2026. július 15., szerda

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY eredmények 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#26787
A sóskúti ónos esõ arra enged következtetni, hogy a 12 UTC-s budapesti felszálláshoz: Link képest (ami még épphogy jó lett volna a hóhoz) azóta tovább enyhülhetett a levegõ 850-900 hPa között, így ez a gyenguska csapadékintenzitás már nem tudja eléggé hûteni a pozitív réteget. (erõsebb intenzitás még lehet, hogy megbírkózna vele)

Nem valami jó hír...
#26774
Ónos esõ kezdett esni.

Utolsó észlelés

2026-07-15 00:05:53

Ercsi

26.0 °C

27000

RH: 56 | P: 1014.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

161785

Hírek, események

Elkezdődött az El Niño

Érdekességek | 2026-07-02 11:26

pic
Az utóbbi hetekben, hónapokban azzal volt tele a média, hogy az éppen soron következő apokalipszist a szuper El Niño okozza majd, legkésőbb karácsonyra feje tetejére állítja az amúgy is megzavarodott időjárásunkat és mostantól bármi rossz történik, rá lehet mutogatni.