2025. december 21., vasárnap

Ho-ho-hóváró

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#339964
Köszönöm Zivipötty!  Az utolsó mondatodat pedig külön köszönöm!   nevet
#339937
A többi modell is ugyan ezt csinálja, akkor gondolom azok is "gagyik". Persze ez nem is csoda, hidegcseppek mozgását még 2-3 napra elõre is nehéz pontosan belõni, nem, hogy 150-200 órára elõre. A GFS-nél ennyin múlik most, hogy az a hidegcsepp, amit az ECMWF rajtunk visz keresztül, elkerül minket. Link Az elõzõ futásokat is megnézve látszik, hogy még csak hasonlítani sem hasonlít erre egyik sem. Link Link Link

Egyébként szerintem inkább az a hozzáállás a gagyi, ha valaki képtelen értelmezni a modelleket, és ezért a könnyebb utat választva inkább legagyizza õket.
#339922
Azért este ez még közel sem így volt... nevet
#339921
Link
#339920
Ha jól látom, most egy Skandinávia felõl lecsorgó hidegcsepp lenne a ludas.
A télkedvelõknek amúgy hosszabb távon most a GEM a legjobb, egy ilyen helyzetben már benne lenne egy komolyabb havazás lehetõsége. Link

Annyi mindenesetre már egyre biztosabbnak látszik, hogy a zonalitás most sem fog tudni labdába rúgni, legfeljebb valami átmeneti félzonális/félblocking helyzet jöhet össze, az óceánon nyugatias, de a kontinensen délies áramlással.
#339912
Enyhülés fanoknak nem ajánlott az ecm, egyelõre 168 h ig frissült. 

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-20 23:38:40

Csesznek

1.8 °C

na00

RH: 95 | P: 1020.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Újabb mediterrán ciklon érkezik

Időjárás-változás | 2025-11-23 10:49

pic
Alig ment el az előző, máris jön a következő ciklon.