2026. január 31., szombat

Bioszféra

Adott napon: 
Keresés:
#26552
Hari most csak annyit tudok, édesapám alkarnyi hosszú hajtásokat ültetett, nem magról nevelte õket. Egy maradt életben (említettem két társa kipusztult a rájuk öntött ultrás mosogatólétõl, "Õ" túlélte immár 35 éve) Gyakran láttam hogy tobozra emlékeztetõ "termések" jelennek meg rajta, melyek "elnyílva" szõnyegként szétperegnek a fa körül. Gondolom sok magból valamelyik szélsodorta-madárhordta mag jó helyre találva kihajthat nevet
#26546
A kaukázusi szokott magvakat hozni? szegyenlos
#26545
Mi élõ fenyõket veszünk, amit aztán kora tavasszal kiültetünk az arborétumba. Amíg van hova, addig így lesz. nevet De utána is találunk majd megoldást.
Egyik nagymamám a szobafenyõjét öltöztette be, míg megvolt neki. Most ágakat díszít.
#26544
Szervusz Akela!
Nem fogsz távozni. Áramot kell drótozni a középmagas szintek fölé-közé, transzformált pár ezer voltot, de nem erõset, olyan marháknak valót.
szomoru
( nem tudok "hatékony" jogszabályt már kitalálni. Sörétes sós puska esetleg, izgatott-mérges kutyus..már kizárható )
#26538
Nemsokára megyünk a kertbe fenyõt rondítani. laza Földes mésztejjel fogjuk õket becsapkodni, így kap egy kis "beteg" színt.
Tavaly sajnos 2 szép fának vágták le a tetejét. beteg Remélem idén nem fog megtörténni.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-01-31 19:05:37

Egyházasrádóc

2.2 °C

00000

RH: 91 | P: 1009.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

154503

Hírek, események

Melegfront hoz havazást, ónos esőt, fagyott esőt és enyhülést is

Időjárás-változás | 2026-01-11 10:28

pic
Hétfőn este melegfront érkezik, ami főként északra és keletre hoz csapadékot, zömében havat, de előfordul majd vegyes halmazállapotú csapadék is.