2026. április 24., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#243423
Az ALARO (11:13 h) továbbra is nyugatabbra helyezi a csapadék zömét, ugyanúgy mint 6 órával azelõtt. Link
#243366
Kíváncsi leszek a modell dél körüli frissítésére, ha akkor is tartják, lehet hogy van alapja. Én jónak tartom, mivel a kelet-közép európai régióra fókuszálnak, rövid távra jól megfogják az eseményeket.


Szerk: egy másik Link
#243355
Eddig az elõrejelzéseknek megfelelõen alakult a csapadék mennyisége, mely 26 mm, és ha bejön ez a futás, akkor a következõ tömb mozgásából ítélve jóval kevesebb lesz a vártnál szombatra. Szerintem jelentõs fordulat, hogy a csapadéktömb intenzív része a határon kívülre esik. Link (Alaro 05:2laza

Utolsó észlelés

2026-04-23 23:12:17

Szentmártonkáta

12.4 °C

na00

RH: 46 | P: 1013.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

157976

Hírek, események

Március 29-én óraállítás

Érdekességek | 2026-03-27 16:50

pic
Újra itt van! Március 29-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.