2026. július 06., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY eredmények 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#220431
Azt nem tudom. Tegnap ilyenkorig tempósan csökkent a hõmérséklet -13-ig, majd utána beködölhetett, mert megállt a csökkenés. Azért ez az elméletem, mert az öcsém elmondása szerint reggel zúzmarás ködre ébredtek.

Egyébként már most is megvan a -10 hideg
#220429
Az szép. Gondolom OMSZ állomás behúzta -15 hideg
#220428
Otthoni info szerint nálam bent a városban -12,5 lett a minimum.
#220363
Egy rövid kérdés az északkeleti megyékben élõ kollégáktól: megvolt ma hajnalban valahol a -15 fok? Illetve: mennyi volt (tizedfokra kerekítve) a legalacsonyabb érték az elmúlt csaknem kéthetes téli idõszak során? nevet
Más: sajnos Pozsony is behúzhat ma éjjel még egy ónos epizódot, kb. -1 fok mellett kb. 2 mm esõt vár az AROME, így reggelre csúnya világ lehet. Viszont napközben már +5, péntekre pedig már 8 fokot mutat az idézett modell. T850 szinten alig lesz változás, ám a lábas hideget talajközelben óceáni eredetû levegõ váltja, lesz idõnként végre más szél is, mint ez a metszõ nyirkos, hochnebeltápláló délkeleti nevet
Távolabbi kilátások: az ír partokhoz ´odaszögezett´ középpontú irányító központként mûködõ ciklon, elõoldalán tartós nyugati/délnyugati áramlás, egy-egy lefûzõdéssel megspékelve - azaz
gyakori frontátvonulás, síkvidéken zömében esõ, 600 m felett idõnként havazás, ez látszik 15-ig, utána meglátjuk, mit hoz a téli finálé, esetleg a hosszabbítás (lásd tavaly márciust) nevet
Szibéria: néhány évvel ezelõtt Neked köszönhetõen (is) elkezdtem becsülni a tél szépségeit is, pedig alapvetõen inkább a tavasz és a nyár a kedvencem. Hogy lesz valakibõl meggyõzõdéses télkedvelõbõl téltagadó? Nem rosszból kérdezem, de tényleg érdekelne a dolog :-)

Utolsó észlelés

2026-07-06 08:27:07

Csesznek

21.5 °C

RH: 65

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

161334

Hírek, események

Elkezdődött az El Niño

Érdekességek | 2026-07-02 11:26

pic
Az utóbbi hetekben, hónapokban azzal volt tele a média, hogy az éppen soron következő apokalipszist a szuper El Niño okozza majd, legkésőbb karácsonyra feje tetejére állítja az amúgy is megzavarodott időjárásunkat és mostantól bármi rossz történik, rá lehet mutogatni.