2026. augusztus 14., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY 2.0 - 2026. augusztus, tippek 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#208812
Na, a 6 órai futás meghallgatta a kérést. 1050-es AC a 60. szélességen, és ciklonosodás a Földközi tenger térségében: Link

Végre valami bíztató...
#208807
Úgy lehetséges, hogy abban a térségben, ahonnan majd érkezik a levegõ, tulajdonképpen nem lesz melegebb T850-en.
#208804
Én pont az ellenkezõjét látom. Az AC enyhesége roppan össze: Link
A 00z 162 órára még +5 feletti T850-et adott Skandinávia jelentõs részére.
A 06z már alig adja pozitívra. Az AC "melegbázisa" gyengül futásról futásra rohamosan.
A keleti t850-es hidegmag egyelõre nekünk nem is szükséges a téli idõhöz, helyben is bõven elég hideg lesz talajon: Link
Ahhoz pedig szintén elég közel van, hogy ha esetleg keletivé válna az áramlás, 2 nap alatt ideérjen!

Szeke (és a többiek): errõl írok a hosszútávúban is. Ilyen makrofelállás mellett Link "csak" ennyire enyhe T850 - nem is értem teljesen, hogy lehet! Link
Napállás? Talaj felõl hûlõ légrétegek? Rejtély ez nekem!
#208800
Hmm.
Valahogy ez az AC már nem az a bitang AC, amit eddig a modellek 1 héten belül mutogattak: Link
Repedezik az eddig kõstabil kép?
Bónusz hidegcseppecskével: Link

Nekem most kezd úgy festeni a dolog, hogy az erõsödõ ciklonok kitolják szépen kelet felé.
Ami nem baj, hûljön inkább ott a t2m, hogy majd legyen itt is hidegmag nevet

Utolsó észlelés

2026-08-14 22:23:04

Egyházasrádóc

19.1 °C

00000

RH: 49 | P: 1018.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

163262

Hírek, események

Mi történt Európa éghajlatával?

Érdekességek | 2026-08-11 11:42

pic
Abban szerintem meglehetősen nagy egyetértést mérne egy reprezentatív felmérés a Kárpátokkal ölelt hazánk népeinek körében, hogy valami megváltozott az éghajlatunkban.