"Nyomatékosan kérik a felhasználókat, hogy ne locsoljanak. Ha a lakosság visszatérne egy olyan mennyiségű vízfogyasztásra, ami például egy őszi napon megszokott, a tárolók újra tudnának töltődni, tette hozzá."

Értem a problémát, de nyáron nem szokott őszi időjárás uralkodni...
A lakosság azon része, aki locsolásra is használja az ivóvizet értéket teremt, nehéz ügy rákényszeríteni őket, hogy hagyjanak fel eddigi tevékenységükkel. Még akkor is, ha a többség (és részben a saját, közvetlen) érdeke is ezt kívánná.

Más. Már kereken 34 °C van. laza