2026. augusztus 16., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY 2.0 - 2026. augusztus, tippek 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#209554
Semmi gond az inverzióval, ha esik hó elõtte. A havas-zúzmarásködös idõ a legjobb.
#209543
Most néztem végig a térképeket; noha nagyon messze van, de az évvégi téli fordulat most már sokadszorra szerepel. Kis szerencsével Szilveszter éjjel akár havazhat is errefelé. Ez persze még csak szalmaszál... nevet
Viszont nagyon kíváncsi vagyok, mennyire változnak majd a modellek rövid-középtávon az éppen aktuális labradori orkánnciklon után. Elképesztõ a sebessége és a kimélyülése (amolyan Sahpiro-Keyser-ciklon), érdekes lesz figyelni, mennyire kavar bele a makroléptékü áramlásba (közvetlen hatása nálunk nem lesz).
#209529
A mûhold alapján azért van némi esély a felszakadozásra. Bécs már felszabadult a mocsok alól, mázlisták. DERÜjjjJÉÉÉÉ mááán kiiiii!!!!!!!!!!!!!:-) Tuti mondom már, hogy rühellem a telet:-)

Utolsó észlelés

2026-08-16 08:20:04

Kõszeg

27.8 °C

22505

RH: 41 | P: 1013.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

163262

Hírek, események

Mi történt Európa éghajlatával?

Érdekességek | 2026-08-11 11:42

pic
Abban szerintem meglehetősen nagy egyetértést mérne egy reprezentatív felmérés a Kárpátokkal ölelt hazánk népeinek körében, hogy valami megváltozott az éghajlatunkban.