A másik érdekesség, hogy pár modell vasárnapra elkezdett záporokat, zivatarokat pedzegetni, főleg a Dunántúl középső és déli részére, de van, amelyik a Duna mentére is. A száraz levegőben pedig jó kis börsztök lehetnének.

Példának az itteni GFS (a széllökés értéket helyesen leolvasók között kisorsolunk egy hűtőgépet kacsint ):

beillesztett kép


beillesztett kép