Én mostanában vettem észre, hogy egyre többen vannak azok, főleg idősek, akik nem hogy nem várják a nyarat, hanem egyenesen félnek tőle. Ez az egyik, a másik, hogy Reisz András is paradigmaváltással felérő módon nem "zavartalan napsütésről", "hamisítatlan nyári időről" beszélt az utolsó időjárásjelentésében, hanem kvázi "lerosszidőzte" a kánikulát. Link
Az én fejemben 2022 nyarán kattant át valami, amikor egyik éjjel, 3-kor ültem a gép előtt, kint meg fújt a 29 fokos szél.

Egyébként a tegnap napközbeni és a ma reggeli hőmérséklet még teljesen okés volt, de a következő kb. egy hetet a hátam közepére nem kívánom.