Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Elõrejelzést nem Sopronra írtam hanem Bp.re és attól keletre. Azért ne felejtsük el 2013 tele márciusig elég vékonyka volt. Szezonrekord márciusban állt be mind hóban mind hõmérsékletben! Úgy gondolom elõrejelzéseim jól bejöttek idén lásd hosszútávú fórum.. Azért valljuk be Balu a medis elõrejelzések tavaly és idén nem nagyon jöttek be oka mi lehet Thermometer írt errõl lehetõségeket van benne logika. Szegény Gerikét sajnálom mert olyan optimista és nem igazán akar össze jönni amit vár. Következõ teleken napfolt minimum felé fogunk tartani remélhetõleg sokkal jobb helyzetünk tél ügyileg csak maradjon meg a korai szibériai hideg és hófelhalmozódásra hajlam akkor profitálhatunk belõle.. Érdekes a 2011/12napfolt maximum nem lett olyan erõs és hamar csillapodott ennek tudható be 2012/13tele aztán tavaly újabb maximum jött ami lassan gyengült talán ez is okozat a két tél milyenségében.