Nem 4 hónap az!? kacsint

Nálam az elmúlt 5 hét csapadékösszege 11,4 mm.
Február 23-a óta az elmúlt 4 hónapban 63,5 mm csapadék hullott. 
Január 1-től tegnapig 145,4 mm hullott es június 30-ig nem is fog, így az első féléves csapadékösszeg 145,4 mm marad nálam, amint írtam is tegnpap.

A tavaly november végi Katalin nap környéki 3 nap/50+ mm csapadékot adó hullámzó frontrendszer + mediterrán ciklon páros óta tart a rendkívüli mértékű csapadékszegénység, melyben csak egy átlag körüli csapadékösszegű január és február tudott összejönni.
Így tavaly november 27-e óta az elmúlt nagyjából 7 hónapban 159,1 mm csapadék hullott mérőpontomon.
Döbbenet, agyrém!