Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Mondjuk ha ma is adta volna pár modell akkor biztos nem szólsz most be,de nagyon ügyes vagy!
B.angelo. :Link
B.angelo. :Link
Hogy áll a ciklonunk hétvégére, várod a havat?
Látod hogy realitás talaján maradva, nem volt érdemes még a havat megemlíteni sem.
Tegnapi este, nagyon szépen indult, szép havazás volt, de mennyiségileg oly kevés hogy az fáj.
Közép Szerbiában meg ment a pakolás 10-15-20cm-kel
Látod hogy realitás talaján maradva, nem volt érdemes még a havat megemlíteni sem.
Tegnapi este, nagyon szépen indult, szép havazás volt, de mennyiségileg oly kevés hogy az fáj.
Közép Szerbiában meg ment a pakolás 10-15-20cm-kel
A Fb oldalát én csinálom így láttam már bõven képet na de én nem fényképen akarnám elképzelni hanem...
Az Alpok térségében hullámzó frontálzóna melegfronti szakasza található, a csapadék a hozzá tartozó melegfront felhõzetébõl hullott/hullik (ld. Link , ahol a napijelentés fülre kattintasz). Ez nem zárja ki annak tényét sem, hogy átmenetileg kissé melegebb légréteg sodródott be a magasban, valamint a folyamatos csapadéktevékenység sunyi módon emelte a légoszlopban a harmatpontot. Ezért volt a csapadék kezdetekor mindenhol havazás, késõbb pedig vegyes.
Meglepõdtem ezen én is.Óceáni légtömeg volt felettünk,de én úgy gondoltam hogy mind 850é-en mind 925-ön elég alacsony ahhoz hogy sima esõ ne hulljon.Azt végképp nem értem hogy ahol elõször hószállingózással kezdett ott utána hogy lehetett gyenge vegyes csapadék pl vagy esõ,hiszen nem melegedett a légréteg a magasban.Érdekes volt,de hát ezért profi az OMSZ ennyi
Maradjunk annyiban, hogy a ma reggeli figyelõre elég jól teljesített az esõ nem esõ kérdéskörben... A kétkedésed ellenére.
Én sem tudom elfelejteni! A Dobó ABC mellett lakunk Kövesden. Tanácsköztársaság út 174. A lépcsõház ajtaját kinyitva nem tudtunk kimenni a házból. Iskola sem volt, ha jól emlékszem 2-3 napig. 13 éves voltam akkor. Arra is emlékszem, hogy 50 centis hóban -25 alatt volt akkor a T!
Legalább két nappal elõtte be volt jelentve a várható országos nagy havazás. Erre biztosan emlékszem. Egy ilyen helyzetben eléggé adta magát....
Megnézném milyen riasztást meg szöveges figyelmeztetõt dobna az OMSZ egy ilyen helyzetnél...