2026. január 07., szerda

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#41188
Nem hát! Link Link Link

Ebbõl kilátó lesz, hacsak nincs lezárva! Tuti villámhárítós szóval... lovagolunk egyet a szélben! laza
#41184
ECMWF nem sok jóval kecsegtet, viszont az (ha jól tudom) ebbõl készülõ WRF teljesen eltér tõle: Link Link Link

Link Link

Metnet-es WRF viszont nem szórakozik... vidám
#41171
A péntek elég jól néz ki. A legvalószínûbb forgatókönyv szerintem egy jól szervezett, erõs multicellás squall line, néhol heves eseményekkel. Beágyazott marginális SC elõfordulása nem lehetetlen, viszont izolált SC esélye a VMKR elõtt gyakorlatilag nulla.

A reggeli GFS szerint érdemleges események kb. a Sárospatak-Kecskemét-Baja vonalig lennének, de ezt leírni felesleges volt, úgyis változik még addig. Ha a szokásos tendencia érvényesül, akkor a front késni fog, tehát a fentebb említett vonal nyugatabbra tolódik. Ehhez képest amúgy a modell egyre korábbra rakja. nevet Link

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-01-07 02:32:45

Nyíregyháza

-3.6 °C

00005

RH: 96

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

151816

Hírek, események

Havat hozó mediterrán ciklon

Időjárás-változás | 2026-01-04 09:32

pic
Az előttünk álló hét időjárását egy több középpontú mediterrán ciklon határozza meg, ami többfelé okoz majd csapadékos időjárást, de nem mindenhol várható jelentős mennyiség.