A 06. havi eddigi maximumhőmérsékleti rekord több helyen is meg fog dőlni hazánkban hétfőn-kedden, ez már szinte 100%.

Az abszolút melegrekord szerintem inkább nem,  mint igen.  A kevés felhőzet, némi talajnedvesség maradvány a konvektív események után,  plusz a szél még bekavarhat helyenként.