2026. július 07., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY eredmények 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#223183
Mondjuk sok kérdõjellel elég röhejes lett volna. laza

Közben Zalaszentgrót: erõsen felhõs ég (maradt), gyenge szél.
#223182
Igen,ismerek!
Sajnos rossz berögzõdött szokásom az utóbbi hónapokban a sok felkiáltó jel használata,fõleg ha a várható izgalmas idõrõl írok.
Köszi,hogy szóltál,már nekem föl sem tûnt,hogy mennyit használom.
Igyekszem javítani rajta. vidám

Reggel óta élénkül a szél,9-10 körül volt egy-két erõs lökés.
3/4 11 körül viharos nyugati szél támadt 60-70 km/h-s lökésekkel,már most láttam kisebb homokviharokat és néhány zacskó is repült a levegõben!
Elég poros a levegõ és már 18 fok van.

Szép kis 2 napnak nézek elébe,akár károk is keletkezhetnek hosszabb idõ után.
#223158
Szép reggelt mindenkinek!
Ahogy egész héten,így most is felém melegszik szinte a legrobbanás-szerûbben a levegõ!
6 óra körül még 2 fok volt,most 8 elõtt kicsivel már is 12 fok!
Egész héten a legmelegebb tájak közé tartozom délelõttönként!

Órák kérdése és itt a vihar!
Az utóbbi 1 órában nyugat,északnyugat felõl gyorsvonati sebességgel megnövekedett a fátyolfelhõzet,és már élénkül is a nyugati szél!

Várható szél amire számítok: A legszelesebb megyék valószínûleg GYMS,Komárom-Esztergom,Fejér és Pest megye lesz!
Szombaton 60-90 km/h,néhol 90-100 km/h,vasárnap 70-100 km/h-s legerõsebb lökések várhatóak!

A hétfõ is szeles lehet,északon,északnyugaton 65-80 km/h-s lökésekkel!

Szerdán érkezhet újabb front,ekkor ismét van esély szélviharra északon,északnyugaton,néhol 75-90 km/h-s lökések is lehetnek!

Utolsó észlelés

2026-07-07 15:58:01

Kõszeg

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

161334

Hírek, események

Elkezdődött az El Niño

Érdekességek | 2026-07-02 11:26

pic
Az utóbbi hetekben, hónapokban azzal volt tele a média, hogy az éppen soron következő apokalipszist a szuper El Niño okozza majd, legkésőbb karácsonyra feje tetejére állítja az amúgy is megzavarodott időjárásunkat és mostantól bármi rossz történik, rá lehet mutogatni.