Oké, én most bemondom, hogy kora este komoly zivatarozás lehet a Dél - Alföldön.
Bocsi, tudom ez az országnak egy olyan szeglete, ami már közönyös a többségnek. Viszont számomra még izgalmas a szitu! nevet
A friss arome is bedurrantja az esti konvekciót. Békéscsabára épp 22 mm-t mutat, Dél - Békés és Csongrád határára pedig bevarrt egy kb 50 milis gócot.
Valószínűleg az elfajuló román zivik lassan kisebb rendszerbe állnak össze és nyomatnak valami kifutószelet, ami bedurrantja a délkeleti, déli sarkot. Békés és Csongrád szerintem korrekt ziviket is kaphat, de akár Hajdú - Bihar és JNSZ dél, esetleg Bács - Kiskun déli része is reménykedhet talán...