2026. január 09., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#254191
De messze van még mindig attól, hogy a térségre a GFS 15-17 mm-t vár, ennek a felét se az ECM még mindig. Ja, arról ne is beszéljünk, hogy a nagyfelbontású modellek nem hozzák be a csapadékot a határainkon belülre. Most akkor hol tartunk? laza

Szurkolok a GFS-nek. nevet
#254190
Én megnéztem ezt a linket, 1 mm és 15 mm közt egyenletesen oszlanak el a tagok, tényleg jól le van tisztulva vidám
Az átlag tényleg szép, ezzel csak az a baj, hogy nem feltétlenül a tagok átlagának van a legnagyobb valószínûsége illetve nem az átlag, hanem egyetlen konkrét kimenetele lesz a dolognak, olyan, ami lehet nincs is a futások közt. vidám

Akár 40 mm akár 0 mm, aki régóta figyeli a modelleket, az tudja, hogy ilyenkor már kár a centiket meg a millimétereket számolni, a tendenciákra érdemes koncentrálni (bár néha még az is tud változni, akár a legvégén is) havazas
#254179
ECM-en több térség kezd célegyenesbe érni így 36 órával az esemény elõtt,akár így akár úgy, például Pécs: Link

De van olyan terület ahol még bizonytalan, sorozatban 5. futás átlag alatti a tagokat illetõen nálunk, igaz közeledett most: Link

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-01-09 06:47:01

Arnót - Petõfi Sándor utca

-18.3 °C

00000

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

152858

Hírek, események

Havat hozó mediterrán ciklon

Időjárás-változás | 2026-01-04 09:32

pic
Az előttünk álló hét időjárását egy több középpontú mediterrán ciklon határozza meg, ami többfelé okoz majd csapadékos időjárást, de nem mindenhol várható jelentős mennyiség.