2026. július 30., csütörtök

Bioszféra

Adott napon: 
Keresés:
#34624
Budapesten a szarkák és a dolmányosok ették meg a rigókat.  Sajnos a vadászok nem igazán gyérítik ezeket a falánk dúvadakat...  A tavasz is eléggé megviselhette az énekes madarakat, bár a mi cinkéink Solymáron, a mínuszokban vígan költöttek,  és ki is röptették a kicsiket! Májusban még egy,  és nyáron még egy fészekaljat; az 3  az eresz alatti odúból.  Plusz kettőt a padlás réséből, tele volt a kert széncinkével. - de a szomszédok kerti tava, és nálunk 3 itató,  állandóan tele volt vízzel nekik.
#34623
Sajnos ez itt általános vélemény. Még az öregasszonyok is szívesen beszélnek erről, akik köztudottan nagy megfigyelők.
Már tavasszal tapasztalható volt ez, mikor itt a szárasság igazán csak az őszi hónapokban volt érzékelhető.

Ha már vízpart... Itt télen a Szinva-patak újabban benépesül kócsagokkal, gémekkel, vadkacsákkal. Kíváncsi vagyok mi lesz az idén.
#34620
Itt már szinte közhely, hogy az idén eltűntek a madarak. Aki kicsit is figyeli a természetet, annak ez egyértelmű.

Főleg a rigók hiánya feltünő.
Mindig fenn szoktunk hagyni pár fürtöt a tőkéken, mondván, hogy ott jobban eláll, és lehet eszegetni.
Korábban csak akkor álltak neki a rigók, ha jött az első hó. Később már korábban elpusztították az egészet. Most meg ott lógnak a szőlőfürtök érintetlenül a -9 fokban a hóborította kertben.
Madarak sehol.

Másutt is ez a tapasztalat? Mi történt a madarainkkal?

Év közben (tavasszal, nyáron) az is feltünű volt mennyi elütött madarat lehetett látni az idén. Ott kóvályogtak az utakon. Soha korábban nem tapasztaltam ilyet, Mi történhetett?

Utolsó észlelés

2026-07-30 17:34:45

Szentmártonkáta

34.1 °C

09002

RH: 27 | P: 1016.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

162364

Hírek, események

Újra támad a forróság

Időjárás-változás | 2026-07-29 13:37

pic
Avagy ismét mérhetünk 40 fokot az országban.