2025. december 19., péntek

Ho-ho-hóváró

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#232188
Jól mondod,ciklon kellene közel országos csapadékkal,a zivatarok olyanok ilyenkor mint halottnak a csók,igaz rövid idõre mérséklik a szárazságot,de sokat nem érnek,repedezett marad a föld utánuk és a víz sem tud kellõen elszivárogni.

Ferri: megint értelmezési hibába estél!
"Egyre jobban kezdem várni a telet" -ez nem azt jelenti hogy én már a télre készülök,hanem azt,hogy a tavasz-nyár várás után elkezdtem várni a telet is,mint írtam,szeptembertõl kezdem el igazán várni vidám
Sajna van ám hátránya bõven az írásban való kommunikálásnak,sokszor többeknek nem úgy jönnek le a dolgok,ahogyan/aminek azt szánja zavarban

Délután munkából hazaérve szomszéd panaszkodott,hogy se a kertjükben,se lenn a tanyán nincs elég víz a kutukban,tegnap már nem jutott víz mindenhová,sarat köpködött.
Kérdezte tudok-e mondani valami biztatót,válaszom az volt hogy nem,ezen a héten sem enyhül az aszály,és ha lesz is esetleg pici esõ az nem éri el a locsolásnak való szintet.
Ehhez képeset én egy szót nem szólhatok,mert még mindig van bõven víz a kutunkban,valószínûleg alattunk húzódhat egy ér,mert rendre visszatöltõdik a víz,amit kilocsolok,szemre olyan 7 gyûrû magasan áll benne a víz,ami igen hideg,kb 14-16 fokos lehet nevet
#232180
Sokszor ebbe a hibába csúszol, 10 napon túlra biztosra veszel modell kimeneteket. Én nem látok kiadós csapadékot, de még pár mm-t se nagyon, a keveredési helyzetektõl meg zivataroktól inkább mentsen meg az úr, fõleg az utóbbi 1 év szerencétlenkedéseit figyelembe véve.. Ciklon kellenee, nem kutya vacsorája.
#232173
1. Szinte ûrtáv,így nem igen érdemes foglalkozni vele,csak egy kis lutri.

2.Ezen a fáklyán semmi érdemleges kiadós csapadék nem látszik,attól hogy néhány tag ad nagyobb összeget na-bumm,majd ha szinte az összes adja és vastagon bepókhálózódik,na akkor jöhet már az igazi reménykedés nevet

Egyre jobban kezdem várni a telet,kb. szeptembertõl,mikor megérzem az elsõ igazi hideg löttyöt(hangulatában is) ,na onnantól már elkap a gépszíj.

"Szomjas a föld és éhesek a fák
Add már,uram az esõt!
Sárga a zöld és száraz a világ
Add már,uram az esõt!

Szomjas a föld és alig-alig él
Add már,uram az esõt!
Roppan a fû és törik a levél
Add már,uram az esõt!"
#232172
A következõ hétvégéig: Link Ez még talán belefér a középtáv fogalmába. nevet Június utolsó hete pedig igen nagyot szólhat, keveredési zónával felettünk: Link Link zivatar [esõ]
#232169
A nagy felbontású modellek Hétfõre és Keddre se adnak szinte semmit már. zavarban Ez is szépen elkopik majd mire odaérünk Link

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-19 15:09:52

Szeged - Szõreg

11.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Újabb mediterrán ciklon érkezik

Időjárás-változás | 2025-11-23 10:49

pic
Alig ment el az előző, máris jön a következő ciklon.