Azért az a "nagyon ritkán mentünk 40 fölé" annyira nem állja meg a helyét szerintem, 2007 óta a következő években volt 40+-os Tmax:
2012, 2013, 2017, 2021 (de ez a fölémérő Adony, ami utána kiis lett lőve), 2022, 2024, 2025.
És ezekből 2017, 2022, 2024 és 2025 is 41,0 °C feletti maximumot hozott.

Persze, ha úgy nézzük, ez önmagában nem sok év, de azért jelzésértékű, hogy az idei sorozatban már a harmadik ilyen lesz, és előtte egy év kihagyással is volt még 1 (+1).
Egyébként ideális körülmények között szerintem sem lehetetlen a 43-44 °C elérée Magyarországon.