2026. január 16., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#424428
Nem olyan biztos még az, hosszútávra folyamatosan csaponganak a modellek, azon sem csodálkoznék, ha jövő héten több hó esne és nagyobb tél lenne, mint ezen a héten! vidám Várjuk ki a végét! nevet
#424427
Csak aztán nehogy egy-két nap legyen abból az egy hétből. kacsint
A GFS fáklya eléggé elkezdett lefelé szórni 15-16. körül, és ugyan csak egy átmeneti hidegbetörés lehetne, de jó pár tag kacérkodik a -10 fok körüli értékekkel is, ami hózáporokhoz már bőven jó lenne.
Egyébként 20-a után én jó esélyt látok a makrováltásra, ami nyugatra is meghozhatja majd a havazásokat. A GFS ENS-szinten is adja a közép-európai teknősödést, ami azért nem semmi ekkora időtávnál. Link
#424414
A jövőbeni tendenciák figyelembe vételével a nyugati télszerető kollégák álmaikat lassan igavonásra alkalmas, nagytestű patás állat rektumába helyezhetik eso

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-01-16 11:37:37

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

2.3 °C

13502

RH: 94 | P: 1023.8

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

153720

Hírek, események

Melegfront hoz havazást, ónos esőt, fagyott esőt és enyhülést is

Időjárás-változás | 2026-01-11 10:28

pic
Hétfőn este melegfront érkezik, ami főként északra és keletre hoz csapadékot, zömében havat, de előfordul majd vegyes halmazállapotú csapadék is.