2026. január 09., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#254769
Hmm... Megyénk is megkapta a citromot,ezek szerint van némi remény 1 havasabb helyzetre. Reggel -4,4 volt az alja,nem is emlékszem mikor mértem utoljára ilyen hideget itt!
#254767
Igazából nagy vonalakban eléggé hasonlít a kettõ.

Úgy érzem, hogy az OMSZ már rögtön szembesült is a véleményem szerint kissé elbaltázott rendszerrel. 20+ centire ment ki a figyelõre, de a szövegben ez van: "A folyamat során holnap estig a Dunántúl nyugati és déli megyéiben akár 15 cm-t is meghaladó hóréteg alakulhat ki".

5-20-30, nem a legszerencsésebb a váltás a szintek között. Egy 5-15-30(25), szerintem jobb lenne.

A nagyobb területre várt nagy mennyiség gondolom az ECM nagyobb súlyából adódik, mostanra az lett a legcsapadékosabb.
#254737
Területi átlagban szerintem nagyjából ez a realitás a startpisztoly eldördülése elõtt.

beillesztett kép



Amint látható, nem számoltam bele az eddigi és a ma délutánig kialakuló hózáporos, konvergenciás eseményeket, tessék kicsit számolni, ha van mit. nevet

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-01-09 21:56:07

Romhány - Dózsa György út.

-7.2 °C

00000

RH: 89 | P: 1003.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

153144

Hírek, események

Havat hozó mediterrán ciklon

Időjárás-változás | 2026-01-04 09:32

pic
Az előttünk álló hét időjárását egy több középpontú mediterrán ciklon határozza meg, ami többfelé okoz majd csapadékos időjárást, de nem mindenhol várható jelentős mennyiség.