Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
GFS is képbe van azért...
------
Itt még akármi is lehet.

GFS jelen futás alapján hőzivatarokkal számol 30.-ra majd röff neki elsején.
Bár én inkább az Ecm verzió miatt parázok, mert a térképről lerivik a szélnyírás és vonalba rendeződés esélye. Ami méretes légzuhatagosdit vethet előre.
Ami persze mondanom sem kell csontszáraz levegőre ráfutó miújság mit képes okozni.
Összekókányoltam hozzá egy kis fantázia csinálót...
A nagyobbik kép az ECM a picike a GFS.
Fenti eszmefutattás inkább a TIszántúli emelt konvekciós mivanra vonatkozik. Maga front az animáción már közel sem olyan ritty rotty itt inkább a front előtti szeles+jeges zivatar veszélyekre tettem a hangsúlyt.
Ahogyan a GFS-en is. 30án némi szütymögés aztán elsején meg szerintem ilyen izolált "rombolók" tevékenykedhetnek.
De legalább utána egy darabig nem látszik ez a pusztulat.
Jó magam panelba még mindig klíma nélkül nyomom.
Laza 28 fokos lakást általában éjszakai kereszthúzatolással 24 fok körülire sikerül levinni, ami nagy segítségemre van az északias áramlás. Remélem a szél marad, mert ami most jön nekem sem lesz sétagalopp...
------
Itt még akármi is lehet.
GFS jelen futás alapján hőzivatarokkal számol 30.-ra majd röff neki elsején.
Bár én inkább az Ecm verzió miatt parázok, mert a térképről lerivik a szélnyírás és vonalba rendeződés esélye. Ami méretes légzuhatagosdit vethet előre.
Összekókányoltam hozzá egy kis fantázia csinálót...

A nagyobbik kép az ECM a picike a GFS.
Fenti eszmefutattás inkább a TIszántúli emelt konvekciós mivanra vonatkozik. Maga front az animáción már közel sem olyan ritty rotty itt inkább a front előtti szeles+jeges zivatar veszélyekre tettem a hangsúlyt.
De legalább utána egy darabig nem látszik ez a pusztulat.
Jó magam panelba még mindig klíma nélkül nyomom.