GFS is képbe van azért...vidám 
------


Itt még akármi is lehet. lazazivatar

GFS jelen futás alapján hőzivatarokkal számol 30.-ra majd röff neki elsején.Bohóc
Bár én inkább az Ecm verzió miatt parázok, mert a térképről lerivik a szélnyírás és vonalba rendeződés esélye. Ami méretes légzuhatagosdit vethet előre. szomoru Ami persze mondanom sem kell csontszáraz levegőre ráfutó miújság mit képes okozni.
Összekókányoltam hozzá egy kis fantázia csinálót...

beillesztett kép

  
A nagyobbik kép az ECM a picike a GFS.
Fenti eszmefutattás inkább a TIszántúli emelt konvekciós mivanra vonatkozik. Maga front az animáción már közel sem olyan ritty rotty itt inkább a front előtti szeles+jeges zivatar veszélyekre tettem a hangsúlyt.szegyenlos Ahogyan a GFS-en is. 30án némi szütymögés aztán elsején meg szerintem ilyen izolált "rombolók" tevékenykedhetnek. 
De legalább utána egy darabig nem látszik ez a pusztulat. 

Jó magam panelba még mindig klíma nélkül nyomom. laza Laza 28 fokos lakást általában éjszakai kereszthúzatolással 24 fok körülire sikerül levinni, ami nagy segítségemre van az északias áramlás. Remélem a szél marad, mert ami most jön nekem sem lesz sétagalopp...zavarban