2025. december 21., vasárnap

Ho-ho-hóváró

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#308932
És mindez a "kis jégkorszakban"! Elgondolkodtató.
#308917
Utána néztem és jó messzire vissza kellett mennem, hogy találjak hasonló februárt. Esetleg az 1724.évi lehetett fagymentes kacsint
"Oly szokatlanul meleg volt, hogy magam sem hinném, ha nem tapasztaltam volna amelyikre még elõdeink õsei sem emlékeztek: a fák már virágoztak, különbözõ virágok nyíltak, az emberek szántottak, vetettek stb. és olyan munkákat végeztek, amelyekre csak áprilisban szokott sor kerülni. Hó nem volt, csak 25-én hajnalban szóródott be a föld kis hóval, de 4 óra múlva el is olvadt. A késõi utókor is nagyon meg fogja emlegetni ezt az idõjárást." Részlet: Réthly Antal könyvébõl.
#308899
Fújdogál a Dny-i szél rendesen, de nem igazán van hatással a hõmérsékletre. Szerintem a nyugati szél pont emiatt nem is nagyon fog befûteni itt, az UM pedig a 2 összeáramlásából vár még kisebb csapadékot délután.. Jelenleg 7,2 foknál tartunk.

Bizony nem gyenge teljesítmény lenne fagy nélkül zárni a februárt, de a jövõ hét vége felé esedékes lehûlés azért hozhat 1-1 fagyos napot még.. persze itt felénk, ahogy írod is, amúgy sem nehéz megúszni egy kis széllel az ilyen éjszakákat, hát ha még az enyhébb idõk jönnek be..
#308898
Érdemes lenne utánanéznie valakinek, hogy volt-e már valaha olyan, hogy a teljes február fagymentesen telt el az ország valamely részén. Gyanítom, nem nagyon. Márpedig most van esély rá, fõleg ha a GFS enyhébb verziója jön be a jövõ hétre. Bár 1-2 "fagyveszélyes" nap így is benne van a pakliban, de széllel és felhõkkel meg lehetne úszni. Link

Délután egyébként nálatok is jó eséllyel elérheti majd a hõmérséklet a 10 fokot, amikor odaér a szél. Sopronban sem volt napsütés, de már 12 foknál tart.
#308895
Sopronba megérkezett a nyugati szél, pikk-pakk felment 11 fokig a hõmérséklet. De melegszik szépen a nyugati-délnyugati határszél is, ahol pedig kinyílt a fõnablak. nevet

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-21 09:38:30

Sopron - Felsõ-Lõvérek, 243 tszf.

-0.5 °C

00000

RH: 93 | P: 1020.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Újabb mediterrán ciklon érkezik

Időjárás-változás | 2025-11-23 10:49

pic
Alig ment el az előző, máris jön a következő ciklon.