2026. május 11., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#389444
Ha az Alaro irányítaná az időjárást, akkor nálam 1 cm hó esett volna összesen az előző mediből. Ehelyett 20 esett összesen. Egyszerűen vak lett mióta megújították.

Gfs nedvesség térképeit átnézve: egyik szinten sem mutat rosszabb feltételeket ide mint a déli országrészre, a csapadék idején. Vagy rosszat néztem?
#389427
Hogy az északiak is érintve legyenek vidám Szép csendben, futásról futásra minden modell feljebb hozta, hozza a ciklon csapadékát. Most már az északi országrész is számíthat 1-5 cm hórétegre. Én ide hozzám 3-5 cm-t várok, mérhetetlen kiadásban a szél és a meglévő 10 cm miatt. Nagyon kemény téli idő lesz ha elkezd esni ilyen hidegben és felkavarja a szél a régivel együtt. A következő 1-3 modellfrissítésben még szerintem feljebb tolódik a csapadék. Idén eddig az összes csapadékmező túljutott rajtam egészen Bécsig, Pozsonyig, holott Móvárig, Sopronig jelezte minden modell őket. 

Utolsó észlelés

2026-05-11 00:23:49

Ercsi

17.0 °C

09000

RH: 64 | P: 1008.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

158475

Hírek, események

Markáns hidegfront érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-10 08:36

pic
Az előttünk álló hét elején átmenetileg igen hideg levegő és emellett csapadék is érkezik, igaz ez utóbbi ismételten meglehetősen hektikus eloszlásban.