2026. július 15., szerda

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY eredmények 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#478635
laza. Így jött... Meglepett bassza meg, nem volt idő... Sok mindenre Link
#478544
Mai várakozásaim értelmezhetetlen mórickarajzon:

beillesztett kép



- ÉK bukó nagyjából a Miskolc-Debrecen vonaltól ÉK-re;

- az első zivatarok a Mátra és Bükk fölött alakulnak ki kb. du. 2-3 óra környékén;

- onnan terjed NyDny felé az akció, a "narancs" az Északerdőre meg annak déli előterére lehet jó nagyobb kiterjedtségben, elsősorban a felhőszakadások esélye miatt, de egy-két helyen heves kategória közeli szél/jég sem zárható ki;

- közben az Alföldön is beindul a konvekció, de ott inkább csak lokálisan jönnek majd a komolyabb csapadékmennyiségek, én az UM-féle "vonalas őrületben" nem hiszek;

- a Dunántúlon alig lesz valami, talán az ÉK-i részéig elvánszorog az érdemi keletkezés, plusz a Bakony is kitermelhet pár gócot.

Utolsó észlelés

2026-07-15 01:45:55

Tamási - Fornád

21.3 °C

27002

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

161785

Hírek, események

Elkezdődött az El Niño

Érdekességek | 2026-07-02 11:26

pic
Az utóbbi hetekben, hónapokban azzal volt tele a média, hogy az éppen soron következő apokalipszist a szuper El Niño okozza majd, legkésőbb karácsonyra feje tetejére állítja az amúgy is megzavarodott időjárásunkat és mostantól bármi rossz történik, rá lehet mutogatni.