrém meleggel, de fredda gelida armageddonnal is, ezekbe nyújt betekintés ez a sok-sok futás, amit látunk. (Para+OP / nap az 8 verzió, 2 ECM, pár egyéb modell... ez több, mint 13-14féle kimenetel per nap és az ENS tagokat ide se kavartam!) Nekem picit sok volt most talán itt a Para kimenetének a linkje, mert avatatlanabb szem túlságosan megjegyezheti és innen minden más futás csalódás lesz, de ha helyén kezeljük (nem vesszük egy picit se komolyan), akkor meg mégis oké egy picit mulatni vidám
#504972
Ja persze, nincs is ezzel gond, csak szerintem néha érdemes a tapasztalatokról is írni.
  De természetesen mindenki azt és úgy néz, ahogy akar. nevet 
#504969
Valóban szarul muzsikált most hétvégére, de ez egy teljesen más szituáció... Nincs kizárva egy ilyen végkimenet se, mégha valószínűtlennek tűnik is. 
De az, hogy rápörgünk egy ilyenre, ebben a fórumban, szerintem a világ legtermészetesebb dolga.
Én is beindultam rá, még úgyis, hogy tudom a beválási esélyeit... nevet (mégis, mikor mutatott egy ilyen 87-hez hasonló szitut valamelyik modell?)
#504958
Szerintem először ezt a hetet nézzük.
-7 fok nappal már lassan 3 éve nem volt, és ez hétvégén újra bekövetkezhet laza
#504953
Na megyek Xanaxért...

Ez még nem is a vége...

beillesztett kép

Emberkínzás ilyet mutogatni 291 órára.

Tilcsák be!

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-01-14 00:37:01

Ercsi

-4.5 °C

09002

RH: 82 | P: 1021.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

153720

Hírek, események

Melegfront hoz havazást, ónos esőt, fagyott esőt és enyhülést is

Időjárás-változás | 2026-01-11 10:28

pic
Hétfőn este melegfront érkezik, ami főként északra és keletre hoz csapadékot, zömében havat, de előfordul majd vegyes halmazállapotú csapadék is.